Pirlo győzelemmel debütált, a Juventus legyőzte a Sampdoriát

2020.09.20. 22:42
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság első fordulójában a Juventus hazai pályán 3–0-ra legyőzte a Sampdoriát.

Andrea Pirlo első tétmeccsén ült a torinóiak kispadján, s egyből a kezdőcsapatba nevezte többek között Dejan Kulusevskit is. A 20 éves svéd játékos góllal hálálta meg a bizalmat, a 13. percben lőtte ki a jobb alsót.

A Juve egyébként a Szczesny – Danilo, Bonucci, Chiellini – Cuadrado, Rabiot, McKennie, Frabotta  Ramsey – Kulusevski, C. Ronaldo csapattal vágott neki az idénynek.

A találkozón az „Öreg Hölgy” akarata érvényesült, a Juve birtokolta többet a labdát és több helyzetet is dolgozott ki.

Góljával Kulusevski Moise Kean mellett az egyetlen, aki 2000. január 1. után született és legalább 11 gólt szerzett már a Serie A-ban.

A 79. percben Leonardo Bonucci végleg eldöntötte a három pont sorsát: a 33 éves védő egy szöglet után talált be. A 88. percben még Cristiano Ronaldo is meglőtte a maga gólját, így 3–0 lett a végeredmény.

A portugál klasszis az 53. gólját szerezte meg az olasz élvonalban.