CPAC Hungary: szerencsére Budapest egy woke-mentes övezet!

ZS 4075
2024.04.25. 16:11
Az első nap indító témaköre a woke őrület volt.

Santiago Abascal, a spanyol szélsőjobb VOX alapítója azzal kezdte mondandóját, hogy azért szeret Magyarországra jönni, mert már a budapesti repülőtér egy Family friendly (családbarát) országként üdvözli az érkezőket. Abascal úgy vélte, Spanyolországnak is többet kellene tenni a családok védelme érdekében. A woke az, ami fenyegeti a spanyolokat, ez pedig nem más, mint ami a baloldal formájában jelenik meg.

Abascal szerint ha a határokat akarják megvédeni, akkor kirekesztőnek nevezik őket, ha az iszlámot nem akarják beengedni, akkor vallási türelmetlenséggel vádolják a jobboldalt. Ez pedig a manipuláció klasszikus példája. Megerősítette, hogy a VOX egyértelműen kiáll Izrael mellett az országot ért támadás után.

Mercy Schlapp, Donald Trump korábbi tanácsadója, stratégiai kommunikációs igazgatója arról beszélt, nem szabad hagyni, hogy a kommunisták elvegyék a családunkat, és átvegyék az irányítást az intézményeink felett. Ők úgy manipulálnak, hogy a jobboldaliak azt érezzék, teljesen egyedül vannak. Közben felment a színpadra Mercy férje, Matt Schlapp, és a Donald Trump mellett töltött időszakukról beszélt. A baloldali amerikai média utálja és utálta Trumpot, például olyasmit is képesek voltak leírni egy találkozóról, amelyen ott sem voltak, aminek szemernyi valóságtartalma nem volt – állította Matt. Éppen ezért szükséges a republikánus győzelem novemberben, mert az azt jelenti, hogy Amerika visszatért, magára talált. Trump gondolatait követve azt mondta: mindig készen kell állni a csatára, hiszen a CPAC-mozgalom egyre erősebb.

Eva Vlaardingerbroek holland politikai kommentátor az elmúlt hét nap európai eseményeit tálalta, és ezek többségében arról szóltak, hogy időseket késeltek meg, a migránsok franciákat támadtak meg. A politikai véleményvezér ebből levezette, hogy a migráció és a növekvő bűnözés között egyértelmű a kapcsolat. A holland lakosság a legtöbb nagyvárosban már kisebbségben van a migránsokkal szemben, de igaz ez Londonra és Brüsszelre is. Ez alapján szerinte kezd valósággá válni a lakosságcsere, vagyis az őslakos európai populáció már nincs többségben a saját országában. 

A politikai véleményvezér úgy látja, Magyarországot azért nem szeretik az EU vezetésében, mert megpróbál ellenállni mindannak az őrületnek, amit igyekeznek Európára kényszeríteni. Csak egy szuverén nemzetállamokból álló Európa lehet az eszköz mindennek a megakadályozására. 

Jack Posobiec amerikai véleményvezér azt hangoztatta, hogy a kommunizmus nem ideológia, hanem bűnözők összeesküvése, amit idővel le kell leplezni és ki kell nyomozni. Erre az antiglobalisták szövetsége lehet csak alkalmas, olyan mozgalmak, mint például a CPAC. Szerinte a jobboldal áll nyerésre, és nem engedik elpusztítani azt a világot, amelyet őseik építettek.

Üzenete: a legnagyobb csata idén novemberben lesz, amikor újra kell választani Donald Trumpot, hogy befejezze, amit első elnöki ciklusában elkezdett.

A következő felszólaló Simone Billi volt, aki a Salvini-féle LEGA párt képviselője az olasz parlamentben. Arra hívta fel a figyelmet, hogy éppen egy hónap múlva sorsfordító választások lesznek az EU-ban és nem szabad hagyni, hogy Ursula von der Leyen folytassa az európai emberek és az európai ipar érdekei ellenében folytatott politikáját. Ezt meg kell akadályozni!

Gila Gamliel, Izrael innovációs, tudományos és technológiai minisztere felidézte, hogy Izrael léte Budapesten kezdődött a XIX. század közepén, hiszen akkoriban született itt Herzl Tivadar, Izrael állam megálmodója, a politikai cionizmus nagy gondolkodója. Egyben köszönetet mondott azért a támogatásért, amelyet Magyarország nyújtott a Hamász október 7-i támadása után. Beszélt arról is, miért nem sikerült tűzszünetet elérni, és kiszabadítani a túszokat. 

A közel jövő célja, hogy egyre nagyobb nyomást gyakoroljanak a Hamászra, mind diplomáciai, mind katonai eszközökkel. Az izraeli politikus kitért arra is, hogy a háború megindulásával egy időben komolyan megnőtt az antiszemita megnyilvánulások száma mind a politikai térben, mint pedig az online világban.

Maureen Bannon, aki Donald Trump egykori tanácsadójának, Steve Bannonnak a lánya, azt hangsúlyozta, hogy szerinte Orbán Viktor és Magyarország példamutató bátorsága meghatározó a világ és a keresztények számára. Trumpot idézte: ha nem adjuk fel, győzni fogunk! Ezután Steve Bannon videóüzenetét játszották le, amelyben a jobboldali politikus is azt erősítette meg, hogy nem szabad feladni a küzdelmet, mert ez folyamatosan velünk van, és folytatnunk kell, ki kell tartani!

Törcsi Péter, az Alapjogokért Központ operatív igazgatója szerint Budapest egy woke-mentes övezet, ahol meg lehet tartani a CPAC Hungaryt, és nem kell attól tartani, hogy megismétlődjön az, ami a NatCon brüsszeli rendezvényén történ, hogy az eseményt betiltották. Az unió fővárosában az eltérő nézeteket vallókra ráküldik a rendőröket, majd a brüsszeli vezetők oktatják ki jogállamiságból a magyar kormányt.

Az ezt követő pódiumbeszélgetésen Ryszard Czarnecki, a lengyel PiS EP-képviselője, Guglielmo Picchi, volt olasz külügyi államtitkár, valamint Ernst Roets, az AfriForum ügyvezető igazgatója Törcsi Péterrel vitatta meg a woke előretörését az európai intézményrendszerekben. Elhangzott,: e folyamat megakadályozásának egyik lehetséges módja, hogy minél több tagállamban hatalomra kerüljenek a konzervatív értékek képviselői. 

Az ebédszünet után következtek „A szuverenitás él, a globalizmus haldoklik” gyűjtőcím alá szervezett felszólalások. A sort Matt Whittaker kezdte, aki az USA volt mb. legfőbb ügyésze, őt Kovács Zoltán nemzetközi kommunikációért felelős államtitkár faggatta. Szóba került a nemrégiben elfogadott, Ukrajnának szánt segélycsomag is. A főügyész utalt arra, hogy a szuverenitás a jogállamiság érvényesítéséhez is alapot ad, vagyis a törvény szava legyen mindig a legerősebb.

Egy videópodcastban beszélt egymással Amichai Chikli, izraeli diaszpóraügyi miniszter és Bryan Leib, az Alapjogkért Központ vezető kutatója. Elsősorban azt elemezték, hogy mióta és mennyire ilyen mély a két ország kapcsolata. Elhangzott az is, Magyarország volt az egyetlen európai ország, amely nem ítélte el, hogy Izrael felvette a harcot a Hamásszal szemben. Chikli utalt arra is, hogy az Európában látható és érzékelhető változások egyik élharcosának tekinthető Magyarország. Utalt arra, hogy a konzervatív erők egy héten belül már másodszor magyar kezdeményezésre tudtak találkozni, először Brüsszelben a Natcon rendezvényén, majd itt a CPAC Hungaryn.

Felmerült az az egyre égetőbb helyzet, amely több amerikai vezető egyetem campusán alakult ki, méghozzá palesztinbarát és antiszemita tüntetések formájában. Több helyen a tiltakozókat már őrizetbe kellett venni. A diaszpóraügyi miniszter úgy vélte, a neomarxista woke mozgalom két részre osztja a világot, egyfelől az elnyomókra, a fehérekre, a cionistákra. Velük szemben pedig ott vannak az elnyomottak, általában a színes bőrűek, a palesztinok, akik ennek az elnyomásnak az elszenvedői. Mellettük még meg kell említeni az egyre erősebb iszlamista vonalat, amelyet Katar és Törökország vezet, és kiegészíti valahol a woke mozgalmat.

Kovács Attila, az Alapjogok Központ uniós kutatási igazgatója arról beszélgetett vendégeivel, hogy mi lehet Izrael és Európa jövője, mit lehet mondani a biztonság kérdéséről a Közel-Keleten. Vendége az izraeli parlament két képviselője volt, Amit Halevi és Ohad Tal. A képviselők megvilágították, hogy ki is valójában az ellenség. A terrorizmus, amely nem csak Izraelt fenyegeti, hanem minden államot, és minden nemzet szuverenitását veszélyezteti. Ebben a küzdelemben a szuverenitásnak nagy szerepe van.

A szuverenitással kapcsolatos felszólalások sorát Paul Gosar arizonai kongresszusi képviselő, illetve Marek Kuchinski, a lengyel PiS parlamenti képviselője, a szejm korábbi elnöke zárta. Az amerikai politikus azzal kezdte, hogy Arizona is határállam, és hosszú időn át nem tudták megakadályozni, hogy menekültek milliói érkezzenek az államukba. Magyarországot hozta példának arra, ahogyan egy-egy állam képes megoldani a bevándorlást, például határkerítést húz fel, és ezzel, valamint a szigorú fellépéssel sikerült megállítania az áradatot.

A lengyel politikus felidézte a Közép-Európát az elmúlt években ért problémákat, amelyek közül a legfontosabbaknak az értékek és a jogállamiság válságát tartotta. Szuverén együttműködést javasolt az európai államok számára, ami különösen igaz Kelet-Európára, ahol a történelmi múlt is összeköt bennünket.

A nap egyébként Orbán Viktor kormányfő, a georgiai miniszterelnök és a CPAC Foundation elnökének beszédével indult. Ennek összefoglalóját itt olvashatják.

(Borítókép: Törcsi Péter, Guglieilmo Picchi, Ernst Roets és Ryszard Czarnecki. Fotó: Szollár Zsófi / Index)