Gulácsi bombagólt kapott, ikszelt a Leipzig

GettyImages-1228720581
2020.09.26. 17:46
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 2. fordulójában az RB Leipzig döntetlent játszott a Bayer Leverkusennel, a Borussia Dortmund pedig nagy meglepetésre kikapott az Augsburg vendégeként.

Emil Forsberg egy hatalmas bombagóllal szerzett vezetést a lipcseieknek a 14. percben, de hat perccel később Kerem Demirbay szintén óriási gólt lőtt Gulácsi Péternek.

A kiegyenlített mérkőzésen mindkét oldalon adódtak lehetőségek, a labda a „gyógyszergyáriaknál” volt többet, Peter Bosz csapatának több helyzete is volt, de 1–1 maradt a végeredmény. Willi Orbán a kispadról nézte végig a találkozót.

A Borussia Dortmund nagy meglepetésre kikapott az Augsburg otthonában. A fekete-sárgák gól nélkül maradtak, az Augsburgnak pedig két meccs után már hat pontja van, ezzel a tabella élére ugrott.

A Szalai Ádámról nemrég lemondó Mainz hiába vezetett, végül hazai pályán simán kikapott a Stuttgarttól. A Mönchengladbach otthon ikszelt az Union Berlinnel, az újonc Bielefeld 1–0-ra legyőzte a Kölnt.