Ceruzahegyezők a 70-es évekből 13.rész
2021. június 15. írta: ToyaHSW

Ceruzahegyezők a 70-es évekből 13.rész

hegyezo13_1.JPG

Az elmúlt hetekhez hasonlóan ismét a ceruzahegyezőknek szentelem a keddi napot. Ezúttal is összeszedtem néhány érdekesebb darabot a 70-es évekből, amelyeket szeretnék bemutatni nektek.
A mai felhozatalban egyaránt megtalálhatóak a fiúknak és a lányoknak készült darabok is és szerintem nem is lesz nehéz dolgotok kitalálni, hogy melyik készülhetett a gyengébbik nemnek.

Ha eddig nem követtétek a sorozatot, akkor az eddigi részeket áttudjátok böngészni,  ha ezekre a linkekre kattintotok: 1234567891011, 12.
És akkor vágjunk is rögtön a közepébe :)

Ahogy említettem a mai darabok között megtalálhatóak a kifejezetten fiús darabok. Ilyen többek között a pisztoly formájú hegyező. Természetesen ez a hegyező is műanyagból készült és formára egy vadnyugati coltot idéz fel.
A fiúk nagy kedvence lehetett ez a hegyező egykoron, ami kicsit meglepő módon zöld színben pompázik. A hegyező a fegyver markolatában kapott helyet és a forgács is egyszerűen távozott belőle, így érdemes volt egy darab papír felett hegyezni vele a ceruzákat.

A második darab egy bástya. Valószínűleg ez a hegyező is inkább a fiúk kedvence lehetett, hiszen a várakkal kapcsolatos játékok leginkább bennünket fogtak meg.
Az iskolában persze nem volt mellé játékkatona, de otthon akár katonákkal együtt is lehetett használni akár játékra is. A hegyező rész itt a bástya aljában kapott helyet és ennek köszönhetően ez egy zárt tartályos hegyező volt, aminek nagy előnye volt hogy a forgácsot összetudtuk belül gyűjteni. Az ürítéshez elég volt lecsavarni a zöld-piros színű bástya talpát és máris kiboríthattuk az összegyűlt forgácsit.

A harmadik és negyedik darab engem leginkább egy farsangi maszkra emlékeztetett. A vidám és mosolygós fejecskék csak festésük egy részében térnek el egymástól. Az arcok amúgy nagyon szépen kivehetőek és látszik, hogy az elkészítés során ügyeltek a részletekre is.
Bár elsőre kínai gyártmánynak gondoltam volna a hegyezőket, de ezek bizony Lengyelországban készültek. A két vidám fej formájú hegyezőnek a felső részébe kellett behelyezni a ceruzát és egy papír felett hegyezni, mivel ez is egy nyitott szerkezetű eszköz volt.

És a végére következzen az igazán csajos hegyező, amiből szintén két darabot tudok megmutatni nektek és ezek csak minimálisan térnek el egymástól.
Mi más is lehetne az igazán csajos, mint egy műanyag szív amivel még ceruzát is lehetet hegyezni. 
A két szív alakú hegyező szintén műanyagból készült. Az egyik rózsaszínű, míg a másik átlátszó piros műanyagból lett kialakítva. A piros hegyezőt valószínűleg kulcstartóként is lehetett használni, legalábbis én erre gondolok a felső részen található fülre gondolva.
Mind a két hegyező nyitott és mind a kettőnél a szív oldalába kellett berakni a ceruzát.

Remélem jót nosztalgiáztatok velem ezúttal is. Ha szeretnétek újabb ceruzahegyezőket látni, akkor azt javaslom hogy a jövő héten kedden is tartsatok velem a blogon.

RÉGI JÁTÉKOD VAN? NE DOBD KI! NE ADD EGY NEPPERNEK! TUDD INKÁBB JÓ HELYEN, AHOL MEGŐRZIK ÉS VIGYÁZNAK RÁ!

Kövesd munkámat a Facebookon és a többi közösségi oldalon! Ha szeretnél segíteni anyagilag, akkor itt teheted meg, ha játékokat szeretnél felajánlani a leendő múzeumba, akkor a toyahsw@gmail.com címre küldj üzenetet és megbeszéljük a részleteket! 

A bejegyzés trackback címe:

https://jatekmuzeum.blog.hu/api/trackback/id/tr916594674

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása