Koronavírusban meghalt a tévétornából ismert Bérczi István

2021.04.10. 12:28
Hetvenöt éves korában meghalt Bérczi István, négyszeres magyar tornászbajnok, a tornasport nemzetközi pontozóbírója, aki nyolc olimpián vett részt.

A korábbi olimpikon halálhírét Altorjai Sándor, a Magyar Tornaszövetség főtitkára erősítette meg az NSO-nak. A tévétornából is országosan ismert sportember halálát koronavírus-fertőzés okozta.

Bérczi István tornászként kezdte pályafutását, a 60-as évek végén magyar bajnoki címet nyert kedvenc szerén, lólengésben. Az 1971-es Európa-bajnokságon szintén lovon negyedik helyezést ért el. Az 1972-es müncheni olimpián a tornászcsapat tagjaként a nyolcadik helyen zártak. Erre az ötkarikás versenyre így emlékezett vissza:

Csapattag voltam, csakúgy, mint Magyar Zoltán, neki akkor kezdődött, nekem meg akkor volt az utolsó nagy versenyem. Még készültem a következő olimpiára, de az egy sajnálatos baleset miatt meghiúsult. A legjobb időszakom a mexikói olimpia lett volna, de akkor a bicepszem úgy elszakadt, hogy össze kellett varrni, kórházban voltam, és így nem tudtam kimenni, ettől kezdve nem is volt már olyan jó a kezem.

Tornászkarrierje után civil végzettségét felhasználva közlekedésmérnökként dolgozott. Aztán mégis visszavágyott a tornászok világába: 1985-ben nemzetközi bírói vizsgát tett, és két évvel később már az 1987-es tornász-világbajnokságon nemzetközi bíró volt. Nem kevesebb mint nyolc olimpián pontozhatott.

Gyakorlatilag a hobbiszint olyan magasra emelkedett, hogy négyévente vizsgázni kellett, és az utolsó hat évben a legmagasabb, 1-es kategóriájú bíró lettem, így többször voltam D1-es, D2-es, ami azt jelenti, hogy kiemelt bíró vagy referens bíró lettem.

A nagyközönség elsősorban a tévétornából ismerhette meg Bérczi Istvánt, aki 1974-től kezdődően szinte mindannyiunk családtagjává vált állandó partnerével, Müller Katival.

Amikor megszólalt az esti torna bevezető zenéje, az Egy kicsi mozgás mindenkinek kell kezdetű dal, Kati és István – akiket sokan házastársaknak tartottak, pedig nem voltak azok – öt percre talpra ugrasztották a fél országot.

Ebben a cikkben a téma érzékenysége miatt nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését.
Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.