Elképesztő teljesítmény, néhány nap alatt két tornát nyert a 17 éves szupertehetség

2024.04.29. 09:01
Luke Littler nyerte a darts European Tour ötödik állomását Grazban, miután a vasárnap késő esti döntőben simán legyőzte Joe Cullent. A 17 éves szupertehetség csütörtökön még Liverpoolban nyerte meg a Premier League aktuális fordulóját.

Alig telt el 24 óra azok után, hogy Luke Littler a Premier League sorozat 13. estéjén, Liverpoolban legyőzte Rob Crosst a döntőben, és nyerte meg a fordulót, péntek este már Grazban volt jelenése a European Tour ötödik hétvégéjén. A legutóbbi világbajnokságon finalista Littler a hazai közönség előtt szereplő Lerchbachert győzte le 6–2-re.

A grazi hétvége folytatásán sem lassított Littler, sorrendben Heta, Ratajski, Noppert és Smith sem talált rajta fogást, majd a vasárnap késő esti döntőben a 17 éves angol játékos Cullent győzte le simán, 8–4-re. Érdekesség, hogy Littler körátlaga egyik mérkőzésen sem esett be 90 alá, míg a Cullen elleni döntőben három nyilának átlagos értéke 102 feletti volt.

Littler ezzel megnyerte pályafutása másik European Tour-versenyét, amely sorozat szeptemberben majd Budapestre érkezik.