Miskolc a te helyed

Kézfogás klaszter

Híd a munkaerő piac perifériájára szorult munkavállalók és a gazdaság piaci szereplői között

2022. augusztus 16. - InnoTime

A Kézfogás Klaszter 2021-ben a Magyar Vöröskereszt Borsod-Abaúj-Zemplén, Heves és Nógrád Megyei Szervezetei, a MIREHAB Szociális Ellátó Nonprofit Kft., valamint a Savic Consulting Kft. együttműködésében létrejött egyesület, mely összefogja a szociális vállalkozásokat. Célja, a hátrányos helyzetű munkavállalók számára kiutat mutatni a munkanélküliségből, valamint a valódi értékteremtés mellett minőségi, versenyképes termékeket és szolgáltatásokat kínálni a piaci igényekre szabva.  A Kézfogás Klaszter az Észak-magyarországi régió helyi termékeinek és értékeinek népszerűsítésére és az ezekre épülő társadalmi, gazdaságfejlesztési folyamatok elindítására fókuszál.  Hálózatuk tagjai nem tömegcikkek gyártására, hanem magas minőségű termékek előállítására vállalkoztak.

 

homephoto.jpg

A Magyar Vöröskereszt miskolci székhelyű Tű, Cérna, Szeretet varrodájában saját márkás termékeket gyártanak, emellett Mezőcsát ad otthont szociális farmjuknak és sajtüzemüknek. A farmon megváltozott munkaképességű emberek segédkeznek a kecsketartásban, munkájuknak köszönhetően pedig a sajtüzemben készülnek a háztáji portékák. A termékeket „Háztáji íz gourmet sajtba rejtve” szlogennel, Miskolcon és a környező településeken elsősorban termelői vásárokon, illetve kézműves boltokban értékesítik.

Ezen jó gyakorlatok terjesztése érdekében a Klaszter hitvallása szerint olyan összefogásra van szükség, amely elősegíti a társadalmi vállalkozások működését és fenntartását, melyben kulcs szerepe van azoknak a partnerszervezeteknek és a társadalmi felelősségvállalásban élen járó vállalatoknak, cégeknek, amelyek üzleti tapasztalataikkal és programjaikkal támogatni tudják a szociális ágazatban működő vállalkozásokat. Az összefogással megvalósulhat a helyi cégek piacra jutása, a gazdaságok fejlesztése és ezen keresztül a hátrányos helyzetű emberek foglalkoztatása is.

 

img-5228-1024x768.jpeg

A foglalkoztathatóság javítása érdekében a klaszter célul tűzte ki a megváltozott munkaképességű emberek reintegrációját, ennek érdekében a hozzájuk jelentkezők esetében először felmérik a jelentkezők készségeit/képességeit és eddigi munkatapasztalatait. Ezt követően az érdeklődési kör, illetve fejleszthető kompetenciák figyelembevételével munkalehetőséget kínálnak számukra. Gondolnak a munka világába visszatérők mellett azokra is, akik életük során még egyetlen napot sem dolgoztak, őket is segítve az elhelyezkedésben. A munkaerőpiacra jutást ingyenes, munkakörre specializált képzésekkel támogatják, mely által alkalmassá válnak a képességeikkel elérhető legmagasabb szintű foglalkoztatásra. A Klaszter tagjai és együttműködő partnerei folyamatosan szabad pozíciókat biztosítanak számukra, melyek megtalálhatóak a Kézfogás Klaszter által üzemeltetett Állásportálon (mmkállás.hu – A megváltozott munkaképességűek álláskeresője (mmkallas.hu)). A felület kifejezetten megváltozott munkaképességű álláskeresők számára került kialakításra, részükre azonnali jelentkezési lehetőséget biztosítva.

 

varras-taska-1.jpg

Nem csupán az álláskeresők és munkáltatók összekötésében segít a Klaszter, hanem maguk munkaadóként jelennek meg  és munkalehetőségeket biztosítanak a célcsoport számára. Miskolc belvárosához közel, a Meggyesalja utca 22. szám alatt védett környezetben, akadálymentes call centert működtetnek, ahol 50 fő megváltozott munkaképességű munkavállaló a Magyar Vöröskereszt véradásszervezési munkáját támogatva, azokat az úgynevezett „alvó donorokat” keresik fel telefonon, akik az elmúlt két évben valamilyen okból nem jelentkeztek véradásra. Az itt dolgozó kollégák kommunikációs és informatikai képzésben részesültek a munkavégzés kezdetekor a feladatellátás hatékonysága, illetve tartós elhelyezkedésük támogatása érdekében. A szervezők abban bíznak, hogy az egységes rendszerbe foglalt új telefonos behívási módszernek köszönhetően a donorszámok emelkedni fognak, valamint a foglalkoztatás által valódi értékteremtés valósul meg.  További álláslehetőséget emellett Szerencsen biztosítanak, ahol szintén 50 fő megváltozott munkaképességű munkavállaló bérmunka keretein belül pelenkacsomagolást végez.

 

babzsakfotel-voroskereszt.jpg

A munkáltatókra fókuszálva a Kézfogás Projektiroda, a klaszter háttérszervezeteként különböző szolgáltatásaival támogatja az egyesület tagjait és országos szintű partnerhálózatát. Tevékenységük révén a megváltozott munkaképességű munkavállalókat foglalkoztató cégek sikeresebbek és hatékonyabbak a hazai és Európai Uniós projektek pályázásában, melyhez hozzátartozik a projektek felkutatásán, közvetítésén, megírásán túl a projektmenedzsment feladatok ellátása is. Az iroda továbbá támogatja partnereit azáltal, hogy az általuk kínált szolgáltatások közvetíti olyan önkormányzatok, cégek felé, akik kifejezetten ilyen profilú cégek szolgáltatásait keresik.

Tevékenységük kiterjed ezenkívül a megváltozott munkaképességű munkavállalókat foglalkoztatni szándékozó cégek akkreditációjának segítése mellett olyan adminisztratív támogatásra is, mely az esetlegesen megnyert közbeszerzések és egyéb szerződéses feladatok minél sikeresebb megvalósítását szolgálják.

Amennyiben szeretne együttműködni a Kézfogás Klaszter szervezetével és van olyan terméke, szolgáltatása, vállalkozása, mellyel kölcsönösen segíthetik egymást, az alábbi elérhetőségen veheti fel a kapcsolatot a Klaszter kollégáival:

�   info@kezfogasklaszter.hu

+36 70 933 8253

➡️  3525 Miskolc, Meggyesalja u. 22.

 

A Kézfogás Klaszterről bővebb információ: Kézfogás Klaszter - Segíteni sokféleképpen lehet. (kezfogasklaszter.hu)

 kutyaparnahuzat.jpg

A bejegyzés trackback címe:

https://miskolcatehelyed.blog.hu/api/trackback/id/tr8417908423

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása