Ezért iktasd be a természetjárást a heti programodba

Szponzorált tartalom

2024. április 25. Kontent

 rv8_1.jpg

Legyen szó egy piknikről a tavaszi réten, kirándulásról a kedvenc kilátódhoz, biciklizésről a patakparton vagy olvasásról a fák árnyékában, a szabadban töltött idő az egész lényedre jótékony hatással van.

Biztos észrevetted már magadon, hogy ha kimész a zöldbe, ellazulsz, fellélegzel. Nem csoda, ha így érzel, ugyanis a természetnek relaxáló hatása van a testedre és az elmédre egyaránt. Így például egy hétvégi séta nemcsak kellemes program, de hatékony segítség is lehet a hangulatzavarok (mint például depresszió), levertség, stressz kezelésében, a pszichés jóllét megőrzésében.

A modern életmód, a ránk nehezedő munkahelyi nyomás és a mindennapi kötelezettségek gyakran rossz hatással vannak a közérzetünkre. Ezen nem segít a képernyő előtt töltött idő, ahogyan ülőmunka esetén a mozgáshiány sem. Nem csoda, ha a nap végére úgy érezzük, mentálisan lemerültünk, ugyanakkor a minket ért ingerek hatására túltöltődünk információkkal. Érdemes a negatív hatások ellen tenni, ilyenkor akár már egy rövid séta is ellazíthat bennünket. A rendszeres természetjárás beiktatásával pedig folyamatosan lehetőséget adunk az elménknek arra, hogy kicsit leeresszünk.

Felveszi a harcot a depresszióval

Ha valaki depresszióval vagy tartós levertséggel küzd, a mindennapi feladatok még nagyobb kihívást jelentenek. A depressziós személy sokszor bezárkózik, illetve izolálja magát a szociális élettől is. A természetben töltött idő azonban segíthet javítani a közérzeten, hangulaton – akár egyedül, akár társakkal tesszük is azt.

A friss levegőn való séta, a madarak éneke, a zöld környezet ugyanis mind hozzájárul az ember érzelmi állapotának javulásához. A tiszta levegő és a csendes környezet segít csillapítani az idegeket, enyhíti a szorongást, lehetővé teszi az elmének a feltöltődést, arról nem is beszélve, hogy növeli a koncentrációs készséget és a kreativitást.

Mozogj, hidd el, nem fogod megbánni

A fizikai aktivitásnak már önmagában jótékony hatása van a szervezetünkre, így a szabadban végzett mozgás pozitív hozadékai nem is kérdésesek. Az olyan sportok, mint például a túrázás vagy a hegymászás endorfint szabadítanak fel, ez a hormon pedig pozitív hatással van az érzelmi állapotunkra, és segít javítani a hangulatunkat. A sport emellett jó hatással van a hormonháztartásunkra, erősítheti az immunrendszerünket és csökkenti a stresszt. A természetben tett séta, de valójában bármilyen sporttevékenység javíthat a hangulatzavarokon és segíthet az alvászavarokkal való küzdelemben is. Gondolj csak bele, egy kiadós séta vagy túra után a jóleső fáradtsággal a testedben könnyebben alszol el.

Válaszd a természetet!

Amint láthatod, a természetben, a friss levegőn való mozgás megannyi pozitív hatással van a szervezetedre, ezért érdemes a napi rutinunk részévé tenni a sétát, és rendszeresen kirándulni a természetben.

Nem kell egyből nagy túrákkal kezdeni, tökéletes választás lehet olvasni egy fa tövében, vagy csak kifeküdni egy pokróccal a fűbe és hallgatni a természet hangjait. Szánjunk időt saját magunkra, és hagyjuk, hogy a természetben töltött idő alatt újratöltődjünk. Ha nincs a közelünkben zöldterület, látogassunk el egy parkba, vagy hétvégén nézzünk ki egy távolabbi célpontot, esetleg fedezzünk fel újabb és újabb helyeket, útvonalakat.

Hirdetés

Ha tartósan lehangoltnak, fásultnak, kedvetlennek érezzük magunkat, és nem tudunk úrrá lenni rosszkedvünkön, segít az orbáncfű kivonatát tartalmazó Remotiv extra. Ez a patikában, vény nélkül kapható növényi gyógyszer javítja a hangulatot, fokozza a motivációt és csökkenti az enyhe depresszió további tüneteit.

remotiv-doboz-3d-2019-jobb.png

Vény nélkül kapható, orbáncfűkivonat-tartalmú gyógyszer

Fotó: Phytotec Hungária Bt.

A KOCKÁZATOKRÓL ÉS A MELLÉKHATÁSOKRÓL OLVASSA EL A BETEGTÁJÉKOZTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT, GYÓGYSZERÉSZÉT!

A bejegyzés trackback címe:

https://gyogytudor.blog.hu/api/trackback/id/tr5418384225

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

süti beállítások módosítása