PONYVALEGÉNY

Két találaton múló arany: Halmosi Péter mesterhetese is kevés volt a Király SE bajnoki címéhez

A 123–16-os gólkülönbség csak ezüstérmet ért a Szombathelyi Haladás VSE 124–16-os mutatójával szemben

2023. május 30. - Horváth M. Attila

p9090740.JPGfociakobon_ponyvalegeny_leadhez.pngSZOMBATHELY | Amint azt beharangoztuk, hihetetlen izgalmakat hozott a Vas megyei I. osztály utolsó fordulója: a Jánosházán 6–0-s diadalt arató helyi Haladás VSE-é lett az aranyérem, miután a Király SE a 77 perc alatt hét gólig jutó egykori 35-szörös válogatott, immár a negyvennegyedik (!) életévében járó Halmosi Péter vezérletével csak” 13–1-re győzte le a Büki TK-t.

Amennyiben odáig jutott volna a két, az aranyéremért mindvégig versenyben lévő gárda, hogy az egymás elleni eredmény(ek) dönt(enek) – ehhez az kellett volna, hogy a Király SE 14–1-re vagy a Haladás 5–0-ra verje 30. fordulóbeli vetélytársát –, a jelenlegi győztesé az elsőség, ugyanis a Király SE az ősszel hazai pályán 2–0-ra, míg idegenben 2–1-re kapott ki a kis Halitól. Bármennyire is hihetetlen, de egyrészt az első félidő után még mindkét gárda csupán háromgólos előnyben volt (3–0, illetve 4–1), így ekkor egyértelműnek tetszett a Haladás VSE aranya, ám a kilencvenedik percben még egál volt az állás, csakhogy az akkor 5–0-ra vezető, a játéknap előtt is éllovas szombathelyi brigádból egy minutummal később Péter Ábrahám is betalált, így a tabella alapján csak egyetlen szerzett góllal bizonyult jobbnak legnagyobb riválisánál.