kezibaratok

Békéscsabai bravúr a Balaton-parton

Bravúrsikert aratott az újonc.

2023. február 01. - Partandras1992

A női kézilabda NB1 tegnapi játéknapján a Siófok hazai pályán óriási meglepetésre kikapott az újonc Békéscsaba együttesétől. Papp Bálint tanítványai 29-27-re győzték le a balaton-partiakat.

A találkozót a Siófok együttese kezdte jobban, negyedóra elteltével 9-5-re vezettek Uros Bregar tanítványai, a remeklő Rajcic, illetve Mavsar góljainak köszönhetően. Majd az első játékrész második felében Termány Rita és Maria Agbaba góljaival felzárkózott, majd fordítottak a viharsarkiak, így 15-14-es csabai vezetéssel vonultak pihenőre a felek.

A második félidő ott folytatódott, ahol az első abbamaradt. A lila-fehérek tovább növelték előnyüket.

A siófokiak edzője kapust cserélt, de a balaton-partiak nem tudtak mit kezdeni a remeklő Termány Ritával, illetve Maria Agbabával.

A Balaton-partiaktól ugyan feljavult, Debreczeni-Klivinyi Kinga, de ez sem tudott segíteni, így a végeredmény Siófok-Békéscsaba 27-29.

bekescsaba_orom.jpgÉrthető volt a békéscsabai öröm.
Fotó: Facebook.com/ Békéscsabai Előre NKSE

A mérkőzést követő sajtótájékoztatón, a két vezetőedző mellett a siófoki jobbszélső, Such Nelly valamint a békéscsabaiak balátlövője, Gyimesi Kitti mondta el véleményét.

Uros Bregar, a Siófok vezetőedzője: „Jól kezdtünk, de utána sokat hibáztunk a lerohanásink és a gyors indítások során. Sok problémánk volt támadásban és csapatmunkában is felülmúltak minket, ez az én felelősségem. Megérdemelte a két pontot a Békéscsaba.”

Papp Bálint, a Békéscsaba vezetőedzője: „Az első félidő tizenötödik perce után a védekezésünk keményebb lett, stabilizálódott, egy-egy védés is segített a kapuban, így vissza tudtunk jönni, mert megvoltak az átlövésgólok is, Termány Rita is jól szállt be a mérkőzésbe. Utána a csapat egységesen harcolt, nagyon sok pozitívum akadt, okosan, fegyelmezetten és taktikusan játszottuk meg a helyzeteket. Nagyon fontos volt, hogy a távoli zónákból be tudtunk találni. Ez a csapat diadala, a kezdés előtt is arról beszéltünk, ha csapatként funkcionálunk és mindenki hozzáteszi a maga részét, akkor sikeresek lehetünk. Nagyon nagy szükségünk volt erre a győzelemre, hogy az elmúlt időszak kudarcai után előrébb tudjunk lépni.”

Such Nelli, a Siófok jobbszélsője: „Nem találom a szavakat… Jól kezdtük a mérkőzést, aztán kilenc ötös vezetésünknél, mintha valamit elvágtak volna nálunk. Elfelejtettünk kézilabdázni, nem ment a védekezés, támadásban nem tudtuk értékesíteni a ziccereket, teljesen szétestünk, borzalmas volt.”

Gyimesi Kitti, a Békéscsaba balátlövője: „Nagyon büszke vagyok a csapatra, egymást támogatva léptünk pályára. A második félidőben felvettük a versenyt, átvettük a vezetést, fontos pillanatokban szereztünk gólokat, stabilak maradtunk. Végig csapatként küzdöttünk.”

Borítókép: Facebook.com/ Békéscsaba Előre NKSE