Nincs olyan gödör, ahonnan nem tudott kikecmeregni ez a Falco

D  VG20220624081
2022.06.26. 20:32 Módosítva: 2022.06.26. 21:57
Negyedik bajnoki címét szerezte meg fennállása óta a Falco KC férfikosárlabda-csapata, amikor vasárnap este Szombathelyen 99–70-re legázolta az EGIS Körmend együttesét a döntő ötödik meccsén, és ezzel 3–2-re megnyerte a sorozatot.

Nem volt olyan mély gödör, ahonnan ne tudott volna kimászni a Falco KC férfikosárlabda-csapata a 2021–2022-es bajnokságban. Az elődöntőben az Albacomp négy mérkőzésre kényszerítette a hat magyar válogatott játékost felvonultató szombathelyieket

A fináléban a vasi szomszédvár, a Körmend óriási meglepetésre 2–1-es vezetésre tett szert, és a negyedik mérkőzésen hazai pályán bebiztosíthatta volna a végső győzelmet. A Falco azonban előbb kiegyenlített, majd vasárnap szinte lemosta a pályáról ellenfelét. Már 3 perc alatt 12–3-ra elhúzott a szombathelyi alakulat, és utána egyre csak növelte az előnyét Somogyin Ádám és Perl vezérletével.

A fordítás nagyon megy a Falcónak, tavaly 0–1-ről és 1–2-ről állt talpra a Szolnok elleni döntőben a szombathelyi gárda.

Bajnoki döntő, 5. mérkőzés

Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely–Egis Körmend 99–70 (27 18, 28 16, 20 11, 24 25)

Legjobb dobók: Somogyi Á. 22, Perl 17, Benke 14, Barac 12, Golomán 11, illetve Gordon 13, Henry 12, Krivacsevics és White 10-10.

A háló szertartásos levágása után pezsgőfürdő zúdult a szombathelyi kosarasokra, innen nyilatkozott Perl az M4Sportnak:

Nem volt könnyű, a harmadik meccs elvesztése után, amikor 2-1-es előnyhöz jutott a Körmend, nagyon magunk alatt voltunk. De innen is fel tudtunk állni idegenben, és az ötödik mérkőzésen már akkora energiával kosaraztunk, hogy nem lehetett kétséges a győzelmünk.

(Borítókép: A szombathelyi Perl Zoltán a férfikosárlabda-NB I döntőjének negyedik találkozóján az Egis Körmend– Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely mérkőzésen a Körmendi Városi Sportcsarnokban 2022. június 24-én. Fotó: Varga György / MTI)