Szemen lőtte magát a pezsgővel a Giro legutóbbi szakaszának győztese

2022-05-17T154600Z 1600663845 UP1EI5H17SMUZ RTRMADP 3 CYCLING-GI
2022.05.18. 07:40
Sporttörténelmet írt kedden az eritreai Biniam Girmay, aki első fekete-afrikai kerékpárosként nyert szakaszt a Giro d’Italia országúti kerékpáros körversenyen. Az eredményhirdetésbe azonban kis híján belesérült a sportoló.

Ahogy arról korábban az Index is beszámolt, az eritreai Biniam Girmay nyerte a Giro d’Italia országúti kerékpáros körverseny 10. szakaszát.

Girmay ráadásul sporttörténelmet írt eredményével, ugyanis ő lett az első fekete-afrikai kerékpáros, aki szakaszt tudott nyerni az olasz körversenyen. A célba érés utáni eredményhirdetésen ugyanakkor egy sérülésveszélyes jelenet zajlott le.

A bringás ugyanis szemen lőtte magát a győztesnek járó pezsgővel. Azóta több orvos is megvizsgálta, majd egy kórházba is bevitték kivizsgálásra.

Girmay mögött a holland Mathieu van der Poel végzett másodikként, míg a harmadik helyre az olasz Vincenzo Albanese ért oda.

A mezőny három magyar versenyzője közül Valter Attila érte el a legjobb eredményt, aki a 75. helyen zárta a szakaszt. Fetter Erik a 106., Peák Barnabás pedig a 127. helyen fejezte be a viadal legutóbbi etapját.

A La Gazzetta dello Sport arról ír, hogy Girmay a szerdai szakaszon sem indul el és feladja a Giro d'Italiát. A csapat egyelőre hivatalosan nem erősítette meg az információt.

A 22 éves sportoló később egy videoüzenetben elmondta, jól van, minden rendben van a szemével, azonban a teljes felépülés érdekében nem versenyez tovább az olasz körön.

(Borítókép: Biniam Girmay. Fotó: Jennifer Lorenzini / Reuters)