Így találd meg újra a boldogságodat!
2024. május 08. írta: Lane

Így találd meg újra a boldogságodat!

ujraboldognaklenni.jpg

A tanácsadások során gyakran hallom, hogy a kliens legfőbb vágya, hogy boldog legyen újra. Megélje teljes szépségében a pillanatokat, újra szerencsésnek, felszabadultnak, reménnyel és hittel teli gondolatai legyenek.

Ha épp egy rossz élményekkel teli, nehéz életszakaszban vagyunk, akkor nehéz lehet elhinni, hogy ez átmeneti, és belekapaszkodni ennek az időszaknak a végességébe, és bízni benne, tudni azt, hogy fogjuk mi még jól érezni magunkat.

A nehéz, fájdalmas időszakok az emberi élet velejárói. Ezt kikerülni sajnos nem igazán tudjuk. Ugyanakkor még ha nem is tehetünk arról, amit érzünk, de valamit mégiscsak tehetünk azért, hogy elinduljunk a félelmetes kilátástalanságból a napfényes rétre.

NÉHÁNY TIPP, HOGY MIT TEHETSZ A MINDENNAPOKBAN AZÉRT, HOGY JOBBAN ÉREZD MAGAD:

 

  • Szakadj ki a megszokott napi rutinból. Képesek vagyunk belesüppedni a megszokott ritmusba, ugyanazon szokások szerint élni a mindennapjainkat, és ez nem baj. Arra jó emlékeztetni magad, hogy képes vagy másképp tenni dolgokat, mint azokat eddig tetted. Lehetőséged van más következtetést levonni egy-egy helyzetből, mint a megszokott módon. Képes vagy új nézőpontokat behívni az életedbe.
  • Menj el sétálni a szabadba, használd a tudatos jelenlétet, és csodálkozz rá a természet működésére. Az illatokra, a színekre, a jó levegő által biztosított oxigénre. Hallgass olyan zenét, amitől jobb kedved lesz, amitől békésebbé válsz. Tedd a fókuszodba, hogy te itt és most jól szeretnéd érezni magad, kapcsolódni ahhoz a csodálatos lényhez, aki annyi mindenen keresztül ment, és mégis küzd és képes meglátni a szépet magában, illetve maga körül. Nem baj, ha most még nem érzed ezt, csak adj egy irányt a nézőpontjaidnak.
  • Fejleszd az önbizalmad apró lépésekkel. Először szedd össze, hogy mi minden erőforrásod van. Milyen megoldásaid voltak az eddigi nehéz időszakok átvészelésére. Dicsérd meg magad azért, mert már annyiszor megmozdultál a jóllétedért. Mondd ki hangosan: szeretem magam, és megérdemlem a pihenést, az énidőt, az önelfogadás felszabadító pillanatait. Sorold fel három értékes tulajdonságodat.
  • Inspirálódj más emberek történeteiből, olyan személyekekl vedd körül magad, akik megtartanak téged ebben a lelki állapotban, kimutatják, hogy szeretnek és a szeretetükkel, bátorításukkal támogatnak téged az utadon. Ha nincsenek ilyen baráti kapcsolódásaid, keress egy szakembert, akivel erősíteni tudsz a motivációdon, a lendületeden, aki segít új nézőpontokat és stratégiákat behozni az életedbe. Sok esetben már az gyógyítóan hat a lélekre, ha van, aki figyel rád, aki mellett azt érzed, nem vagy egyedül a nehézségeiddel.
  • Ne feledkezz meg a célkitűzéseidről sem. Nem kell egyből nagyot álmodni, apró lépésekkel is emelheted az életkedvedet, apró céloktól is felcsillanhat a remény, hogy képes vagy jól érezni magad a bőrödben.
  • Vizualizációs technikát használva, képzeld el, ahogyan nevetve sétálsz, támogató emberek közelében vagy, jól érzed magad és visszanézel az elmúlt időszakra, és meglátod, hogy érdemes volt kitartani, mert remekül érzed magad. Dédelgesd ezt a képet és többször vedd elő magadban ezt a jó érzést a nap folyamán.

 

Természetes, hogy elkeseredsz néha, ez emberi tulajdonság. Az is normális, hogy ha beletekeredsz a saját lehúzó örvényedbe, vagy hogy úgy érzed, képtelen vagy valamivel megbirkózni. De ne feledd, sokkal több erő, lendület és optimizmus van benned, mint amit most érzékelsz. Képes vagy előcsalogatni magadból a boldogságodhoz szükséges gondolatokat és tevékenységeket. Ha szeretnéd, dolgozhatunk együtt is a kiegyensúlyozottabb, tudatosabb karaktered megteremtésén. A tanácsadás menetéről itt tudsz olvasni. Szeretettel várlak.

Laskai Nelli
NLP tréner, házassági tanácsadó

borítókép: innen

A bejegyzés trackback címe:

https://laskainelli.blog.hu/api/trackback/id/tr1118399477

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

süti beállítások módosítása