Royal sztorik & királyi krónikák

Online avatott kórházat Károly herceg

2020. április 04. - nofret

Skype-on avatott fel a brit trónörökös egy új, négyezer személyes átmeneti járványkórházat. A Nightingale-nek elnevezett intézményt a hatalmas kelet-londoni ExCel rendezvénycsarnokban alakították ki a koronavírustól megbetegedettek kezelésére, és pénteken nyitották meg. 

92017955_3080345681987241_6457274259117965312_o.jpg

(Fotó: Royal Family Facebook page)

A 71 éves wales-i hercegről tíz napja derült ki, hogy szintén megfertőződött koronavírussal, de azóta felépült, és elkülönítése véget ért. Ideális helyen töltötte a karantént: a királyi család skóciai birtokán, Balmoral területén található kúriájában, Birkhallban gyógyult, és most ott is lábadozik. Mivel felesége, Kamilla nem fertőződött meg, őt elkülönítették Károlytól, emiatt egy bennfentes szerint a herceget csak a mókusok szórakoztatták az izoláció idején.

Voir cette publication sur Instagram

Une publication partagée par Clarence House (@clarencehouse) le

 

Károly azzal kezdte beszédét, hogy "rendkívül meghatott", amiért felkérték: ő nyissa meg a Florence Nightingale-ről elnevezett kórházat. Nightingale a modern nővérképzés és betegellátás reformjának elindítója volt. Viktória királynő rokonszenvezett vele, és részben ennek köszönhetően ajánlásai alapján szervezték újra a brit orvosi ellátást.

 

Ez volt az első alkalom a brit királyi család történetében, hogy online avattak fel egy intézményt.  

A pénteki nap másik fontos híre, hogy II. Erzsébet vasárnap televíziós beszédet fog intézni a britekhez és a Nemzetközösség népeihez a koronavírus-járvány miatt. Arra, hogy a királynő a karácsonyi beszédén kívül megjelenjen a tévében, egész eddigi uralkodása alatt csak háromszor volt példa: 1991-ben az öbölháború idején, 1997-ben Diana wales-i hercegnő halála után, valamint 2002-ben az anyakirályné, saját édesanyja temetése előtt. 

A királynő egyébként igen korán megismerkedett a médiával: 14 évesen, még yorki hercegnőként mondta első beszédét, azoknak a gyerekeknek, akiket a tengerentúlra küldtek Angliából a második világháború idején.  

A királynő olyan ritkán nyilvánul meg akár sokakat érintő, súlyos ügyekben is, hogy amikor tesz egy gesztust, például mint Diana tragikus halála után, vagy ebben, a britek számára embert próbáló időszakban, annak valóban súlya van. 

A legfrissebb adatok szerint péntekre 24 óra leforgása alatt 684-gyel emelkedett az új típusú koronavírus okozta betegség nagy-britanniai halálos áldozatainak száma.

 

A bejegyzés trackback címe:

https://everythingaboutthehouseofwindsor.blog.hu/api/trackback/id/tr9515588886

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Fredddy 2020.04.06. 00:06:01

,,Amikor azt mondtam, hogy hetven éve várok a koronára, azt nem így gondoltam"
:)

nofret 2020.04.06. 00:15:03

@Fredddy: :))) Szegény Károly. Szerencsére már kigyógyult belőle. És még egy darabig várhat arra a koronára. (Remélhetőleg)
süti beállítások módosítása