6 szempont a matek magántanár választáshoz

Az iskolában sokszor problémába ütközhet a gyermek matektanulás során. Van, amikor sűrű a tananyag, vagy lemaradás van,  érdemes elgondolkozni a külső segítség igénybe vételén. Viszont a magántanár piacon elég sokrétű a kínálat, könnyű elveszni, ki a jó és ki nem a gyereknek, felnőttnek. Az alábbiakban bemutatom azokat a szempontokat, amik a jó döntéshez szükségesek. 

1. Személyiség

Legfontosabb, hogy a tanár személyisége illeszkedjen a gyermek személyiségéhez és megtalálják a közös hangot. Személyes kapcsolatok elengedhetetlen részei a tanulásnak, ezek alapján szerzünk maradandó tudást. Amennyiben nincs meg az összhang, emberként nem szimpatikus a tanár, nem fogja tudni úgy átadni a tananyagot sem. 

2. Tanítási módszer

A tanítási módszer van annyira meghatározó, mint a tanár személyisége. Javasolt előzetesen mindenképp rákérdezni, hogyan, mi alapján tanít a kiszemelt tanár. Aki matekot szeretne tanulni különtanártól, mindenképp olyat érdemes választani, aki nemcsak magyaráz és példa megoldásokat mutat, hanem segít önálló utat találni a feladatokat megoldására. Előzetesen a honlapon vagy a kapcsolatfelvételnél érdemes tájékozódni. 

3. Tanár tapasztalata

A zsebpénzért korrepetáló középiskolástól kezdve a sok évtizedes tapasztalattal rendelkező tanárokig széles a választási lehetőség. Középiskolás vagy egyetemista segítő akkor ajánlott általában, ha szintfenntartás a cél. Amikor komolyabb hiányosságot szükséges pótolni vagy megmérettetésre, vizsgára kell készülni, érdemes inkább professzionális segítséget kérni. A magántanárok tapasztalata is változó. Van, aki évi 3-5 diákot vállal, míg van, aki többszáz diákot tanított már életében. Itt is elsődleges szempontként fontosabb minőség, mint a mennyiség. Érdemes rákérdezni a haladás tematikájára is, mi alapján tervezi tanítványánál az órákat. Amennyiben minőségi oktatást kínál az adott magántanár, erre a kérdésre általában készségesen és egyértelműen tud válaszolni. 

4. Ár/érték arány

Mindenki a pénztárcájához mérten válassza ki, melyik tanárt választja. Azonban érdemes vigyázni, hogy az olcsó húsnak híg a leve mondás itt is érvényes. Nem egyszer az olcsóbb tanár sokkal drágább, ha nem pótolja a hiányosságokat, nem foglalkozik minőségben a tanítványával, és utána kell javítani. Itt pár szóban érdemes megemlíteni, hogy az, hogy különtanárhoz jár valaki, nem garancia a tanulmányi jegyre, ez két külön dolog. Mindig érdemes alaposan tájékozódni, hogy pontosan mit kapunk, mi jár a kifizetett összegért. 

5. Tanítás helyszíne

Általában ezt szokták kiemelni kritériumnak, de ma már gyakorlatilag nem számít. Jártam házhoz, tanítottam személyesen és online is. Volt, akit mindhárom módon. Viszont akivel megvan az együttműködés, azzal teljesen mindegy, hogy melyik módon tanulunk. Az online sokszor kényelmesebb is, mint ingázással és várakozással eltölteni az értékes időt. Érdemes ésszel átgondolni a lehetőségeket és amennyiben a tanár szimpatikus, ebben a kérdésben legyünk rugalmasak. 

6. Tanulás módja

Egyéni, tanulótárssal,  kis csoportban, nagy csoportban... Számos lehetőség kínálkozik ebben a kérdésben is, mindegyik megoldás lehet jó. Amennyiben komoly hiányosság van, valószínűleg szükség lesz valamennyi egyéni órára a felzárkózáshoz. Azonban egy nagyobb csoportos foglalkozás is lehet jó megoldás, amennyiben jó módszerrel tanítanak. Itt jó módszer alatt azt értem, hogy interaktívan, a diákokat bevonva a tanulásba tanítanak. Érdemes kipróbálni a különböző lehetőségeket, mindenkinél más válik be. Az egyéni tanulásnál fókuszált figyelem jut a tanulóra. Tanulótárs motiváló erő lehet, és itt még mindig megmarad a fókuszált figyelem. A csoport előnye, hogy nem kell mindig szerepelni, lehet hasonló érdeklődési körű társakat megismerni és a többiek olyan kérdéseket is tehetnek fel, ami többet segíthet mindenkinek. Ha szimpatikus a tanár, érdemes kikérni a véleményét, melyik tanulási mód való a gyermeknek. 

A Matekflow-nál jelenleg egyénileg és tanulótársakkal tanítunk, mindenkire kiemelt figyelem jut. Többszáz tanítvány és több, mint 6000 óra tanítási tapasztalattal rendelkezünk. Minden esetben az ismerkedő órát követően javaslatot teszünk a haladási ütemre, és tanulási rendszerünkben pontosan követhető minden megtartott óra. A szolgáltatás része a szülőkonzultáció is, amely azt jelenti, hogy igény szerinti időszakonként (általában kéthavonta - negyedévente) megbeszéljük a gyermek haladását, céljaink teljesülését, és az esetleges kérdéseket.

Fordulj hozzánk bizalommal, amennyiben Te is professzionális segítséget szeretnél matematikából!

Ha pedig szeretnéd tesztelni a logikád, szeretnél többet megtudni arról, hogyan gondolkodsz, ha számolsz, és kíváncsi vagy, hogyan lehet élvezettel, Matekflow-san tanulni, csatlakozz az Én is értek matekul! kihívás facebook csoportba. Várunk szeretettel:)

Képek forrása: unsplash.com

A bejegyzés trackback címe:

https://matekflow.blog.hu/api/trackback/id/18493800

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.

Kommentezéshez lépj be, vagy regisztrálj! ‐ Belépés Facebookkal

Facebook oldaldoboz

HTML

süti beállítások módosítása