HTML

Legyél Te is Szakértő!

Minden hírlevél feliratkozónknak egy 50 oldalas 3D nyomtatás kisokost és 3D Akadémia kedvezményt adunk ajándékba!

 

 

3D TECH WORSKHOPOK

Vegyél részt a 3D Akadémia képzésein és szerezz átfogó tudást a 3D technológiák jelenéről és jövőjéről!

3D nyomtatás, modellezés és szkennelés tanfolyamok a 3D Akadémián.

FRE3DEE a Facebookon

Polimerek helyettesíthetik a fémet alkatrészekben

ferenck 2023.02.07. 08:00

Az 1981-ben alapított, kivételes technikai ismereteiről és a csúcsminőségű gyártásról ismert francia Société Parisse precíziós gépészetre szakosodott, beleértve speciális gépezetek készítését, összeszerelését is. A vállalat jó híre miatt a Forma 1-től és a motorversenyzéstől, profi kerékpározástól kezdve a gyógyszer- és a légjármű-iparig, változatos szektorokban érdekelt, például az Ariane rakétához is készítettek alkatrészeket.

Hagyományos gépparkjuk mellett úgy döntöttek, hogy ipari 3D nyomtatókkal bővítik eszköztárukat. Egyrészt a francia és nemzetközi ügyfelek számának folyamatos növekedése, másrészt az indokolta a 3DP használatát, hogy additív gyártással könnyebb darabok állíthatók elő – és egyre nagyobb igény mutatkozik irántuk –, mint a klasszikus eljárásokkal, ráadásul sok ilyen csak 3DP-vel készíthető.

3dnyomtatas_parisse.jpg

Elképzeléseiknek megfelelően, a szintén francia INTAMSYS Funmat Pro 610HT printerét vásárolták meg. Az FFF-gép nyílt rendszer, csúcsminőségű anyagok is printelhetők vele. A nyomtatás akár a szuperpolimereknek ideális 300 fok körül is történhet, míg az extruderek az 500 fokot is elérhetik, a 610x508x508 milliméteres építési terület pedig elég nagy méretes darabok, vagy több kisebb szimultán nyomtatására.

A csúcsminőségű polimerek, a szuperpolimerek nyomtathatósága volt az egyik legfontosabb érv a Funmat Pro 610HT mellett.

Az ezek közé tartozó PEEK (poliéter-éter keton) és az Ultem annyira erősek és merevek, a hőnek olyan jól ellenállnak, hogy fémeket is helyettesíthetnek. Mivel vegyi anyagokkal és a korrózióval szemben egyaránt jól ellenállnak, a belőlük készült darabok extrém környezetekben is használhatók. Mindezek mellett könnyűek, egyszóval ideális matériák a Société Parisse elképzeléseihez.

Jó minőségű műanyagokkal korábban is dolgoztak, a printer viszont lehetővé tette, hogy kiaknázzák az additív gyártás adta lehetőségeket. Első körben a CNC gépekkel költségesebb és időigényesebb prototípuskészítésre, ma viszont már csere-alkatrészek, végtermékek gyártására is használják a technológiát, fémdarabokat polimeralapúakkal helyettesítenek vele.

Címkék: ipar polimer nyomtatóanyagok fémnyomtatás

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://freedee.blog.hu/api/trackback/id/tr9818040744

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása