Felnőtt tartalom!

Elmúltam 18 éves, belépek Még nem vagyok 18 éves
Ha felnőtt vagy, és szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot.

A belépéssel elfogadod a felnőtt tartalmakat közvetítő blogok megtekintési szabályait is.

Ezt nem a fiúdtól kapod el!

Szponzorált tartalom

2020. szeptember 17. Kontent

Ahogy más testrészeinkre, úgy az intim területre is igaz, hogy mindaddig nem tudunk róla eleget, ameddig nem jelentkezik valamilyen, a mindennapokat megnehezítő kellemetlen tünet. Így sokan nem is tudják, hogy a termékeny korban lévő nők leggyakrabban előforduló intim fertőzésének oka a hüvelyflóra egyensúlyának felborulása.
shutterstock_1034151022.jpg

Tisztázzuk: a kellemetlen bakteriális hüvelyfertőzést, amelynek rendszerint sűrű, kellemetlen szagú folyás a tünete, nem a partneredtől szeded össze! 

Bár számos tévhit él az említett intim probléma kapcsán, a baj forrása nem más, mint hogy felborul a hüvelyflóránk egyensúlya, és emiatt meggyengül a természetes védekező mechanizmusunk. A hüvelyben ugyanis számos baktérium és gombafaj él, ezek együttese alkotja az egészséges hüvelyflórát. A tejsavat termelő Lactobacillusok (tejsavbaktériumok) jelenlétének köszönhető a hüvely természetes védekezőképessége a különböző fertőzésekkel szemben. Amennyiben az alapesetben 3,8 - 4,5 közötti, vagyis savas pH lúgos irányba (4,5 pH érték fölé) tolódik, a hüvelyben egyébként is jelen lévő „rossz” baktériumok elszaporodnak.

Lehetőleg ne magunkat diagnosztizáljuk

Jó, ha tudjuk, melyek a tünetek, ugyanakkor a bakteriális vaginózis diagnózisát ne magunk állítsuk fel, hanem bízzuk azt szakorvosra, még akkor is, ha biztosak vagyunk abban, hogy a szürkés színű, kellemetlen szagú folyás, olykor viszkető érzés mögött ez a probléma húzódik meg. Az időben megkezdett kezelés nem csupán a tünetek enyhítése miatt fontos. A kezeletlen bakteriális vaginózis ugyanis akár kismedencei gyulladást, sőt meddőséget is okozhat.

A hüvelybe juttatott tejsav nemcsak a bakteriális vaginózis kezelésére, de a megelőzésére vonatkozó klinikai irányelvekben is vezető szerepet kap, ezért az alkalmazása – különböző elérhető formákban – akár betegségmegelőzés céljából is biztonságos.

Tegyünk ellene, vigyázzunk „lent” is magunkra!

A hüvely kémhatását külső és belső tényezők egyaránt befolyásolhatják. Az ösztrogénszint változása – például menzesz, terhesség, illetve klimax idején – ugyanúgy felboríthatja a hüvely egészséges egyensúlyát, ahogyan a higiéniai előírások figyelmen kívül hagyása vagy az illatos intimdezodorok használata, de akár a strand klórtartalmú vize is megárthat. A tévhiteket eloszlatva épp ezért érdemes néhány dolgot betartani az intim tisztálkodásunk, öltözködésünk és a WC-használat során.

  1.  Mellőzzük az indokolatlan hüvelyöblítést, ilyenkor ugyanis a kórokozók mellett a védő baktériumokat is kimossuk. A napi intim tisztálkodáshoz elegendő a tiszta víz.
  2.  Kerüljük az intim dezodorok, spray-k használatát, amelyek a hüvelybe kerülve megváltoztatják annak pH-ját, teret engedve ezzel a fertőzéseknek.
  3.  Antibiotikum szedése mellett nemcsak a bél-, de a hüvelyflóra egészségének megőrzéséről is gondoskodjunk. Erre a célra a gyógyszertárakban akár vény nélkül is beszerezhetünk hüvelyflóra-regenerálót, a saját Lactobacillusok termelődését elősegítő, biztonságos és hatékony hüvelykúpot, krémet vagy hüvelykapszulát.
  4. Alapos kézmosás WC-használat előtt és után is! Tampon és betét cseréjénél ez különösen fontos. Bár óvodás tanácsnak tűnhet, pisilés és székletürítés után a törlési helyes irányban, mindig elölről hátrafelé történjék!
  5. Gyorsan cseréld le a nedves fürdőruhát! Bár a strandszezonnak hamarosan vége, a strandon, fürdőben viselt ruhadarabokat évszaktól függetlenül mindig hamar cseréld szárazra, mert a gombák, baktériumok szaporodásához kiváló táptalaj a nedvesség.
  6. A túlhajszolt, pláne óvszer nélküli szexuális élet helyett válaszd a biztonságot, főleg új partner esetén!
  7. Ha nem szívesen mondanál le a tanga viseléséről, legalább cseréld magas pamuttartalmúra! A jól szellőző (és leginkább normál fazonú) pamut fehérnemű jobban kíméli a hüvelyflóra egészségét.
  8. Rendszeres napi mozgással és relaxálással is sokat tehetsz egészséged megőrzéséért. Azáltal, hogy mindent elkövetsz a stressz leküzdéséért, hozzájárulsz a szervezeted védekezőképességének erősítéséhez.

Hirdetés

A bakteriális hüvelyfertőzés a fogamzóképes korú nők leggyakoribb hüvelyfertőzése, melynek kellemetlen tünete a szúrós szagú, bőséges hüvelyváladék. Olyan szövődmények is kísérhetik, mint a koraszülés vagy a fájdalmas aktus.

Szerencsére a bakteriális hüvelyfertőzés kiegészítő kezelésére, illetve megelőzésére recept nélkül hozzájuthatunk a Vitagyn C hüvelykrémhez, amely kettős védelmet nyújt: egészséges savas közeg megteremtésével gátolja a kórokozók megtelepedését, prebiotikum-tartalmával pedig a jótékony Lactobacillusok növekedését segíti, így hozzájárul a hüvelyflóra helyreállításához. Várandósság és szoptatás időszaka alatt is alkalmazható.

webp_net-resizeimage_5.png

Patikában kapható gyógyászati segédeszköz

A KOCKÁZATOKRÓL OLVASSA EL A HASZNÁLATI ÚTMUTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT!

A bejegyzés trackback címe:

https://gyogytudor.blog.hu/api/trackback/id/tr3616183696
süti beállítások módosítása