Huawei Mate 20 PRO: három szemmel mindent lát

Megkaparintottuk egy tartós teszt erejéig a Telenor jóvoltából a Huawei idei nagy durranását, a három Leica kamerával és sok más ínyencséggel felszerelt csúcskészülékét, a Mate 20 PROt. Nyilván a legnagyobb különlegességére mentünk rá, így főként a multimédiás képességei felől közelítettük meg a tesztalanyt.

kezdokep-huawei-m20pro.jpg

Elöljáróban annyit spoilerezhetünk talán, hogy egy nagyon szerethető darabról beszélünk.

Képzeljetek el egy majd 16 cm hosszú, 7 cm széles, hűvös fém és üveg burkolatba csomagolt  AMOLED kijelzőt. Áramvonalas, és bár megvan a súlya, nagyon kényelmes fogni, belesimul a tenyérbe. Olyan optimálisak lettek az arányai és a formája, hogy még a hatalmas, 6,39”-es kijelző sem tűnik zsiráfnak. Ugyanakkor pont az áramvonalassága, lekerekítettsége és a nemes anyagok használata miatt kicsit csúszós, mint egy szappan (bár szerencsére ütésálló).

kepernyo.jpg

Belül sem spóroltak a Mate 20 PRO-val: 8 magos proci, Android 9 és EMUI 9.0 jellemzi.

Teljes specifikáció, megrendelés, árak, részletfizetési lehetőségek itt

KÉP(ernyő)

A kijelző számunkra a hibátlan kategóriát képviseli mind a képek, dokumentumok, filmek, mind a játékok tekintetében. Gazdag színek, mély feketék jellemzik, tűéles; és a mögé tett nem épp szerény hardver (pl. 6 GB RAM) miatt az akadálymentes képfeldolgozás tényleg élmény. Még az androidos Youtube hitványságai sem tudják kiakasztani vagy melegedésre bírni a készüléket.  Így, ha filmet nem is sűrűn néz az ember telefonon, de egy hosszabb trailernek vagy sorozat epizódnak bármikor érdemes nekiállni.

A hosszasabb olvasás, böngészés esetére egy „Szemvédelem” funkciót lehet bekapcsolni, ekkor picit tompább és sárgásabb lesz a kép, és valóban kímélőbbnek tűnik. Az elalvást megelőző időszakban is érdemes bekapcsolni, hogy ne zavarjuk össze a bioritmusunkat.

Sok játékkal teszteltük a Faily Brakestől az Altón át a Pókemberig, túlélős és Sky Danceres is megfordult a készüléken. Könnyen, jól irányítható az érintőképernyőn keresztül mindegyik, néha az az ember érzése, hogy kicsit túl jól is (ez persze lehet, hogy csak a saját telóhoz viszonyítva van így). Így nálunk a túlszaladás és túlugrás mindennapos jelenség volt.

A megszokott alsó gombok eltüntetése eleinte nagyon zavaró lehet, ha valaki nincs ehhez szokva, de egy határozott mozdulattal könnyedén előhívhatók a vissza, a tálcára és a futó ablakok funkciók.

HANG

Ami nincs, az a csúcskészülékekből rendre eltűnő jack aljzat. Ami van, az pedig a dobozban található átalakító. Kapunk persze gyári headsetet is, ami annyira nem is rossz, sőt, egész hallgatható, úgyhogy nem kell csípőből a fiókba iktatni.

 img_20181113_212139.jpg

A szoftveres rásegítés a készülékben némi meglepetésre nem DTS, hanem úgynevezett Dolby Atmos, mely főként 7.1-es mozik, házimozik hangrendszerei révén lehet ismerős. A Dolby Atmos legfőbb erőssége az atmoszférateremtés, melyet egyébként hibátlanul hoz. Három beállítási módból választhatunk: Intelligens (az MI rendszer választja ki), Zene (finomabb, kiegyensúlyozottabb beállítás) és Film (erőteljesebb, basszus-hangsúlyos). A Dolby Atmost hangszóróval egyébként nem lehet kikapcsolni, csak fejhallgató-módban.

A két hangszóró a készülék két keskenyebb oldalán található, mobil hangkeltő viszonylatban megfelelően hangosak, életteli hangzást, csilingelő magasakat adnak játék közben, a filmeffektek ugyancsak élvezhetők, persze életvitelszerű zenehallgatásra nem ajánljuk.  

Fejhallgatóval az élmény lényeges gazdagabb, valóban megteremti a nevében is ígért atmoszférát az ember körül. Ha a zenehallgatás opciót választjuk ki a Dolby Atmos menüpontban, akkor grafikus hangszínszabályzót vagy 4 előre beállított hangszínt tudunk beállítani. Talán a „gazdag” a legjobb választás, de ez füles és ízlés függő. Dolby Atmos nélkül színtelenné, kicsit sterillé válik a hangzás, miközben továbbra is kristálytiszta marad.

FOTÓ

Három kamera – kicsit talán túlzásnak tűnhet a kínálat, míg ki nem próbálunk korábban lehetetlennek tűnő fotóprojekteket. A Mate 20 PRO ugyanis még a vakond belső zsebében is képes értékelhető fotókat készíteni (jó, ezt igazából nem teszteltük, csak sejtjük).

 

A Portré mód igazán izgalmas, mert a több kamerának és a mesterséges intelligenciának köszönhetően automatikusan felismeri az emberi arcokat, és ehhez állítja szoftveresen a mélységélességet. Tehát a hátteret elmossa, az arcot pedig élesen kirajzolja, mint egy profi fényképező.  Érdekes, hogy kutyát, macskát, babát, plüssállatot például nem hajlandó arcként azonosítani az esetek 90%-ban, ami számunkra hiányosság.

 

A rekeszérték funkció állítgatása különösebben nem befolyásolta a fotóinkat, csak a Pro, azaz manuális módban ad hozzá jelentősebben az elkészült műhöz, és ebben az esetben is inkább az alacsony (tesztfotónkon 2.8) rekeszállásban látható különbség.

Ha már szóba került a Pro mód, akkor itt több dologgal lehet kísérletezni, ahogy az elvárható. Állíthatjuk zársebességet (jele S) 1/4000-ig, az ISO-t (50-102400 értékig(!)), az expozíció értéket, színhőmérsékletet, a fókusz módját és a fénymérést. Két képességét próbáltuk ki, az egyik a gyors mozgás fotózásához a sorozatfelvétel volt.

A másik pedig a hosszú záridő tesztelése. Itt állványra tettük a Mate 20 PRO-t, amit abszolút meghálált. Például azzal, hogy a menüből többféle segédvonalat (aranymetszés, Fibonacci spirál, stb.) választhatunk ki, illetve egy okos vízszintezővel, ami sárgára változik, ha sikerül az állvánnyal eltalálni a vízszintest/függőlegest.

A hosszú záridős képeket  hajszálnyit utómunkáztuk Snapseed alkalmazással.

 

 

Érdemes állványra tenni, de biztos kézzel enélkül is működőképes az Este funkció – mely amolyan félautomata mód - segítségével az ISO értéket és a záridőt lehet módosítani. Az így elkészített képeket nagyban befolyásolják a környezetben lévő fények, ezért a most divatos sárgás fényű köztéri lámpák miatt sárgás, egy közeli neonreklámtól zöldes lehet a végeredmény. Az Este funkcióval készült képeket több gondolkodással, több fotóból állítja össze, a végeredmény pedig igazán pofás lesz. A több fotónak köszönhetően a mozgó tárgyak, emberek el fognak mosódni, ezt érdemes belekalkulálni.

 

Érdekes és hasznos a Dokumentum mód – itt egyértelműen azonosítja és segédvonallal ellátja a téma határvonalait. Könnyen és jól lehet fotózni, pdf-ben exportálni vagy közvetlenül nyomtatni a galériából.

screenshot_20181114_123630_com_huawei_cameracut.jpg

 

VIDEÓ

A sima videófelvételeket HDR és Szépítés móddal egészíthetjük ki. Kifejezetten stabil kézből videózva is a kép.

Érdekesek továbbá a Továbbiak menüpont alá került lehetőségek is. Itt találjuk például a Lassított mozgás funkciót, amivel akár 32-szeres lassítással vehetünk fel mozgóképeket. Az eredmény önmagáért beszél.

Egyes vetélytársakkal ellentétben nem csak néhány másodperces felvételt készíthetünk, hanem lényegesen hosszabbat is, a lassított részt pedig utólag módosíthatjuk, fényerőt és kontrasztot állíthatunk, illetve lassított videóként menthetjük. Ha így mentjük le, akkor pedig megosztásnál is lassított marad, például Facebookon, Youtube-on.  

 

screenshot_20181112_100328_com_huawei_himovie_overseas.jpg

screenshot_20181112_095826_com_huawei_himovie_overseas.jpg

A lassítás ellentéte a Time lapse, ami viszont 720p, azaz sima HD felvételeket fűz össze korlátlan számú képkockából. A képek 0,6 és 3-szoros sebességgel készülhetnek.

Érdemes még kiemelni számos funkciót, amilyen a fényfestés – ennek leginkább fesztiválszezonban vesszük hasznát. Vagy a 3D fotózás funkció, mellyel pedig háromdimenziós képet készíthetünk tárgyakról - amit tényleg gyakorolnom kellene, használhatót nem sikerült készíteni.

Természetesen nem maradhatott ki az AR se, mellyel különböző aranyos állatok arcával lehet grimaszolni. Annyira ez nem sikerült átütően, mert a karakterek sem annyira cukik, és a mimikájuk sem igazán meggyőző.

ÖSSZEGZÉS

A Huawei Mate 20 Pro egy igazi mindentudó jóbarát: gyors, pontos, kiváló aksija van, elképesztő jól fotóz, könnyen kezelhető, a 128 Gb-os belső tárhely méretes, és még kifejezetten tetszetős is.

Ha előbb megismerkedünk vele, és csak utána olvassuk el a gyártó oldalán található PR szöveget, akkor nem biztos, hogy túlzásnak tartjuk az ilyen mondatokat: „Korlátlan emberi képzelet – ez az, ami az új HUAWEI Mate 20 Pro telefont inspirálja.” Bár levitálni még nem tudunk, ahogy a reklámban sejtetik.

Csúcstelefonhoz méltó mennyiségű pénzért lehet a miénk: 329 ezer forint a kiskereskedelmi átlagára, és ennyi kezdőrészlettel már el is lehet vinni...

 

 A posztot a Telenor támogatta

 telenor_disclaimer_1_1.png

A bejegyzés trackback címe:

https://zsebembenavilag.blog.hu/api/trackback/id/tr8014373535

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Burgermeister 2018.11.15. 20:35:55

Nekem a hosszitott dizajn nem jön be. Lehet jo de emiatt nem kellene.

Csb 2018.11.16. 12:52:05

Olyan nincs, hogy "tűéles". A tű nem éles, hanem hegyes, ezért csak olyan van, hogy tűhegyes, meg olyan, hogy borotvaéles. Sem olyan, hogy tűéles, sem olyan, hogy borotvahegyes, nem létezik. :)

Az még esetleg elmegy, hogy tűpontos...

Na, megyek továbbolvasni. :)

Kontent 2018.11.16. 13:56:47

@Csb: :) Logikus, de... Az E-nyelv válasza szerint: "A fotózásban, filmezésben régóta használatos kifejezés alapja: az éles szó egyik jelentése ‘határozott, tisztán látható (körvonal)’. Ez a tulajdonság a kontúrok vékonyságából fakad, amely a tűnek a hegyessége mellett a másik fő sajátossága: ‘varrásra, szúrásra, tűzésre stb. való vékony, hegyes (fém)pálcika’ (Magyar értelmező kéziszótár, 1992: 276., 1415.).

A válasz az 1984 és 2015 között érvényes 11. helyesírási szabályzat alapján készült."

Zsebemben a világ

A zsebünkben egy olyan szerkezetet tartunk, ami sokkal többre képes, ha tudjuk, hogy hozhatjuk ki belőle a maximumot. Ehhez adunk tippeket, trükköket, írunk okosságokat nem csak a telefonokról, appokról és más okoseszközökről, de minden egyébről, amiből kiderül, hogy a technikának és a fejlesztőnek köszönhetően hogyan változik meg az életünk.Bemutatjuk, teszteljük a nélkülözhetetlen alkalmazásokat és kütyüket, érdekes listákat, toplistás érdekességeket állítunk össze - a Telenor támogatásával. Csatlakozz hozzánk, oszd meg a véleményedet, tapasztalataidat, és kérdezz bátran!

Facebook oldaldoboz

Friss topikok

Címkék

süti beállítások módosítása