
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
A 2024-es DigiEduHack versenyen a Little Princedom nevű csapat képviseli a Budapesti Corvinus Egyetemet, különleges projektjükkel egészen a nemzetközi döntőig meneteltek. A versenyzők – Bögi Panna, Kovács Eszter, Jurinka Miron és Hudák Bertalan – kommunikáció- és médiatudomány alapszakos hallgatók, akik tanáruk, Pelle Veronika mentorálása mellett egy olyan ötlettel álltak elő, amely változást hozhat a digitális oktatásban, valamint a fiatalok és szüleik ...
...
...
Bakó Réka, gazdálkodási és menedzsment alapszakos hallgató nem csak az egyetemi tanulmányokban remekel. Fiatalon döntött úgy, hogy az úszásnak szenteli életét, és ideje nagy részét a medencében tölti. 2010-ben kezdte a sportot, 2 évvel később pedig már a versenyzésbe is belekóstolt. Azóta a határ a csillagos ég, hiszen rengeteg szép emlékkel és kiemelkedő eredménnyel büszkélkedhet.
...
A vizsgaidőszak véget ért, és elérkezett a megérdemelt pihenés ideje. A nnak érdekében, hogy emlékezetes legyen ez az időszak, és eseménydúsan teljenek el a szorgalmi időszak kezdete előtti hetek, egy változatos programajánlóval készültünk. Fedezz fel különleges filmeket, merülj el két lenyűgöző kiállításban, vagy hangolódj a következő félévre egy workshoppal.
...
Írta: Bakó Eszter, borítókép: Canva
...
Egy külföldön töltött félév a tanulmányi előrehaladás mellett számos élményt, barátságot és kihívást is magával hordoz. Ezt tapasztalta meg Haraszti Dóra harmadéves kommunikáció- és médiatudomány szakos hallgató, aki Rotterdamban töltötte a 2024/25-ös tanév első félévét.
írta: Berki Dániel, borítókép: Haraszti Dóra
Dóra nagyon szeret utazni, de Hollandiában még nem járt, ami számára egy fontos szempont volt a rotterdami egyetem ...
A Pannónia Ösztöndíjprogram rengeteg izgalmas lehetőséget rejt, és páratlan, életre szóló nemzetközi élményt biztosít a Corvinus diákjainak. Sütő Annamária, negyedéves, nemzetközi gazdálkodás szakos hallgató szintén ezt az ösztöndíjat elnyerve töltött egy félévet Szingapúrban, a National University of Singapore egyetemen, amely a világ nyolcadik legjobb felsőoktatási intézménye. Interjúnkban beszámolt élményeiről és tapasztalatairól, valamint ...
Az idei évben is népszerű a Veganuár kihívás, amely keretein belül hazánkban is több mint 25 ezer jelentkező vágott bele az egy hónapon át tartó vegán életmódba. A résztvevők minden nap recepteket, tippeket és tanácsokat kapnak, amelyek segítségével sikeresen beépíthetik mindennapjaikba a vegán életmódot. De mégis milyen hatással lehet egy ilyen drasztikus változás az emberi szervezetre és a bolygónkra? Eléri-e célját a vegán életmód?
...
A külföldi félév nemcsak a tanulmányokról, hanem az életre szóló élményekről, a barátságokról és a kultúrák felfedezéséről is szól. Az én utam Pilsenbe, Csehországba vezetett, ahol egy szemesztert töltöttem el utazásokkal, kalandokkal és különleges pillanatokkal gazdagítva. Ha nyitott vagy az új kapcsolatokra és tapasztalatokra, a külföldi részképzés felejthetetlen emlékeket adhat neked is!
...
...
„Új év, új én!” – mondjuk sokan minden év első napján. A kitűzött változásokat ugyanakkor szinte soha nem sikerül betartanunk. Cikkünkben utánajárunk annak, hogy mi ennek az oka, valamint milyen célokat érdemes megfogalmazni év elején.
...
A rohanó világban egyre nagyobb értéket képvisel a lelassulás művészete. Hogyan találjunk nyugalmat a pörgés közepén? Hat egyetemista és egy inspiráló kiállítás adta meg a választ erre a kérdésre a Slow Living eseményen, ahol a lelassulás és a tudatos életstílus került a reflektorfénybe.
...
Az Európa szívében fekvő Csehország a történelem, kultúra és természeti szépségek kincsestára. Pilsenben tanuló Erasmus-hallgatóként számos lehetőségem volt felfedezni az országot, ezért összegyűjtöttem nektek a legszebb úti célokat.
...