New England Patriots az én szememmel

A vén kecske is megnyalja a show-t..

2019. január 21. - topin

A csapat kiöregedőben, Brady hanyatlik, a linebacker sorban hiányzik a sebesség, az egész csapatban talent hiány van, Gronk kifulladt, Edelman ACL szakadásból jött vissza 30 felett, futót hoztunk első körben, elengedtük Amendolát, Gordon kiszippantotta magát, bukdácsoltunk számunkra nem fontos meccseken, idegenbe mentünk a rettegett KC-hez.. És mégis mindezek ellenére, Tom Brady vezetésével zsinórban harmadszor, az utolsó 5 évből negyedszer, a pályafutása alatt kilencedszer Super Bowlba jutott a NEW ENLAND PATRIOTS!

AFC Bajnok 2019-ben is a PATRIOTS! Imádnivaló figurák..

Kezdem először a mérkőzéssel: Igazi szurkolói élmény volt. Mindent megkaptunk, amire egy szurkoló vágyhat. Jó játékot, izgalmat, infarktus közeli helyzeteket, hullámvasutazást és a végén a katarzist. Nem igen maradt senkiben üresség a meccs után, vagy hiányérzet. Ez olyan élmény volt megint, ami felejthetetlen lesz. Gyakorlatilag 3 GWD (Goal Winning Drive) lett levezényelve Tom Brady által az utolsó percekben. Azért kellett mindig egy újabb, mert Patrick Mahomes is villantott egy válaszlépést állandóan. De haladjunk sorjában..

Az első két negyed álomszerű volt, azzal a kis bökkenővel, hogy csak 2 labdabirtoklás előnyünk volt, egy teljesen agyondominált félidő után. Brady óriásit hibázott a Red Zone Interceptionnél, simán várhatott volna még és megdobhatta volna mondjuk a szélre kivergődő Michelt..Mivel a Kansas kezdte a harmadik negyedet, így ez a 2 labdabirtoklás nem tűnt acélosnak. A tökéletes védőjáték, ami nulla ponton tartotta a hazaiakat és a tökéletes offense game plan alapján, kb itt el kellett volna dönteni a meccset. Ezt a KC-t nulla ponton tartani, óriási fegyvertény volt egy év közben lesajnált védelemtől. Ahol nincs válasz a tight endekre, ahol hiányzik a sebesség és ahol nincsenek minőségi emberek. És a megállíthatatlan Chiefs támadók nulla ponton és 32 yardon..A vereségeink alkalmával már többször észrevételeztem, hogy a felkészítésnél, a játéktervnél lett a mellényúlás, és nem azért, mert a csapat annyit tudna. Értem, hogy az akkor, az adott héten rosszul fest, de nem lehet egy ellenfél elleni felkészülésből az egész idényre levonni bármit, főleg egy olyan csapatnál, amelyik mindenkire külön készül. Nálunk támadó és védő oldalon is minden meccs más. Nem egy sémát akarunk lenyomni a torkukon, ha működik, ha nem. És ha a felkészítés nem sikerül, akkor jön az adott meccsen a szenvedés. De ez mindig is így volt nálunk. Ilyenkor alig bírunk változtatni, főleg ha az „csak” egy alapszakasz meccs.  Én magam is megjegyeztem a Jags és a Lions meccseknél, hogy olyan mintha tompábbak lennénk, mint az ellenfél. Akik gyorsabban reagálnak, frissebbek, élesebbek. Nos, kijelenthető a két playoff meccsünk után, hogy bizony mi akkor még bőven alapoztunk. Aki sportolt az tudja, hogy az erőnlét fejlesztése közben jelentősen csökken a dinamikusság és amikor élesítik a formát, akkor robban a csúcsteljesítmény. Ez ugye a formaidőzítés. Kit érdekel szeptemberben mi van, ha januárban kell kicsattanni az erőtől..és hasonlítsuk össze a játékosaink mozgását a szeptemberi meccsekkel. Még Hightower is vágtázó predátornak tűnik néha..mondjuk még így is lassú valóban. A Chargers ellen már megmutattuk, de a KC ellen végképp bebizonyosodott, hogy a playbook az év egész szakaszában visszafogottan lett használva. Self scouting!! Pontosan tudjuk, mit fogunk majd használni januárban és azt hogyan tálaljuk év közben, hogy azért eredményes is legyen és senki még csak ne is sejtsen semmit.  Őrület ez a meló, ez a tudás, ez a precizitás és előretekintés, amivel rendelkezik a stáb. Már az is mutatta ezt a szezon közben, hogy azért a fontos meccseket mindig hoztuk, kivéve azt a Miami Miracle lépést, amivel nem igazán számolhattunk. Ezért szajkóztam év közben, hogy nem számít egy Titans, Lions elleni vereség..jussunk be, ott kezdődik minden. És igen, ez a csapat idegenben is TUD nyerni, akár a legnagyobb rivális, a legesélyesebbnek kikiáltott otthonában is! Amendola nélkül, az első körös futóra támaszkodva, akit nem értettünk, miért húztuk ki..Talán most már értjük. Na de vissza a meccshez..

Az hogy Crossen fogta Hillt, ezt előre senki nem láthatta. Hogy Harmont pályán kívül hagyjuk, a legnagyobb örömömre, azt se nagyon. Elképesztően homály a srác a mély lasztiknál, ahol nem a testéhez érkezik a labda, és ugye most ez reális veszély volt. A meccs egészét nézve sem igazán tud bámulatos számokat felmutatni a Chiefs támadósor. 295 yard passzolva és 41 futva. 31/16 a passz mutató, ami alig 50% felett. Hill 1 elkapás, Kelce 23 yard 3 elkapás. Ezek döbbenetes számok..az hogy a Chiefs ennek ellenére is majdnem nyert, az mutatja mennyire nagyon jó támadógépezet ez és a minimális játékpercet felhasználva is haladtak a második félidőben kíméletlenül. Többször sikerült missmatchet kialakítaniuk a futó Williams vs Van Noy/HT duóval, akiket RB wheel útvonalon szépen körbefutott. Tudtuk, hogy ez lesz, Hunttal is volt..örüljünk, hogy csak ennyiszer. A Kansas mellett mi is tettünk érte, hogy visszajöhessenek a meccsbe. Volt ugye a pontszerzés helyett eladott labda, a 4&1 amit nem sikerült megfutni, de lehet, ha más az eredmény akkor inkább rúgunk a biztos vezetés tudatában. Bár ahogy ment a futás, kizártnak tartom. A Chargers ellen is nekimentünk, mert el lehetett dönteni a meccset. Majd a felpattanó Edelman féle Interception sem jött túl jól. Sokan reklamálták, hogy miért nem térünk el a game plantől, és mivel a hazaiak már többször is 0,1,2 yardon megállították az első kísérletre történő futásainkat, miért nem passzolunk inkább. Egyrészt vezettünk és láthatóan az volt a terv, hogy Mahomes ne tudjon pontháborúba kényszeríteni minket, még ilyen limitált idő alatt is az lett végül. Arra építettünk, minél kevesebb nagy játékra van esélyük, annál kisebb az esélye, hogy sok pontot érnek el. Nyilván ha van 11-13 drive attól az offensetől, az tarthatatlan.  Ezért előnyben ettől nem tértünk el. De aztán hátrányban már muszáj volt passzolni, főleg, hogy állandó TD kényszerben voltunk. És háromszor is megcsináltuk a touchdownt..és mindháromhoz kellett a kecske!!

Amendolát egész évben követelte a nép, mert akadozott a gépezet. Aztán most, amikor kellett jött Dorsett, jött Hogan egykezes, előkerült Gronkowski és Edelman jobban játszott ebben a három driveban mint valaha. Mondjuk volt mit javítani..Nem hiányzott Amendola, annyi pénzért amennyit kellett volna fizetni meg végképp nem. És tudom, Allen sokat keres, de Allen nélkül nem futunk így soha. Márpedig ma a futással tudtuk padon tartani és limitálni a Főnökök támadóit. Gyakorlatilag a támadóink is védekeztek, ezzel segítve a Defense helyzetét. Gronk egész évben parádésan blokkolt, ma amikor kellett két kulcs elkapást is megcsinált. Egyik nélkül sincs Super Bowl!

Tom Bradyre pedig nincsenek szavak, Greatest of all Time azaz GOAT, vagyis a kecske, aki még vén fejjel is ott lesz a show nagyszínpadán, mint a legfőbb előadó. Azt írtam korábban, hogy egy elegáns keringő után, jöhet egy tomahawk dobálós indiántánc, hát azt hiszem a Kecske megmutatta, hogy miért a legnagyobb! Háromszor kellett előlépnie, és háromszor hozta azt, ami csak rá jellemző. Ez az ember olyan szinten clucth, hogy vétek odaadni a kezébe a labdát. És Reid nem tanult az alapszakaszból, megint idő előtt átadták a labdát. Pedig DMC megtette azt a szívességet, hogy szerelte Watkinst a 2 yardoson. Mondjuk itt majdnem agyvérzést kaptam, hogy miért szerelt a legrutinosabb védőnk, mit akarunk a 2 yardon 2 és fél perccel a vége előtt? De mondjuk Reid a Gronk elkapás után is kérhetett volna időt, több játékteret hagyva Mahomesnak..aki úgy tűnt, ha több ideje van, akkor megcsinálja megint. Óriási játékos lesz, elképzelhető hogy megdönt pár TB statot, de nem cserélném el a kecskét semmi pénzért. Néha ugyan Mekk Elek módjára jön valami érthetetlen döntés, mint például a Seahawks elleni SuperBowlon, vagy most az eladott labdánál, de nem leszek kétségbeesve, ha arra fanyalodnánk Atlantában, hogy 2 perccel a vége előtt, miénk a labda és az a kérdés, hogy a vén Kecske megnyalja-e a Show-t hatodszor is..Ennél egy jobb scenario létezik, ha már előtte eldöntjük a meccset..

De vigyázni kell, mert az ellenfélnél, akad egy nagyon komoly kecskebűvölő..