A Warhammer 40k WTC terep projekt – 1. rész, Tervezés

 A World Team Championship talán úgy lehetne fordítani, hogy Csapat Világbajnokság, rövidítése leggyakrabban WTC, esetleg Worlds.

A verseny a Warhammer 40,000 terepasztalos játék éves eseménye. Ez gyakorlatilag a tényleges világbajnokság, amely a világ minden tájáról összegyűjti a nemzeteket, hogy megmérkőzzenek egymással egy élvezetes csapatformátumban. Hagyományosan egy megfelelő európai helyszínen egy csarnokban csoportosulnak egy hétre esetleg hétvégére ezek a Warhammer 40,000 játékosok a világ minden tájáról, hogy találkozzanak és versenyezzenek társaikkal. Jelenleg ez a legnagyobb ilyen jellegű esemény a hobbinak ezen a részén.

 teljes_asztal.jpg

Az eddig elkészült Sci-fi terepeim, eredetileg DeadZone rendszerhez tervezve

A versenynek a szokásos alapkönyves szabályokhoz és terepekhez képest egyéni megoldásai vannak. Először is maguk a terepek erősen stilizáltak, eléggé specifikusak. Méreteik minden dimenziója pontosan behatárolt és a rájuk vonatkozó kiegészítő szabályok is egyéniek. A terepek mennyisége is jelentősen eltér, jelesül, sokkal sűrűbb tereppel operál. Ez a mozgékony, könnyen nagy tűzerőt vagy közelharci potenciált mozgósító seregeknek kedvez a statikusakhoz képest, ami szerintem egyáltalán nem baj. Rühellem azt, mikor a seregem felét már az első körben leszedik, mielőtt léphetnék, mert nem volt hova elbújtatni őket az ellen elől.

Honlapjukon bárki megtalálja a leírást angolul a verseny hivatalos nyelvén.


wtc_verseny_terep.jpg

Pillanatkép az előző világbajnokságról
Feltűnő a terepek egyformasága, stilizáltsága a szokásos gyártói terepekhez képest.
Forrás

A lényege, 5 féle tereptárgy létezik. Ezek a nagy épület, kis épület, szellőző, erdő, és konténer. Mindből maximum 6 darab van egyszerre az asztalon, kivéve a konténer, abból 12 lehet. Ezek előre meghatározott séma szerint kerülnek fel, így egyenlő feltételt teremtve a verseny összes asztalán.

Tavaly ismerkedtem meg ezzel a formátummal, hazai és nemzetközi versenyek beszómolóiból. A tavalyi év jórészt az Age of Sigmar versenyekről és seregekről szólt, idén szeretnék kicsit visszatérni az Ezer Ifjak sereghez is, jó pár figura várja, hogy befejezzem a festésüket végre, túl régóta nézik féltékenyen a gyíkokat és teheneket.

Nagyjából október óta foglalkoztat az ötlet komolyan. Akkor néztem utána először a pontos versenykiírásnak, terep szabályoknak és paramétereknek. A fizikai kinézetben sokat segített a Weyland-Yutani féle változat, - amit a versenyen is használtak - hogyan is képzeljem el a gyakorlatban a megvalósítást. Ez a változat 209€, szerintem én kihozom az enyémet ettől kevesebből is majd. A költségtáblát vezetni fogom, tényleg érdekel mennyibe fog kerülni a terep végül. Sokáig ötleteltem milyen dizájnszerint valósítsam meg ezt a projektet és milyen ütemterv szerint. Végül az idei februárt választottam rá. A dizájn pedig a meglévő terepeimhez illeszkedő lesz, így narratív meccseken tudom kombinálni az épületeket egymással. Nézzük sorban a tereptárgyakat, mi mekkora, hogyan lehet megvalósítani. A lenti mértékegységek ”jelzése col-t jelöl, ami 2,54 cm.

A nagy épület hossza 9”, a szélessége 5”, magassága 9,5”. Ez a legnagyobb tereptárgy, 2 emeletes. Alapértelmezetten az ablakok zárva vannak rajta. Én nyitott, de bedeszkázott ablak dizájnal tervezem, olyan ablaknyílásokkal, mint a nagy ablak a már kész terepeimen. A bedeszkázás nyelvlapolc és balsafa lesz rajta. Az alsó szint hosszú oldalának a közepén nem ablak, hanem ajtó lesz, mert az szerintem jobban illik oda. Mivel úgyis zárt, csak megjelenésében lesz eltérés, funkcióban nem. Ennek a tereptárgynak lesz valószínűleg a legnagyobb anyagköltsége.

nagyepulet.JPG

A kis épület hossza 9”, a szélessége 5”, magassága 5,01”, de a felső szint hossza csak fele az alsónak, az ablakok nyitottak. Itt minden ablakot ablakként készítek el, úgy ahogy eredetileg is lenne. ez nem ígérkezik nehéznek, gyorsan elkészíthető elemnek néz ki.

kisepulet.JPG

A harmadik terep az erdő, hossza 9”, a szélessége 5”, magassága 4,5”. Egyszerű terep, gyakorlatilag csak egy talp, rajta 4 stilizált fatörzs. Ez is egyszerűnek néz ki. Kell egy talp, illetve 4 darab, 40-es talpon virágnagykeres fatörzs, mint amiből a sivatagosra is csináltam a fákat, és kész. Lombkorona nem kell rá, kiszáradt fák lesznek a könnyebb kezelhetőség miatt.

erdo.JPG

A negyedik terep a szellőző, hossza 7”, a szélessége 7”, magassága 0,2”. Talán ez a legegyszerűbb terep. Egy egyszerű kör. Úgy tervezem, hogy az alapra vágok egy 0,5” átmérőjű körszeletet, a közte lévő részt pedig sűrűn rakott hurkapálcával töltöm ki, így megadva a tényleges szellőzőrács imázst. Festésnél fontos lesz, hogy az alsó és felső részt külön fessem le, mert összeragasztás után nem sikerülne tökéletesen.

szellozo.JPG

Az utolsó terep pedig a konténer, hossza 5”, a szélessége 2,5”, magassága 2,5”. Ezzel vagyok a legnagyobb bajban. Még nincs végleges dizájn a fejemben, egyelőre két megoldáson – egy egyszerűbben és egy kicsit bonyolultabban - is töröm a fejem, hogyan kellene nekifogni. Mindkettőből csinálok egy próbapéldányt és majd az alapján eldöntöm a végén.

kontener.JPG

Alapanyaga a talpaknak – ha sikerül beszélnem Karesszal és tud ilyen méreteket vágni – akkor mdf lesz, hogy lehetőleg ne hajoljon majd meg, vagy a szokásos vastag karton. A falak anyaga a már jól bevált habkarton lesz, amivel a mostani terepet is építettem. A konténerekhez is ezt tervezem felhasználni. A falakon a textúra PVA ragasztóval felvitt papagájhomok lesz, ez adja majd a beton jellegű hatást. Kell még hurkapálca, nyelvlapolc és balsafa, ezekből elég nagy készlet van most a korábbi projekt maradékaként. Az épületre a szinteken textúrának használok majd a kockakő stílusú tapétából, mint a már meglévő épületeken, és kell majd koszoláshoz egy kis föld, illetve némi műfű is, amiből még bőven van a korábbi projektekből. Az épületekre majd szeretnék kis matricákat, plakátokat is ragasztani, tovább részletezve vele a terepet. A fákhoz még kell majd fatörzseket és pár körtalpat beszerezni, de az sem eget rengető tétel reményeim szerint. A virág nagykereskedő bolt tömve van a használható anyagokkal. A konténerekhez kell majd még némi csomagolókarton, az oldalát díszíteni, szerencsére a műzlisdoboz pont ilyen, ezeket gyűjtöm, így erre nem kell majd költenem.

Kattintásra képgaléria nyílik!

Összességében a habkarton lapok, a papagájhomok és az MDF talpak lesznek nagyobb költség csak, de egyelőre még nem tudom, mennyibe kerülnek majd pontosan. Netes keresés alapján a habkarton 1500 forint körül van táblánként, és nekem 5 vagy 6 tábla kell. A gépi karton nagyjából 1000 forint abból 2 tábla kell, a papagájhomokból 1200 forint az 5 kg-os, abból lehet egy is elég, a fa a korábbi vásárlások alapján 1200 forint lesz. Ez olyan 15 ezer forint költség felfelé kerekítve előreláthatólag. Ez 40€-t sem jelent, vagyis ha még duplázódnak is a költségek, például az anyag drágulása, vagy a festékek miatt, még akkor is a vállalt keretösszegen belül leszek. Nyilván az idő az hozzáadott érték lesz, mert lényegesen több idő ezt megtervezni, kivágni és összeszerelni, plusz beborítani és festeni. Ugyanakkor az is igaz, hogy ez nem egy szimpla mdf valami, hanem egyéni, textúrázott, saját tervezésű mostani divatos hipszter szóval élve: „kézműves” terep lesz, ami biztosan senki másnak nem lesz a világon.

Nagyon kíváncsi vagyok, mi sül ki ebből az egészből, hogyan sikerül a projekt és mikorra lesz meg minden. Az első két hét biztosan nagyon izgalmas lesz, amikor is elkészítem a sablonokat és az első teszt épületeket. Február 13-14 – a Super Bowl utáni két nap – úgyis szabadságon vagyok, akkor be tudom majd szerezni az alapanyagokból azokat, amik még nincsenek meg és indulhat majd a nagyüzem!

Szurkoljatok, hogy sikerüljön!