HTML

Legyél Te is Szakértő!

Minden hírlevél feliratkozónknak egy 50 oldalas 3D nyomtatás kisokost és 3D Akadémia kedvezményt adunk ajándékba!

 

 

3D TECH WORSKHOPOK

Vegyél részt a 3D Akadémia képzésein és szerezz átfogó tudást a 3D technológiák jelenéről és jövőjéről!

3D nyomtatás, modellezés és szkennelés tanfolyamok a 3D Akadémián.

FRE3DEE a Facebookon

Nagyra értékeli a NASA az ipari fémnyomtatást

ferenck 2021.06.18. 08:00

Az 1937 óta működő, jelenleg Chicago-székhelyű, a Philips Service Industries-hoz (PSI) tartozó Sciaky a 3D nyomtatás úttörője: 2009-ben a cég indította el az elektronsugaras additív gyártást (Electron Beam Additive Manufacturing, EBAM).

Abból indultak ki, hogy a gyártók nagyméretű és értékes nyomatokkal, de a klasszikusnál kevésbé költséges technikával pénzt és időt takarítsanak meg.

3dnyomtatas_sciaky.jpg

Technológiájukkal, teljesen programozható, automatizálható megoldásaikkal titánból, tantálból, inkonelből és más értékes anyagokból méretes nyomatok hozhatók létre. A Sciaky ma az ipari fémnyomtatás egyik főszereplőjének számít. Legújabb mesterségesintelligencia-alapú, gépitanulás-algoritmusaik automatikusan azonosítják és eltüntetik a nyomtatott titánrészek és szerkezetek, a Ti-6A1-4V hibáit.

Ezirányú tevékenységüket a 3D nyomtatással egyre intenzívebben foglalkozó NASA, az USA kormányzati űrügynöksége is elismerte, a Sciaky megkapta a Kisvállalkozások Innovációs Kutatói Díját (SBIR).

3dnyomtatas_sciaky0.jpg

„Büszkék vagyunk arra, hogy a NASA-val együtt dolgozunk a titánnyomtatást még jobbá tevő folyamatokon. Az anyag új lehetőségei megmutatják, hogy miért az EBAM az ipari additív gyártás élharcosa” – nyilatkozta Scott Phillips, a Sciaky vezérigazgatója.

A gépitanulás-algoritmusok a cég szabadalmaztatott „rétegek közötti valósidejű képkészítő- és érzékelőrendszerét” (IRISS) használva, monitorozzák a titán lerakását, azonosítják és korrigálják a hibákat. A kontrollnak ez a döbbenetesen magas szintje rengeteget segít a gyártóknak. A mesterséges intelligencia munkájának eredménye, hogy a nyomatok, az első darabtól az utolsóig jó minőségűek.

A Sciaky rendszerein 203 millimétertől 5,79 méterig, bármilyen széles darabok printelhetők, míg óránkénti 11,34 kilóval, az EBAM a leggyorsabb fémnyomtató technika.

Címkék: titán ipar innovátorok NASA fémnyomtatás

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://freedee.blog.hu/api/trackback/id/tr7916594510

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása