HTML

Legyél Te is Szakértő!

Minden hírlevél feliratkozónknak egy 50 oldalas 3D nyomtatás kisokost és 3D Akadémia kedvezményt adunk ajándékba!

 

 

3D TECH WORSKHOPOK

Vegyél részt a 3D Akadémia képzésein és szerezz átfogó tudást a 3D technológiák jelenéről és jövőjéről!

3D nyomtatás, modellezés és szkennelés tanfolyamok a 3D Akadémián.

FRE3DEE a Facebookon

Ausztriában készül a világ első nyomtatott filmstúdiója

ferenck 2023.03.21. 08:00

Philip Aduatz bécsi tervező az Ausztriai Kaszinók és az Osztrák Lottócsoport megbízásából különleges munkába kezdett, a világ első nyomtatott filmfelvevő stúdióját álmodta meg. Hagyományos kézművességet és a legmodernebb technológiákat gyúrta egységes alkotássá.

A projektben a díszlettervező Dominik Freynschlag és a betonnyomtatókat gyártó incremental3d is részt vett. A printelés eredményeként komplex geometriájú szerkezeteket alakítottak ki. E szerkezetek összessége teszi lehetővé a tér egyenletes megvilágítását.

3dnyomtatas_filmstudio.jpg

Aduatz egyedi módszert talált ki a 3D nyomtatás és a LED-es világítás a belső tér lehetőségeit kibővítő összekombinálására. Manuális és automatizált technikákkal dolgozták ki a falat, amelyhez különleges, cementalapú fehér habarcsot használtak.

A fal hatvan különálló szegmensből épült fel, amelyeket hat egymásra helyezett egységből készült tíz építőelem köt össze. A hullámos szegmensek remekül kapcsolódnak egymáshoz, összecsavarozásukat kézzel végezték. Ez azt is jelenti, hogy ha a későbbiekben szükség lesz rá, szét is szerelhető. 3D nyomtatás nélkül a falat nem lehetett volna ebben a formában kivitelezni.

A fal mérete 630x330x230 centiméter, a fő világítórendszer 14 LED-ből (LED-szalagokból) áll. A fényeket vezérlő RGB színtér lehetővé teszi a színek és a színátmenetek sokféle kombinációban történő változásait. Mivel a szalagok ugyanolyan vékonyak, mint a nyomat rétegei, a fények szinte láthatatlanul olvadnak bele a falba. Az automatizált számítógépes rendszerrel vezérelt LED-ek maximális kihasználtságát a stúdió világítórendszerével való összekapcsoltságuk biztosítja.

Az intelligens megvilágítás biztosítja, hogy a színhőmérséklet és a fényintenzitás a felhasználó igényeinek megfelelően módosuljon. Ráadásul, mivel a LED-ek kevesebb energiát fogyasztanak, mint a hagyományos fényforrások, csökkennek a hosszútávú fenntartási költségek, a tér rendeltetésszerűbben működik, így a világ első nyomtatott filmstúdiója hozzájárul a fenntartható fejlődéshez.

Címkék: film cement épületnyomtatás környezetbarát technológiák LED

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://freedee.blog.hu/api/trackback/id/tr7318074308

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása