Veszélyben egy megközelíthetetlennek hitt rekord

GettyImages-1232349361
2021.04.18. 15:30
Oscar Robertson, a Big O sokáig az egyetlen olyan kosaras volt, aki egy álló idényen keresztül tripla-duplát átlagolt (1961–1962, 30,8 pont, 12,5 lepattanó, 11,4 gólpassz). Aztán Russell Westbrook is véghez vitte ugyanezt a bravúrt a 2016–2017-es évadban (31,6 pont, 10,7 lepattanó, 10,4 assziszt). Most pedig esélye van Robertson abszolút csúcsa, a 181 karrier tripla-dupla megdöntésére.

A Washington Wizards szombaton zsinórban negyedik meccsét nyerte – az áldozat a Detroit Pistons volt, az eredmény 121–100. A szép sorozat elsősorban Russell Westbrooknak köszönhető, aki megszakítás nélkül hetedik mérkőzésén jegyzett tripla-duplát, ezúttal 15 ponttal, 14 lepattanóval és 11 gólpasszal járult hozzá a sikerhez. A 32 éves irányítónak ez volt a 25. olyan meccse a szezonban, amikor két számjegyű pontot, lepattanót és asszisztot ért el. Ezzel a játékosnak ez már a negyedik olyan szezonja, amikor legalább 25 tripla-duplát csinál.

Egyszersmind karnyújtásnyira van már a legendás Oscar Robertson (Cincinnati Royals, Milwaukee Bucks) karrierrekordjától, a Big O összesen 181 tripla-duplával büszkélkedett 14 idényes NBA-pályafutása alatt; Westbrook most 171-nél jár.

Westbrook legutóbbi meccsének legszebb pillanatai:

A Wizards ezzel a győzelemmel bejelentkezett a playoff helyekért folyó versenyfutásba.

Az sem mellékes, hogy Bradley Beal, a pontgyáros ezúttal 37 pontot termelt.

(Borítókép: Russell Westbrook 2021. április 16-án. Fotó: Stephen Gosling / NBAE / Getty Images)