A halál csupán egy másodperc kérdése – F1-es nemzetközi sajtóvisszhang

2020.11.30. 12:45
A nemzetközi sajtó az immár hétszeres világbajnok Lewis Hamilton (Mercedes) idei 11. futamgyőzelme mellett elsősorban a francia Romain Grosjean (Haas) félelmetes balesetéről írt a vasárnapi Formula–1-es Bahreini Nagydíj másnapján.

Nagy-Britannia

• The Guardian:

A lángokból és a felismerhetetlenségig összeroncsolódott autóból kimászó Romain Grosjean a csodával határos módon élte túl balesetét. Az, hogy a francia versenyző viszonylag sértetlenül megúszta ezt a szörnyűnek tűnő szerencsétlenséget, azt bizonyítja, hogy a sportág nem véletlenül dolgozik fáradhatatlanul a pilóták biztonságán.

• Daily Mail:

Lewis Hamilton könnyedén nyerte meg az akciódús Bahreini Nagydíjat, ezzel az idei 11. futamgyőzelmét aratta. A versenyt azonban már az első körben piros zászlóval félbe kellett szakítani Romain Grosjean súlyos balesete miatt.

• The Telegraph:

Romain Grosjean pokoli balesete arra emlékeztet minket, hogy a halál csupán egy másodperc kérdése.

Franciaország

• Le Figaro:

A francia versenyzőnek rémesen indult a futama, miután egy súlyos balesetben kigyulladt a versenyautója. Elképesztő és csodaszámba megy, hogy épen és szinte sértetlenül megúszta a történteket.

• L’Équipe:

Lewis Hamilton ezúttal nem mosolygott a sikere után. Nem is könnyű a pályafutása 95. és az idei 11. futamgyőzelmét megünnepelni azok után, hogy az egyik versenyzőtársa – Romain Grosjean – a csodával határos módon maradt életben a futam elején.

Spanyolország

• Marca:

A HALO a védőangyal.

• El Mundo Deportivo:

A pályán Hamilton nyert, de Bahreinben a nagy győztes Grosjean volt, valamint az egész Formula–1, miután a francia versenyző egy hatalmas balesetet élt túl.

Olaszország

• Corriere dello Sport:

Bahreini Nagydíj, a sokadik Ferrari-csalódás: Hamilton nyert. Grosjeant a karosszéria és a biztonság érdekében hozott szabályok mentették meg.

• La Repubblica:

Technolgóia, reflex és szerencse – így élte túl Grosjean.

• La Stampa:

Grosjean csodaszámba menő módon menekült meg.

Ausztria

• Kurier:

Romain Grosjean vasárnap főnixként állt talpra a lángoló pokol közepén. A 34 éves versenyző könnyű sérülésekkel élt túl egy olyan balesetet, amelyet a Formula–1-ben már évek óta nem láttunk.

Svájc

• Blick:

Az, hogy Romain Grosjean az advent első vasárnapján elszenvedett horrorisztikus balesetét könnyű sérülésekkel túlélte, mindenképpen csodának nevezhető.

• Tages-Anzeiger:

Súlyos baleset és lángok sokkolták a Formula–1-et – Hamilton nyert a sivatagi káoszban.