Közel volt az óriási bravúr, de kikaptunk a Davis-kupában

GettyImages-1355811993
2021.11.27. 18:32 Módosítva: 2021.11.27. 18:32
Piros Zsombor sikere és Fucsovics Márton maratoni mérkőzésen elszenvedett veresége után a tartalékos összeállítású párosunk nagy csatában alulmaradt Ausztrália ellen, így vereséget szenvedett a magyar férfi teniszválogatott a Davis-kupa csoportkörében.

Piros–Millman

A világranglistán 282. helyen álló Piros Zsombor és az ATP listájának 72. pozícióját elfoglaló Millman mérkőzése sok rontott ütést hozott az első játszmában. A találkozó – férfimérkőzéshez szokatlan módon – öt bréket is hozott, ráadásul a 22 éves magyar játékos 5:4-nél ismét elveszítette az adogatását, ami már a szettbe került neki.

Piros Zsombor a második játszmában 4:4-nél brékelte Millmant, végül saját szerváját hozva ki is egyenlített. A döntő szett három brékkel indult: Piros Zsombor kétszer, míg ausztrál ellenfele egyszer tudott fogadóként játékot nyerni, a magyar játékos a brékelőnyét viszont képes volt a játszma végéig megőrizni, majd 5:3-nál ismét el tudta venni Millman adogatását,

amivel legyőzte a világranglistán őt 210 hellyel megelőző ausztrál teniszezőt.

Fucsovics–De Minaur

A nap második meccsén a júniusban még a világranglista 15. helyén álló Alex de Minaur ellen lépett pályára Fucsovics Márton. A 22 éves ausztrál óriási tehetségként robbant be a tenisz világába, a legjobb fiatalok számára kiírt világbajnokságon 2018-ban és 2019-ben is döntőig jutott.

A mieink éljátékosa elleni meccset is remekül, rögvest egy sikeres fogadójátékkal kezdte, és bár innen visszakapaszkodott Fucsovics, sőt, 5:4-re már ő vezetett, ezt követően már csak De Minaur nyert játékot az első szettben (5:7).

Sokkal jobban indult a magyar teniszező számára a második felvonás, hiszen két magabiztos adogatójáték között ellenfeléét is elvette (3:0), majd bréklabdát hárítva újra hozta a sajátját, sőt, két labdája volt az 5:1-es előnyhöz is. Innen a rivális még megfordította a gémet, de a következő adogatását már újra elvette Fucsovics, jöhetett a döntő felvonás (6:2).

Egyből egy semmire elveszített adogatással, de nagy lelki erőről tanúbizonyságot téve azonnal visszabrékelt Fucsovics, 3:2-es előnyénél pedig kétszer is újabb fogadóesélyhez jutott – mindhiába. Ez pedig végzetesnek bizonyult, hiszen 5:5-nél az önkívületi állapotba kerülő De Minaur három bréklabdát harcolt ki, és bár egyet még hárított a magyar, az ausztrál átvette a vezetést. Fucsovics nem adta fel, 0:30-cal kezdett, és az ellenfél elképesztő röptéjére volt szükség ahhoz, hogy ne legyen itt is három bréklabda, de egy meccspont hárítása után így is eljutott öt(!) fogadóesélyig, az utolsóval pedig kiharcolta a rövidítést.

Az első labdamenet a magyar fiúé volt, ezt követően viszont egymás után öt pontot szerzett De Minaur, a térfélcsere után pedig innen már nem volt visszaút a lábát fájlaló Fucsovics számára (6:7, 2–7).

Páros

A párosra Balázs Attila után Fucsovics sem tudott végül kiállni, a Marozsán Fábián, Piros Zsombor kettős az első teljes körig tartotta magát (2:2), ekkor azonban előbbi 40:0-ről elveszítette adogatását, ezt az előnyt pedig végigvitték az ausztrálok (3:6).

A második felvonásban egyik duónak sem volt bréklehetősége (6:6), a rövidítésben a mieink kezdtek jobban, és bár 4–1-ről visszajött Alex Bolt és John Peers, 6–4-nél két játszmalabdához jutottunk. Ezt a kettőt, majd 7–6-nál a harmadikat is hárították az ausztrálok, a két jó szerva után pedig meccslabdájuk volt 7–8-nál. 9–8-nál a negyedik szettlabdánk is elment, de 9–10-nél az ausztrálok újabb meccslabdája is – úgy festett, az éjjel, soha nem érhet véget... De a játszma vége csak a mieinké lett, 13–11-gyel sikerült kiharcolni a döntő szettet.

Itt három jó adogatás után Marozsán a meccs során másodszor bukta el a sajátját, Bolték gyorsan elmentek 4:1-re. Itt volt még egy kis esély a szépítés után, 0:30-nál viszont előrébb nem jutottunk fogadóként, így az ausztrálok végül megnyerték a párharcot (3:6).

A mieink vasárnap Horvátország ellen lépnek pályára a záráson.

A legjobb nyolc közé egyébiránt a hat háromcsapatos csoport győztese, illetve a két legjobb második jut be, a D jelű trió első helyezettje az E csoport elsőjével találkozik az elődöntőért – itt az amerikaiakat legyőző házigazda olaszok szombaton Kolumbia ellen bebiztosíthatják az elsőségüket.

DAVIS-KUPA, VILÁGDÖNTŐ (16 000 000 font, kemény pálya)