2021. máj 09.

Heti apró - Érdekességek az elmúlt hétből

írta: F1rka

IndyCar

Az Andretti Autosport bejelentette, hogy az idei Indy500-ra megvan a hatodik versenyzőjük is. A választás Stefan Wilsonra (Justin Wilson öccse) esett, akinek ez lesz összesen a negyedik Indy hétvégéje 2016-os debütálása óta. Autója a 25-ös rajtszámot kapja. Andrettiék teljes Indy500-as legénysége így néz ki: Hunter-Reay, Rossi, Herta, Hinchcliffe, Marco Andretti és Wilson.

WEC

Nagy bejelentésre került sor. Ismét összeáll a Team Penske és  a Porsche. 2023-tól közös csapatot indítanak LMDh kategóriában, méghozzá a teljes szezonra. És ráadásul nem csak a WEC-ben, hanem az IMSA WeatherTechben is, 2-2 autóval. A Porsche Motorsport mindkét kontinensen felhúz egy-egy központot is, jelezve, nem szórakozni jönnek, hanem a győzelmekért.

A Glickenhaus simán lebonyolította a 007-re keresztelt autója homologizációját, így az utolsó akadály is elhárult, hogy a második futamra teljes legyen a Hypercar idei mezőnye.

Formula 3

Elindult az F3 szezon is. Az első időmérő két RB akadémista, Hauger és Doohan csatájáról szólt, amit a dán nyert. Az első 12 sorrendje: 1. Hauger, 2. Doohan, 3. Martins, 4. Nannini, 5. Vesti, 6. Caldwell, 7. Novalak, 8. Sargeant, 9. Schumacher, 10. Collet, 11. Smolyar, 12. Edgar. Tóth László a 27. helyre kvalifikálta magát, a visszatérő Correa pedig a 13. helyével éppen csak lecsúszott a fordított pole-ról.

Az első versenyen a fordított rajtrács második helyéről rajtoló Smolyar nyerte. Nem voltak egetrengető izgamak. Rasmussen kicsúszása után a Safety Car mögött intették le a futamot. A pontszerzők: 1. Smolyar, 2. Novalak, 3. Collet, 4., Sargent, 5. Edgar, 6. Caldwell, 7. Vesti, 8. Hauger, 9. Martins, 10. Nannini. A második futamra az első sort Fittipaldi és Schumacher szerezte meg.

A második verseny vége viszont minden volt, csak unalmas nem. Először Fittipaldi és Schumacher intézte el magát az első helyért vívott csatában, majd ezt megirígyelve Nannini és Hauger is úgy döntött, inkább mindent vagy semmit játszanak, aminek semmi lett a vége. Caldwell pedig köszönte szépen és megnyerte a futamot, Martins és Vesti előtt. A többi pontszerző: 4. Novalak, 5. Collet, 6. Edgar, 7. Iwasa, 8. Doohan, 9. Crawford, 10. Correa. Tóth Lászlót a 23. helyen intették le, Correa pontszerzése pedig egy fantasztikus visszatérés a horrorbalesete után.

A harmadik futam ismét nem a hatalmas izgalmakról szólt. Hauger magabiztos győzelmet aratott a a pole-ból indulva. Doohan jött be másodiknak, Nannini pedig egy helyet javítva a dobogó legalsó fokára léphetett. Így az idénre lesajnált Prema csattanós választ adott a kétkedőknek, és háromból két győzelmet behúztak. A többi pontszerző: 4. Caldwell, 5. Martins, 6. Novalak, 7. Vesti, 8. Collet, 9. Sargeant, 10. Stanek.

Formula 1

Az ígéret szép szó…. Tehát a Mercedes ad egy búcsútesztet Romain Gosjeannak. méghozzá hazai pályán, a Francia Nagydíj hétvégéjén futhat egy kört francia közönség előtt. Majd két nappal később, egy teljes privát teszt napot kap, méghozzá Hamilton 2018-as bajnok autójával.

A Spanyol Nagydíjról pedig majd jön kedden az elemzés. :)

Egyéb

Film készül Janet Guthrie történetéről. Az Indy500 és a Daytona 500 első női pilótáját Hillary Swank fogja játszani, a forgatókönyv alapját pedig a Speed Girl – Janet Guthrie és a verseny, ami örökre megváltoztatta a sportot című könyv adja.

Nyolcvanhét éves korában elhunyt Bobby Unser, 2x USAC bajnok és 3x Indy500 győztes. Rick Maers mellett ő az, aki három különboző évtizedben is győzni tudott a legendás oválversenyen (1968, 1975 és 1981). A harmadik Indy500 győzelme visszavonult, miután hónapokig nem hirdettek győztest a verseny után.