Rejtélyes úton terjed a brazil mutáns, Skóciában most senki nem halt meg

A hétvége koronavírusról szóló hírei percről percre!

Vége
GettyImages-1232240721
2021.04.11. 21:18
új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • Sokan várták már Boris Johnsonnyilatkozatát arról, hogy Nagy-Britannia a kedvező adatok miatt  lazít a járványügyi előírásokon . A brit kormányfő végül hétfőn jelentette be: nincs olyan hazai járványügyi mutató, amely arra késztetné a kormányt, hogy eltérjen a korlátozások lépésenkénti feloldására kidolgozott menetrendjétől.

  • Kína gondolkodik a Covid-19 elleni védőoltásainak keverésén a hatékonyságuk növelése érdekében - közölte Kao Fu, a kínai járványügyi központ vezetője, elismerve, hogy a forgalomban lévő kínai vakcinák nem elég hatékonyak a koronavírus ellen.

    A távol-keleti ország eddig négy Covid-19 elleni vakcinát fejlesztett ki, és az év végéig várhatóan hárommilliárd adag vakcinát gyárt. Külföldi gyártó vakcinája Kínában még nem kapott használati engedélyt. 

    000 9723YX
    Fotó: Str / AFP

    A Sinovac kínai gyógyszergyár Covid-19 elleni vakcináját a Brazíliában végzett klinikai kísérletek mindössze 50,4 százalékban találták hatásosnak. Egy másik, törökországi vizsgálat szerint 83,5 százalékban hatékony, amihez képest az amerikai Pfizer vakcinája 97 százalékban bizonyult annak.

    A Sinopharm által kifejlesztett, Magyarországon is használt védőoltásról nem hoztak nyilvánosságra részletes hatékonysági mutatókat,  előzetes kutatási eredmények alapján azt közölte, hogy a vakcina 79,4, illetve 72,5 százalékban hatásos. Mindkét gyógyszergyár olyan adatokat küldött a vakcinájáról, amelyek elérik az Egészségügyi Világszervezet (WHO) által megkövetelt szintet – jelezte márciusban egy WHO-bizottság.

  • Senki nem halt meg koronavírus-fertőzés miatt az elmúlt 24 órában Skóciában. A brit országrész egészségügyi hatóságai 15 916 tesztet végeztek el, ezeken 250 új fertőzöttet azonosítottak, vagyis a tesztek mindössze 1,8 százaléka lett pozitív. 

    Skóciában már 2 657 578 ember kapta meg a koronavírus elleni oltás első dózisát. 568 875-en a második adagjukat is megkapták.

  • Még a világon pusztító koronavírus-járvány miatt elrendelt fizetéscsökkentési lépések sem éreztették a hatásukat a cégvezetők fizetésén az Egyesült Államokban. Az amerikai tőzsdei cégek elnök-vezérigazgatóinak a mediánkeresete a 2019-es 12,8-ről 13,7 millió dollárra nőtt 2020-ban – számolta ki a Wall Street Journal.

    Ennek az oka az, hogy a havonta kapott fizetés csak egy-egy cégvezetői kereset töredékét, az amerikai lap szerint jellemzően a 10 százalékát teszi ki. Mivel a fizetés nagy része részvényjutalmakból és bónuszokból áll, az elnök-vezérigazgatók aránylag nyugodt szívvel mondhattak le több esetben is a havi járandóságukról.

  • 877 beteggel egyik pillanatról a másikra a Kanada nyugati tartományában, Brit Columbiában fekvő kisváros, Whistler lett a SARS-CoV-2 vírus brazil mutánsának a fertőzési centruma – írja a The Guardian. A hatóságoknak fogalmuk sincs, hogy a P1 néven ismert mutáns hogyan került Brazíliából Kanadába. Whistler egy kis síparadicsom a Parti-hegységben, az első 84 fertőzött egyike sem járt külföldön. 

    A P1 a koronavírus egyik rendkívül fertőző mutánsának számít, amely fiatalokra különösen veszélyes, és meglehetős gyakorisággal fertőzi újra azokat, akik már kigyógyultak a kórból. Brit Columbia után már Albertában is felütötte a fejét, és azt gyanítják, hogy ez a felelős a vancouveri profi hokicsapat, a Vancouver Canucks 21 játékosának a megfertőzéséért is. 

