HTML

Legyél Te is Szakértő!

Minden hírlevél feliratkozónknak egy 50 oldalas 3D nyomtatás kisokost és 3D Akadémia kedvezményt adunk ajándékba!

 

 

3D TECH WORSKHOPOK

Vegyél részt a 3D Akadémia képzésein és szerezz átfogó tudást a 3D technológiák jelenéről és jövőjéről!

3D nyomtatás, modellezés és szkennelés tanfolyamok a 3D Akadémián.

FRE3DEE a Facebookon

Nyomtatott szoborutánzatok látáskárosultaknak

ferenck 2019.11.18. 08:00

A texasi N’Vision 3D szkennergyártó, a dallasi Nasher Szoborközponttal együttműködve, híres szobrok printelt változatával igyekszik segíteni vakoknak és gyengénlátóknak, hogy tapintás által jobban magukénak érezzenek műalkotásokat.

Több alkotást, köztük Auguste Rodin, Julio González és Raymond Duchamp-Villon munkáit leszkennelték, a szkenek alapján utánzatokat nyomtattak, amelyeket a Központ és egy látáskárosultak életminőségén javítani hivatott szervezet (Dallas Világítótorony) közös workshopján használtak.

3dnyomtatas_dallas.jpg

A résztvevők érintés alapján ismerhették meg például Rodin Balzac-szobrát. Mindannyian meg szeretnénk érinteni műalkotásokat, de míg a látók szemükkel élhetnek át vonalakat, textúrákat és érzelemkifejezéseket, addig a vakok csak tapintás útján.

Az eredeti három szobrot (Rodin: Balzac és Hanako, Julio Gonzalez: Maszk – Lehajtott fej) a Nasher válogatta ki, és mivel egyik sem túlzottan részletes, sem a szkennelésük, sem a nyomtatásuk nem túl nehéz. Mindegyik köztulajdon, így szellemi tulajdonvédelmi vitákra sem kerül sor. Harmadik szempont: ideálisak portrétanulmányozáshoz.

Az 1990-ben alapított N’Vision optikai mérőrendszereket és szolgáltatásokat, köztük 3D szkennereket és szkennelést is kínál. A légjármű-ipar, az energetika és az olaj és gáz szektor adja kliensei nagy részét, amelyek között olyan vállalatok is szerepelnek, mint a Boeing, a GE, a Lockhead Martin, a NASA, a Toyota és a Siemens.

A Nasher választása múzeumokkal és művészetekkel való korábbi együttműködéseik miatt esett rájuk, például Jeff Koons egyik szobrát is leszkennelték. A munkáért az N’Vision is kiválaszthatott egy negyedik szobrot, és Duchamp-Villon 1911-es Baudelaire-e mellett döntöttek. A négy alkotás szkennelése összesen két és fél óráig tartott.

Címkék: szobrászat 3D szkennelés

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://freedee.blog.hu/api/trackback/id/tr4915213476

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása