Pekingi kacsa hordósmokerben.

1_1.jpg

 

 Végre elkészült a hordószmókerem (UDS). Sokat gondolkoztam, hogy mi legyen az első étel, amivel felavatom. Valami finomat de nem szokványos BBQ ételt szerettem volna készíteni. A Netflixen láttam az Ugly delicious BBQ részében, hogyan készítik az eredeti pekingi kacsát. Ezzel már meg is volt, hogy mi kerül a szmókerbe: Természetesen pekingi kacsa.

 

 

Mivel a kacsát akasztva sütik így tökéletesen elkészíthető a hordószmókerben. A pekingi kacsa hagyománya Kínában az 1300-as évekig nyúlik vissza, a császári udvarban készítették. A kacsát 65 napos korában vágják, majd megtisztítják és a bőrét a hústól elválasztják, forró vízbe mártják, megfűszerezik majd kemencében megsütik, amit körte- vagy barackfával fűtenek.  Megnéztem egy-két receptet és már össze is állt a kép, hogyan fogom készíteni: ropogós mahagóni színű bőrrel és szaftos hússal, természetesen a kínai palacsintával és szilva szósszal tálalva. Kicsit macerásnak tűnik az előkészítés, de nem veszélyes és nagyon megéri.


 

Lássuk a hozzávalókat.

1 db 2 kg körüli pecsenyekacsa

 

Marinád

 

2 ek hoisin sauce

1 ek kínai ötfűszer keverék

1 ek barnacukor

2 csillagánizs 

1 gerezd fokhagyma

1 fahéjrúd

A kacsát megtisztítottam és a szárvégeket levágtam, majd óvatosan bőre alá nyúlva elválasztottam a bőrt a hústól a mellén, a hátán és a comboknál, ez fontos, hogy ropogós legyen a bőre. Összekevertem a hoisin szószt, a cukrot és a fűszerkeveréket és bekentem vele a kacsa belsejét és elhelyeztem a gyomrában az ánizst, a fokhagymát és a fahéjrudat, ezektől lesz finom aromásan fűszeres a kacsa. Ezek után összetűztem a hasát egy hústűvel. majd következett a forró fürdő. 


 

Forrázáshoz

 

1.5 l víz

5 ek méz

1 dl 5% ecet (ha van akkor rizsecet)

1 dl szójaszósz

2 ek só 

A forrázásra a bőr ropogósságához és a szép mahagóni színéhez van szükség. Minden alapanyagot beletettem a vízbe, majd felforraltam. A kacsát a szárnyak alatt megtűztem két húskampóval, hogy egyszerűbb legyen rámerni a forró vizet és a sütésnél is erre akasztottam. A forró vizet egy merőkanállal meregettem a kacsára, hogy mindenütt érje bőségesen a forró, ízesített víz. A bőr kicsit összehúzódott és szép sima lett, ilyenkor könnyen el lehet távolítani az esetleg megmaradt tokokat.


 

A meleg fürdő után egy rácsra helyezve a hűtőbe tettem 24 órára, hogy a bőre megszáradjon, mert így lesz jó ropogós.

A hordó szmóker szénkosarát megtöltöttem brikettel és ráöntöttem egy negyed begyújtókémény izzó szenet, a sütőben nem volt deflektor, így közvetlen a faszén fölé akasztottam a kacsát. A gyümölcsös és fűszeres aroma jól illik a kacsához, ezért füstölőfa füge volt és 2-3 fahéjrúd is került az izzó szénre. Sütés nem szokványos BBQ tartományban történt, kicsit magasabb hőmérsékleten 160°C-on. A sütés hossza 3 óra volt 75°C volt a mell hőmérséklete mikor kivettem a hordóból majd 25 perc pihenés után felszeltem. Szép mahagóni színű lett a bőre és nagyon szaftos ízletes a húsa. 


 

 

Kínai palacsinta

 

300 g kenyérliszt

190 g 80°C-os víz

A lisztet lassan összekeverem a forró vízzel és szépen eldolgoztam, amig sima és nyújtható lesz.

20 percet pihentetem a masszát, majd 30 g adagokra osztom és vékonyra, áttetszőre nyújtom.

Itt egy videó segítségnek.

 



 

 

Szilvaszósz

 

1 dl szilvalekvár 

1 ek barnacukor

1 gerezd fokhagyma 

3 ek szójaszósz

1/2 fej vöröshagyma

1 tk kínai ötfűszer keverék

1/2 chilli

2 ek ecet (rizsecet ha van)

1 tk szezámolaj

1 dl víz

 

 

A hagymát és a fokhagymát összevágtam és a szezámolajon megdinszteltem. Ezután ment rá a cukor és a fűszerek, 1 perc pirítás után a többi hozzávaló is. Lassan főztem 40-45 percen keresztül, majd leturmixoltam. Kellemes édeskés fűszeres szósz lett.

A kacsát csíkokra vágva, uborkával, újhagymával és a szilvaszósszal a palacsintába töltve fogyasztottuk.

 

 

Ha elkészíted akkor jó étvágyat hozzá!!

 Ha kérdésének van írjatok, kövessétek az oldalt és keressetek a facebookon és az instagramon.