  • A horvát idegenforgalmi minisztérium részben fedezné a koronavírustesztek árát azon turisták esetében, akiknek hazatéréskor negatív tesztet kell felmutatniuk a határon. Erre egyelőre húszmillió kunát (942 millió forint) különített el a tárca.

  • Egy nap leforgása alatt 12 112 koronavírusos fertőzöttet diagnosztizáltak, köztük 524 gyermeket és 181 egészségügyi dolgozót – közölte Maxim Sztepanov egészségügyi miniszter. Szombaton több mint 72 ezer mintát vettek. Erről itt olvashat bővebben. 

  • Ami négyszer több a hivatalosan közölt napi adatnál – mondta egy román nyelvű tévéműsorban Beatrice Mahler, a bukaresti Marius Nasta Intézet vezetője. Az orvos szerint jelentős változást tapasztaltak a betegség lefolyásában tavalyhoz képest: most  gyakori, hogy a kórházban jól alakul a páciens gyógyulása, és már a hazamenetelt tervezi, aztán hirtelen alakul ki tüdőembólia, amibe belehal. Erről itt írtunk bővebben. 

  • Az országban már szombaton is rekordszámú megbetegedést regisztráltak, vasárnap azonban még kedvezőtlenebb adatok érkeztek: 153 ezer új esetre derült fény – írja az MTI. 

    Így a világon jelentett új napi megbetegedések közül jelenleg

    minden hatodikat Indiában jegyzik föl.

    A napi új esetszám ezen a héten már hatodszorra döntött rekordot a dél-ázsiai országban.

    Az elhunytak száma is újabb öt hónapos csúcsra érkezett, 839-re nőtt vasárnap. 

    Narendra Modi indiai kormányfő vasárnap elindította azt a négynapos „oltási fesztivált”, amelynek célja, hogy minél többen fölvegyék a koronavírus elleni oltást.

    A hatóságok szerint a fertőzés gyors terjedésének egyik fő oka, hogy az emberek nem hordanak szájat és orrot eltakaró maszkot, és az elmúlt hetekben sem halasztottak el számos tömegrendezvényt, vallási és politikai gyűlést.

    Vasárnap az északi országrészben, Haridvár városában a Gangesz folyó partján sűrű tömeg gyűlt össze reggeli imára a kumbh mela hindu zarándokünnepen, a résztvevők többsége maszk nélkül imádkozott.

  • Hollandiában kísérleti jelleggel kinyitott egy vidámpark a hétvégén. Hellendoornban kétezer jegyet adtak el szombatra, a vidámparkba azonban csak az léphetett be, aki a jegy mellett negatív koronavírustesztet is hozott magával. 

    A vidámpark mellett a világ legnagyobb virágoskertjét, a Keukenhofot is kinyitották a hétvégére. Emellett állatkertek, kaszinók és különböző turistalátványosságok is részt vettek a kísérletben. 

    A hollandok egyébként már egy bulival és egy fesztivállal is letesztelték azt, hogy milyen következményei lehetnének ezeken a helyeken a nyitásnak. 

  • Szlovákiában 589 új koronavírus-fertőzöttet regisztráltak az utóbbi 24 órában 7470 PCR-teszt feldolgozása után. További 555 ezer antigéntesztet is végeztek, ezek közül 1526 lett pozitív – írta az Index az Új Szó nyomán.

    Összevetésképp Magyarországon az elmúlt 24 órában 36,8 ezer mintavétellel 6296 új megbetegedést regisztráltak. 

  • Hétfőtől kezdve enyhítenek a korlátozásokon az Egyesült Királyságban, néhány szakértő azonban arra figyelmeztetett, hogy emiatt ismét felerősödhet a járvány terjedése.

    A lazítás értelmében megnyithatják a pubok és az éttermek a kültéri helyiségeit. Egy a sörgyártók, illetve pubok érdekeit képviselő brit szervezet bejelentése szerint csak a kocsmák körülbelül 40 százaléka számára jelent ez könnyebbséget.

    Ezenfelül kinyithatnak a fodrászok, szépségszalonok, konditermek, uszodák, könyvtárak, állatkertek és a nem létszükségleti cikkeket árusító boltok is.

    Boris Johnson miniszterelnök korábban szintén úgy nyilatkozott, hogy már előre foglalt helyet egy pubba, de nemrég bejelentette, hogy az ünnepi sörözést Fülöp herceg halála miatt lemondta. 

    A tudósok viszont arra figyelmeztettek, hogy még mindig sok a felszámolásra váró járványgóc. A kormány korábban azt ígérte, hogy a nyitásnál a járványügyi adatokat fogják figyelembe venni. Stephen Griffin, a Leeds University kutatója szerint azonban ha most nyitnak, akkor nem ennek megfelelően járnak el. 

    Lawrence Young, a Warwicki Egyetem kutatója eközben azt hangsúlyozta, hogy még minding nem működik elég hatékonyan a kontaktkutatás, és az emberek sokszor még a pozitív teszt birtokában sem vonulnak karanténba. Emiatt fennáll a veszélye, hogy ismét súlyosabbra fordul a járvány a nyitás után – vélte. 

    A lakosság egyébként – a legújabb közvélemény-kutatás szerint – most már elégedett a kormány járványkezelésével: 44 százalékuk tartotta sikeresnek, és csak 36 százalék fejezte ki elégedetlenségét. Ez azért is érdekes, mert 2020 májusa óta az elégedetlenkedők voltak többségben, azonban a sikeres oltási kampánynak köszönhetően megfordultak a trendek. 

  • A vártnál jobb eredményeket hozott a Pfizer klinikai vizsgálata annak kiderítésére, hogy a Covid–19 elleni védőoltása hatékony és biztonságos-e gyermekek számára. A cég már be is adta az amerikai hatóságoknál a védőoltás engedélyezési kérelmét erre a korosztályra.

  • A lengyel egészségügyi minisztérium bejelentette, hogy 21 703 új koronavírusos esetet regisztráltak az utóbbi 24 órában. 

    Ezzel 2 574 631-re nőtt az esetek száma a járvány kitörése óta. 344 909 aktív fertőzöttet tartanak számon, ami a tegnapi adatokhoz képest hétezres csökkenést jelent.

    245-en hunytak el a fertőzésben, ebből 74 esetben volt kizárólag a betegség a halál oka, a többi 171 esetben más okok is hozzájárultak a halálozáshoz. Összesen 58 421 ember halt meg Lengyelországban a járvány kezdete óta. 

  • 8702 új megbetegedést jelentettek Oroszországban vasárnap, amivel együtt 4 641 390-re emelkedett a járvány kezdete óta regisztrált fertőzöttek száma. Az új fertőzöttek közül 2090-et a fővárosban, Moszkvában regisztráltak. 

    Az orosz operatív törzs jelentése szerint a betegségben vasárnapra 337 fertőzött hunyt el. Állításuk szerint ezzel 102 986-ra emelkedett a járvány kezdete óta elhunytak száma.

    Érdekesség, hogy az Orosz Szövetségi Állami Statisztikai Hivatal – az operatív törzstől függetlenül – ennél jóval több halottról számolt be. Állításuk szerint ugyanis 2020. április és 2021. február közt megközelítőleg 225 000 ember halhatott meg a járványban.

    A különbséget részben magyarázza az, hogy a statisztikai hivatal mindenkit a járvány halottjának tekint, akinek a szervezetében kimutatták a vírust. Ugyanakkor ezen személyek nélkül is 149 ezer főt vettek nyilvántartásba, akinek közvetlenül a koronavírus okozta a halálát, tehát ettől függetlenül is eltérnek az adataik. 

  • Vasárnap délben országszerte 10 percen át szólnak majd a szlovákiai katolikus templomok harangjai a koronavírus áldozataiért – írta a bumm.sk. Az egyház ezzel szeretné felkérni a hívőket, hogy – ha nem is fizikai értelemben, de – együtt imádkozzanak a koronavírus következtében elhunytakért és a járvány többi áldozatáért.

    Mint írják, a Szlovák Püspöki Konferencia (KBS) Isten irgalmát kéri az elhunytakért és a gyászolók megsegítéséért.

    „Megállapodtunk az összes atyával, hogy ezen a napon az egyházmegyék plébániáin harangozva kérjük fel a híveket, hogy együtt imádkozzanak a járvány áldozataiért. Azért a több mint 10 000 emberért, aki a koronavírusban hunyt el, illetve azokért, akik a világjárvány okozta helyzet miatt lelték halálukat. Valamint a szeretteikért és a hátrahagyottakért” – nyilatkozta Stanislav Zvolenský, a püspöki konferencia elnöke.

  • Szerbiában annyit javult a járványhelyzet, hogy hosszú idő után először több beteg mehetett haza a kórházakból, mint amennyit felvettek – jelentette be Ana Brnabić szerb kormányfő. Beszámolt a nyitás részleteiről, többek között arról is, hogy április 19-től az oktatás is a megszokott formában folytatódhat.

  • Hétfőtől újra tantermi oktatást vezetnek be az érettségiző diákok számára Montenegróban – közölte a koronavírus-járvány kezelésével megbízott válságstáb.

    A montenegrói közszolgálati televízió (RTCG) vasárnap reggeli híradójának beszámolója szerint az érettségi előtt álló diákok számára nagyon fontos, hogy felkészüljenek a vizsgára, és minden szükséges támogatást megkapjanak, a járványügyi helyzet ugyanis nem indokolja az érettségik elhalasztását.

    A regisztrált koronavírus-fertőzöttek száma Szerbiában vasárnapra 3058-cal 639 476-ra, Koszovóban 571-gyel 97 141-re, Észak-Macedóniában 1092-vel 141 163-ra, Montenegróban 232-vel 94 035-re, Bosznia-Hercegovinában pedig 1198-cal 183 124-re növekedett.

    A járvány halálos áldozatainak száma az utóbbi 24 órában Szerbiában 41-gyel 5700-ra, Koszovóban kilenccel 1984-re, Észak-Macedóniában 32-vel 4182-re, Montenegróban 11-gyel 1365-re, Bosznia-Hercegovinában pedig 61-gyel 7352-re nőtt.

  • Szlovákiában a koronavírus elleni oltásokkal kapcsolatban április 9-ig 3050 jelentést kapott az Állami Gyógyszerellenőrzési Hivatal (ŠÚKL) a lehetséges mellékhatásokról. Ezek közül 134 eset számít súlyosnak. Az országban eddig Pfizerrel, AstraZenecával és Modernával oltottak. 

    Ezekről itt írtunk bővebben.

  • Német és norvég kutatók is arra a következtetésre jutottak, hogy van összefüggés az AstraZenecával való oltás és a trombózisos esetek közt – írja a TrialSiteNews. A kutatók által „oltás által kiváltott immuntrombocitopéniának” (vaccine-induced immune thrombotic thrombocytopenia – VITT) nevezett jelenség többnyire a vizsgálatokba bevont 22–54 év közötti nőket érintette. Bővebben itt írtunk a kutatásokról. 

  • A hétvégi korlátozottabb adatszolgáltatások ellenére is 654 920 új fertőzést jelentettek a világ országaiból, így a járvány kezdete óta összesen 135 200 019 ember fertőződött meg az új típusú koronavírussal. 

    A halálos áldozatok száma 2 926 949 volt vasárnap reggel, ez 11 549-cel emelkedett egy nap alatt. Globálisan 76 800 538-ra nőtt a gyógyultak száma a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem közép-európai idő szerint vasárnap reggeli adatai szerint.

    Egy nappal korábban 134 545 099 fertőzöttet tartottak nyilván, a halálos áldozatok száma 2 915 400 volt. A fertőzés 192 országban és régióban van jelen.

    Szakértők szerint a diagnosztizált esetek száma nem tükrözi pontosan a valóságot, mert az egyes országokban többé-kevésbé korlátozott a tesztek száma, és a nyilvántartás kritériumai is különböznek.

    A SARS-CoV-2 vírus okozta Covid–19 nevű betegség az Egyesült Államokat sújtja leginkább, ahol 31 149 565 fertőzött volt eddig a napig, és 561 780-an haltak meg.

    Brazíliában 13 445 006 fertőzöttről, 351 334 halálos áldozatról és 11 739 649 gyógyultról tudni.

    Indiában 13 205 926 fertőzöttet, 168 436 halálos áldozatot és 11 990 859 gyógyultat jegyeztek fel.

    Franciaországban 5 001 685 fertőzöttet és 98 213 halálos áldozatot regisztráltak.

    Oroszországban 4 580 633-ra nőtt az igazolt fertőzöttek száma, a halálos áldozatoké 100 949-re, a gyógyultaké pedig 4 209 754-re emelkedett.

    Az Egyesült Királyságban 4 382 880 fő a fertőzöttek száma, és 127 324-en haltak meg a betegségben.

    Törökországban 3 798 333 fertőzöttet regisztráltak eddig, a halálesetek száma a hivatalos közlés szerint 33 702.

    Olaszországban 3 754 077 fertőzöttet tartanak nyilván, a halálos áldozatok száma 113 923, és 3 107 069-en gyógyultak fel a Covid–19-ből.

    Spanyolországban 3 347 512 fertőzöttet és 76 328 halálos áldozatot regisztráltak.

    Németországban 3 009 452 a fertőzöttek száma, 78 402 a halottaké, 2 668 910-en meggyógyultak.

    Lengyelországban 2 552 898 fertőzöttet, 58 176 halálesetet és 2 143 065 gyógyultat tartanak nyilván.

    Kolumbiában 2 518 715 fertőzöttet és 65 608 halálos áldozatot tartanak nyilván.

    Argentínában 2 517 300 a fertőzöttek és 57 647 a halottak száma.

    Mexikóban 2 248 720 az igazolt vírusbetegek és 209 212 a halottak száma.

    Iránban 2 049 078 fertőzöttet, 64 232 halálesetet és 1 702 062 gyógyultat regisztráltak.

    Ukrajnában 1 893 192 fertőzöttet, 38 479 halálos áldozatot és 1 454 351 gyógyultat tartanak számon.

    Kínában (Hongkong és Makaó nélkül) 102 027 fertőzéses esetet tartottak nyilván, valamint 4843 halálos áldozatot és 96 729 gyógyultat.

    Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) 2020. március 11-én nyilvánította világjárványnak a koronavírust, amely Vuhan kínai nagyvárosból terjedt el.

  • Venezuela eddig 59,2 millió svájci frankot (19 milliárd forint) fizetett, hogy koronavírus elleni vakcinákhoz jusson az oltások méltányos elosztására létrehozott COVAX-programon keresztül – közölte szombaton Delcy Rodríguez venezuelai alelnök az állami televízióban. 

    „Mint ismeretes, a COVAX mechanizmusa előleget igényel, amelyet Venezuela meg is duplázott” – jelentette ki Rodríguez, aki szerint a caracasi vezetés 59,2 millió svájci frankot helyezett letétbe a GAVI Vakcinaszövetség bankszámláján.

    Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) és a GAVI Vakcinaszövetség vezeti a kis és közepes jövedelmű országok védőoltáshoz jutásának segítésére létrehozott COVAX-programot.

    Rodríguez nem pontosította, milyen forrásokat használt fel Nicolás Maduro venezuelai elnök kormánya a vakcinák kifizetésére – írta az MTI. 

    Az utóbbi hónapokban a kormány megbeszéléseket folytatott az ellenzék vezetőivel, hogy oltóanyagokat vásárolhasson a COVAX-programon keresztül olyan pénzeszközök felhasználásával, amelyeket befagyasztottak az Egyesült Államokban a Washington által elrendelt szankciók keretében.

  • Kiszélesítik Franciaországban a koronavírus elleni oltásra jogosultak körét: hétfőtől minden 55 éven felüli francia feltétel nélkül kérheti a vakcinát – jelentette be Olivier Véran egészségügyi miniszter a Le Journal du dimanche című, vasárnap megjelenő hetilapban.

     Jelenleg az oktatásban dolgozók, az egészségügyi és szociális dolgozók, a tűzoltók, valamint a krónikus betegek és a 70 éven felüliek kérhetik az oltást.     

    „Hétfőtől minden 55 éven felüli francia feltétel nélkül megkaphatja az oltást két oltóanyagnak, az AstraZeneca- és a Johnson & Johnson csoportba tartozó Janssen Pharmaceutica–Cilag NV gyógyszeripari vállalat vakcinájának köszönhetően” – mondta a tárcavezető.

  • Nyílt titok, hogy Oroszországban sokkal többen vesztették életüket koronavírus miatt, mint ahány haláleset az Egészségügyi Világszervezetnek leadott statisztikákban szerepel – írja a The New York Times. Ennek az oka, hogy a hatóságok csak azokat az eseteket számítják, amelyekben a koronavírus a halál közvetlen kiváltó oka volt. Azokról, akikről boncoláson derül ki, hogy a halálukban a koronavírus közvetve benne volt, külön havi adatsort vezetnek. 

    Az amerikai lap emlékeztet, hogy Oroszország hivatalosan a koronavírus 102 649 halálos áldozatáról tud, amihez képest a szövetségi állami statisztikai hivatal adatai szerint a 2020 áprilisa és 2021 februárja közötti időszakban minden halálozási okot figyelembe véve összesen 400 ezerrel több ember hunyt el, mint egy évvel korábban.  Jellemző, hogy Moszkva 2020-ban 11 209 halálos áldozatról tett bejelentést, miközben 28 233-mal több városlakó halt meg, mint 2019-ben.

  • Tíz napra lezárták Irán nagy részét szombaton a koronavírus-járvány negyedik hullámának megfékezése érdekében – tájékoztatott a helyi állami média.

    A kijárási tilalom az ország 31 tartományából 23-at érint – közölte Alireza Rajszi egészségügyi szóvivő. Bezártak az üzletek, az iskolák, a színházak és a sportlétesítmények, és betiltották az összejöveteleket a muszlimok böjti hónapja, a ramadán alatt, amely szerdán veszi kezdetét.

    Iránban meghaladta a kétmilliót a fertőzöttek száma, és a múlt héten naponta átlagosan több mint 20 ezer új fertőzöttet regisztráltak. Az iszlám köztársaságban 64 ezernél több ember vesztette már életét a Covid–19 betegségben.

  • Amellett, hogy adott esetben sokakat frusztrálhat, hogy úgy érzik, méltatlanul nem kapták még meg a koronavírus elleni vakcinát, az itthon elérhető oltóanyagok közt is kialakult egy presztízssorrend. A vakcinairigység ráadásul csak még inkább felerősíti a társadalmi ellentéteket – állítják a szakemberek.

  • Hivatalosan csak átmenetileg, de a felére csökkenti az európai országokba szánt vakcinái mennyiségét az AstraZeneca – írja kiszivárgott dokumentumokra hivatkozva a Financial Times. A  gazdasági lap szerint 2,6 millió helyett csak 1,3 millió dózist indít útnak a 27 EU-tagország, illetve Izland és Norvégia felé.

    Erről a cég tájékoztatta az Európai Bizottságot és az érintett országokat is. Állítása szerint a döntés nem befolyásolja az ígéretet, hogy 2021 második negyedévében 70 millió dózis vakcinát szállít le a megrendelőinek.  

  • A világ 60 országában is késhet a koronavírus elleni oltások beadása, a fejlődő és szegény országokat segítő COVAX-program ugyanis gyakorlatilag leállt, a vakcinaszállítmányok akár júniusig is késhetnek – írja az AP amerikai hírügynökség.

    Az ENSZ égisze alatt elindított kezdeményezés célja a méltányos vakcinaelosztás, vagyis hogy azoknak az országoknak a lakóit is beoltsák, amelyek nem tudnak önállóan fellépni a gyártók előtt. M ár több mint 36 millió dózis koronavírus elleni vakcinát juttattak el 86 országba, de a lendület megtörik, a héten ugyanis csak két olyan nap volt, amikor több mint 25 ezer dózis vakcinát indítottak útnak. Egy UNICEF-jelentés szerint 92 ország két hét alatt mindössze kétmillió dózis vakcinát kapott, vagyis ugyanannyit, amennyivel ugyanennyi idő leforgása alatt csak az Egyesült Királyságban beoltottak embereket.

  • Nem lassul Ukrajnában a koronavírus-járvány terjedése, szombatra is mintegy 17,5 ezer új fertőzöttet és csaknem négyszáz elhunytat jegyeztek fel egy nap alatt, az aktív betegek száma pedig már megközelítette a négyszázezret.

    A hivatalosan közölt adatok alapján az elmúlt napban 17 463 új esettel 1 841 137-re nőtt az azonosított fertőzöttek száma. Ez mintegy 2200-zal kevesebb az előző napinál. Az elhunytak száma 398 újabb áldozattal 36 779-re nőtt. A megelőző napon 419-en haltak bele a betegségbe. Eddig 1 405 826-an gyógyultak meg, az aktív betegek száma viszont több mint hatezerrel 398 532-re emelkedett.

  • Portugáliában a napokban feloldották az addig érvényes, koronavírus-járvány elleni korlátozó intézkedéseket. Pedig februárban még arról jöttek hírek, hogy az ország az összeomlás szélén áll. Arról, hogy hogyan sikerült ezt elérniük, és a várható nyitás részleteiről itt olvashat bővebben.