A 15 éves japán csodagyerek a világdöntő legjobbja

2018.12.16. 20:41

A mindössze 15 éves japán Harimoto Tomokazu nyerte a férfiak versenyét az asztaliteniszezők World Tour-döntőjében, a dél-koreai Incshonban.

A csodagyerek a sportág történetének legfiatalabb egyéni bajnoka lett.

A világranglistán a már ötödik Harimoto a nála egy hellyel előrébb rangsorolt kínai Lin Kao-jüant verte 4-1-re. Az eddigi legfiatalabb WT-döntő bajnok a kínai Vang Hao volt, aki 2003-ban egy nappal 20. születésnapja előtt nyert.

Itt egy összefoglaló a meccsről, amiért a japán tini 100 ezer dollárt kapott.

A kínaiak világelsője, a tavaly győztes Fan Csen-tung meglepetésre már a negyeddöntőben búcsúzott, miután hat szettben kikapott a Németországban légióskodó brazil Hugo Calderanótól.

A nőknél kínai házidöntőt rendeztek, ezt a címvédő Csen Meng nyerte öt játszmában Ho Cso-csia ellen.

A magyar színeket az Ecseki Nándor, Szudi Ádám duó képviselte a viadalon, a kettős a férfi páros első fordulójában - a legjobb nyolc között - 3-0-ra kikapott a később az elődöntőben búcsúzó Morizono Maszataka, Osima Juja japán egységtől.