HTML

Legyél Te is Szakértő!

Minden hírlevél feliratkozónknak egy 50 oldalas 3D nyomtatás kisokost és 3D Akadémia kedvezményt adunk ajándékba!

 

 

3D TECH WORSKHOPOK

Vegyél részt a 3D Akadémia képzésein és szerezz átfogó tudást a 3D technológiák jelenéről és jövőjéről!

3D nyomtatás, modellezés és szkennelés tanfolyamok a 3D Akadémián.

FRE3DEE a Facebookon

3D technológiákkal készült el egy 12. századi gyertyatartó másolata

ferenck 2020.08.12. 08:00

A Gloucester Gyertyatartó néven ismert, hányattatott sorsú műtárgy, a londoni Victoria and Albert Múzeumból (ahol 1861 óta őrizték) visszakerül rendeltetési helyére, az angol város katedrálisába. Az eredetit a kincstárban fogják őrizni, a 3D nyomtatással készült másolatot viszont bárki bármikor láthatja, megérintheti.

A nyomat a brit fémnyomtatás-specialista Renishaw munkája.

A gyertyatartó Péter, a helyi Szent Péter templom apátjának megrendelésére készült kb. 1110-ben. A rézzel befuttatott díszes darabon a bűnt és az erényt, a kettő küzdelmét megjelenítő lények szerepelnek. Péter apátról megemlékező mondat is olvasható rajta.

3dnyomtatas_gyertyatarto.jpg

De hiába volt az apátságé, a gyertyatartó csak bő egy évtizedet töltött eredeti rendeltetési helyén. 1122-ben a templom nagy részét tűz pusztította el, a műtárgyak zömét valószínűleg fosztogatók tulajdonították el.

Legközelebb a franciaországi Le Mans katedrálisában tűnt fel, 1861-ben onnan adták el a Victoria and Albert Múzeumnak.

A város, különösen katedrálisa nagyon várja a legendás gyertyatartó visszatérését.

„Ki tudja, min mehetett keresztül például a francia forradalom alatt. Jó, hogy újra itt lesz nálunk, mert elképesztően gyönyörű” – mondta Rebecca Phillips, a katedrális levéltárosa.

A másolathoz első lépésben leszkennelték az eredetit, majd fémnyomtató technológiával hozták létre az újat. Alumíniumporból printelték, a végső munkákat viszont kézzel végezték rajta, mert a kifinomult részleteket csak manuálisan lehetett visszaadni. Egy helyi öntödében arannyal is bevonták, hogy patinásabbnak látszódjon.

A 3D nyomtatást valószínűleg egyre gyakrabban fogják műtárgyak másolására, kulturális értékek megőrzésére használni. A nyomatok előnye, hogy aki akarja, megérintheti, megtapogathatja őket, miközben az eredetiket gondosan őrzik, kevesebb veszélynek vannak kitéve.

Címkék: múzeum 3D szkennelés

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://freedee.blog.hu/api/trackback/id/tr2516128934

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása