HTML

Legyél Te is Szakértő!

Minden hírlevél feliratkozónknak egy 50 oldalas 3D nyomtatás kisokost és 3D Akadémia kedvezményt adunk ajándékba!

 

 

3D TECH WORSKHOPOK

Vegyél részt a 3D Akadémia képzésein és szerezz átfogó tudást a 3D technológiák jelenéről és jövőjéről!

3D nyomtatás, modellezés és szkennelés tanfolyamok a 3D Akadémián.

FRE3DEE a Facebookon

A Tokiói Olimpián is ott lesz as adidas új nyomtatott sportcipője

ferenck 2021.05.13. 08:00

Az adatvezérelt nyomtatott cipőtalp-innováció soron következő lépéseként beszél az adidas a 4DFWD csukáról. A sportolókra vonatkozó adatok évekig tartó gyűjtése, hasznosítása és az egyedi 3DP technológia kombinációja teljesen új futóélményt garantál – olvassuk a reklámokban.

Az adidas a 3D nyomtatás egyik leginnovatívabb szereplőjével, a digitális fényszintézis (DSL) megoldásával elhíresült Carbonnal dolgozott együtt négy évig a „3D rácsos középtalp” technikán. A precíziós munkát pontosan a DSL és a big data korában „megkerülhetetlen” adatok garantálták.

3dnyomtatas_adidas_2.jpg

Az adidas az egyik első sportszergyártóként ismerte fel a 3D nyomtatás lehetőségeit. Ez a felismerés tette lehetővé a 4DFWD teljes áramvonalasítását, hogy alkalmazkodjon speciális mozgásmintázatokhoz, a sportolók pedig tényleg élvezzék és értékeljék cipőjüket.

„A 3D nyomtatás biztosította, hogy úgy tervezzünk, ahogy a hagyományos hab-középtalpaknál lehetetlen. Az első generációs rácsos középtalpakból merítettünk ihletet, és állítottuk a szintlépés kihívása elé magunkat. Többmillió potenciális rácsszerkezetet kódoltunk, hogy lássuk, tudunk-e a negatív mechanikai hatásokat futás közben ellensúlyozó speciális tervet készíteni” – magyarázza Sam Handy, az adidas tervezőrészlegének elnökhelyettese.

A sokmillióból egyet, a csokornyakkendő-forma FWD CELL-t, azaz FWD sejtet azonosították, és 40 százalékban bioanyagból elkészítették. Úgy tervezték, hogy függőleges irányú hatásoknál előrenyomódjon, amellyel – a cipő korábbi generációival összehasonlítva – háromszor eredményesebb az előremozgásban. A hirtelen megállásnál („fékezésnél”) szintén az új „sejt” hatására csökken 15 százalékkal az erőkifejtés. A középtalp a függőleges hatásokat vízszintes előremozgássá alakítja át, és így a futás „gazdaságosabbá” válik.

A 4DFWD fizika és biomechanika a sportolók teljesítményében tetten érhető optimális fúziója, jelenleg a legfejlettebb digitális technológiával létrehozott futócipő. Több teszten esett át – a biomechanikus vizsgálatokat (előremozgás, „fékezés” közbeni erőkifejtés, futás gazdaságossága) a kanadai Calgary Egyetemen végezték, de Németországban és gondosan kiválasztott élsportoló-gárdával az USA-ban is tesztelték. Sőt, az Arizonai Állami Egyetemen a cipő által kiváltott kognitív észlelési élményeket is tanulmányozták.

A lábbeli felső része újrahasznosított poliészterből készült, besegítve ahhoz, hogy az atléták pehelysúlyú prémiumkategóriás csukát érezzenek magukon. A 4DFWD három színben jelenik meg. Az első május 15-én, a második július elsejétől, és a Tokiói Olimpián sokat láthatjuk majd, a nagyközönségnek szánt harmadik augusztus 12-én debütál.

Címkék: sport cipő innovátorok Carbon Adidas

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://freedee.blog.hu/api/trackback/id/tr5316528718

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása