Mészárlás a ringben, jól mutat a korona a Cigánykirály fején

GettyImages-1245342754
2022.12.04. 14:37
Tíz menetig tartott, de már korábban véget kellett volna vetni a Tyson Fury–Derek Chisora-mérkőzésnek, amelynek a tétje a WBC koronája és a lineáris nehézsúlyú profi bokszvilágbajnoki cím volt. Fury, a Cigánykirály azt csinált a ringben szerencsétlen ellenfelével, amit csak akart, és a mérkőzésvezető végül a 10. menetben érezte úgy, hogy Chisora védekezésképtelen.

Tyson Fury áprilisban ugyan visszavonult, miután technikai KO-val megnyerte a Dilian Whyte elleni mérkőzését, de aztán négy hónap után megelégelte a tétlenséget, és jelezte, hogy megvív Chisorával. Immár harmadszor. Valójában ez egy felhozó mérkőzés volt, hiszen a Cigánykirály figyelmének fókuszában az Olekszandr Uszik elleni csúcsmeccs áll. Fury korábban kétszer már megverte Chisorát, előbb 2011-ben egyhangú pontozással, utóbb 2011-ben TKO-val.

A két brit bunyós közül a 34 éves Fury még veretlen, 33 győzelem mellett egy döntetlen csúfítja a mérlegét, Deontay Wilder ellen. A 33-ból 24-et KO-val vagy TKO-val nyert meg a Cigánykirály. A 38 éves, zimbabwei születésű Chisora pedigréje: 33 győzelem, 13 vereség.

Fury a meccs utáni interjú közben cifra szitkokat vágott a Tottenham Hotspur Stadionban jelen lévő Uszik fejéhez, majd elmondta, hogy a jobb keze megsérült, és mielőtt megvívna Uszikkal, meg kell operálni a jobb könyökét. Egy esetleges operáció után a lábadozási idő 6-8 hét.

Vége a dalnak...

A korábban Anthony Joshuát is legyőző Uszik pompás bunyós. Az ESPN pound-for-pound listáján, amely súlycsoportoktól függetlenül rangsorolja a bunyósokat, az ukrán a negyedik, míg Fury csak a hatodik.

Fury garantált pénzdíja 21 millió font volt, Chisoráé 3,1 millió, a pay-per-view bevételekből ezenfelül 80:20 arányban részesülnek, nem Chisoráé a nagyobb hányad.

(Borítókép: Tyson Fury, miután legyőzte Derek Chisorát 2022. december 3-án Londonban. Fotó: Mikey Williams / Top Rank Inc / Getty Images)