Megvan, melyik csapaton át vezet a Ferencváros útja az El-főtáblára

GettyImages-1242334400
2022.08.10. 09:09
Az ír Shamrock Rovers lesz a Ferencváros ellenfele a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének negyedik, utolsó fordulójában – adta hírül a keddi eredmények alapján a Magyar Távirati Iroda.

Az ír bajnoki címvédő és jelenleg is listavezető Shamrock a harmadik kör első meccsét 3–1-re megnyerte házigazdaként az északmacedón KF Skupi ellen, kedden pedig 2–1-re győzött idegenben, vagyis kettős sikerrel lépett tovább.

A Ferencváros–Shamrock-párharc első mérkőzését jövő csütörtökön a Groupama Arénában rendezik. A továbbjutó a második számú kupasorozat, míg a vesztes a Konferencia-liga csoportkörében folytathatja majd szereplését – írta az MTI.

Amint arról beszámoltunk, a zöld-fehérek kedden bosszantó védelmi hibák után 3–1-re kikaptak a Qarabagtól, így 4–2-es összesítéssel búcsúztak a Bajnokok Ligája selejtezőjétől. A meccs után Dibusz Dénes, az FTC kapusa úgy fogalmazott, a jobb csapat jutott tovább a párharcból, így felesleges külső tényezőkben, akár a játékvezetőben keresni a vereség okait.

LABDARÚGÁS
EURÓPA-LIGA
Selejtező, 3. forduló, visszavágó
KF Skupi (északmacedón)–Shamrock Rovers (ír) 1–2 (0–0)
Továbbjutott: a Shamrock, kettős győzelemmel, 5–2-es összesítéssel.

EMLÉKEZTETŐ
BAJNOKOK LIGÁJA
Ferencváros–Qarabag 1–3 (0–1). G.: Traoré (86.), ill. Zoubir (7.), Wadji (54., 78.). Összesítésben 4–2-vel a Qarabag jutott tovább.

(Borítókép: A Shamrock Rovers játékosai 2022. augusztus 4-én. Fotó: Stephen McCarthy/Sportsfile/Getty Images)