2021.06.21. 19:30

Mert, hogy úgysem állom meg, még ha senki nem olvassa is, hogy ne kommentáljam a történteket.Álljon itt néhány betű a magyarok és a svédek érdekeltségeibe tartozó eddigi csoportmeccsekről:

Magyar-Portugál 0:3

Sajnos oda az igazság után a veretlenség is.
De semmi baj, fiúk, sajnos ez volt a realitás.Az első félidőben viszonylag jól álltunk, a szünet előtt ugyan Cé kihagyta a kihagyhatatlant, de összességében megfelelő volt a játék, nem villogtak a portugálok.
A második feles is egész jól alakult, a vége felé csodamódra be is találtunk az ellenfélnek, csak az rohadt fél méter les ne lett volna.Utána viszont megmutatták nekünk, hol is tart a foDball élvonala, 10 perc alatt 3 golátót sikerült nekik berámolni.Az első egy megpattanó, többszörösen szerencsés gól volt, a Fortuna nevű spiné visszavett az öt évvel ezelőtti, mi ugyanilyen módon szerzett két gólunkból egyet.
Nem lehet mit mondani, van ilyen, sokkal komolyabb csapatoknál is.(Lásd például az esti német-francián Hummel csizmaszáras öngólját a felső pipába.A németek is megrogytak bele.) Utána viszont tarthatatlanokká váltak, Cé még kétszer beköszönt, egyet tiziből, ami simán adható volt, egy másikat meg egy bemutató végén, a fáradt védelmünk meg közelről nézte a focisulit.Az első gól végén a Puskás népe láthatta élőben is a Cé-féle híres, felugrásos-ujjrázós bömbölést is...:-))))
Amire de mocskosul kíváncsi lettem volna, hogy ha a lesgólunk nem les és ezáltal megadják, akkor mit rendeztek volna a portugálok az utolsó 10 percben...? Kibírtuk volna-e-é a lefújásig? De ez már sosem fog sajnos kiderülni.
Sebaj, előre tovább a lenini úton, van még 7 kreditünk a tízes gól-határértékig.
Érdekes a portugál szilvaszezon a keretükben: Bernardo Silva, Rafa Silva, André Silva, Rui Silva. Más gyümölcsökről nem neveznek el játékosokat?
Igaz, nálunk is van Ádámból 4: Bogdán, Lang, Nagy és Szalai.

Svéd-Szlovák 1:0

A svédek előző, spanyolok elleni meccsét csak egy félidőig néztem, annak se volt sok értelme, utána beájultam, túlságosan álmos voltam.Utólag olvastam, hogy rettenetes meccs volt, de végül is kibrusztolták a spanyolok ellen a döncit.A szlovákok elleni folytatás sem ígért semmi jót, ismét nézhetetlen játék, egész sokat headbangeltem közben (mikor az ember kezd elálmosodni a tv előtt, a feje egyre jobban lekókad, de hirtelen jön egy hangos szó, vagy nekem egy villanás és felkapja a fejét, majd ezek után újra és újra; na, ez felgyorsítva tiszta metálos fejrázás...).
A másodikban ott folytatta a két csapat, ahol az elsőben abbahagyta, de csodák csodájára a sárga-kékek megkaptak egy tizit, amit Forsberg be is vert.A feka Izsák (aki úgy svéd, mint én...) ha nem egy önző b@rom, akkor laza 2:0 a vége, így viszont izgulniuk kellett az 1:0-ért is, de végül a 95. percben nem adták meg a szlovákoknak a jogosnak tűnő tizit.
Nem kedvelem különösebben Szlovákiát (80-as évekbeli, gyerekkori turistás tapasztalatok...), de hát senki nem gondolhatja, hogy egy káeurópai országnak befújnak egy ilyet...
A dönci igazságosabb lett volna, mindegy, kihúzták Svenssonék, csontot nekik.

Magyar-Francia 1:1

Nem jutok egyszerűen szóhoz. Mégis csak lett pontunk, ilyen egyszerűen nincs!
Megint egész sokáig jók voltunk, most gólt is tudtunk szerezni, meg is adták, vezettünk is.A világ egyik legjobb csapata ellen.Akik erősen szenvedve játszottak, és látszódott rajtuk a csalódott görcsösség.De akkor, ott, annál a támadásnál sajnos Orbán Vili nem volt a helyzete magaslatján, ha egy kicsit pontosabban helyezkedik, akkor Pappnéék gólja meg sem történik.

Lézengenek páran a Puskás Arénában  - Fotó: Szigetváry Zsolt, MTI

Hogy akkor ki tudtuk volna-e húzni a végéig?Örök kérdés marad ez is.A legjobban az tetszett, hogy a meccs után a franciák edzője Deschamps azt nyilatkozta, hogy elégedett az egy ponttal is, és hogy, figyelem: nagyon nagy meleg volt a meccsen, ez viselte meg a játékosait!

A betyárját, ekkora bullshitet!Azt a francia csapatot viselte meg a meleg, ahol a játékosok nagy része a feka Afrikából származik!

:-)))))))))
Bullshit generátor maximumra járatva.Eddig ilyet a dicsőséges magyar edzőktől lehetett csak hallani, olvasni; a 90-es, 2000-es évek legsötétebb időszakaiban.
Nehéz abbahagyni a nevetést.

A gólunk egy szuper nézőpontból  -  Fotó: Szabó Bernadett, Reuters

Portugál-Német 2:4

A franciák elleni vereség után lesajnált németeket jól megviccelték Céék, hogy ajándékoztak nekik két öngólt is.Bár az is igaz, ott volt mindkét esetben a portugál mögött, mellett a német játékos is, szóval azok a helyzetek így is úgy is gólban kellett végződjenek.Ennek ellenére elég jó szikrázó volt a játék, talán az az eddigi leg-gólgazdagabb találkozó is ez volt, a németek a második félidőben egyértelműen lerendezték a meccset, esélyt sem hagyva a kérdésnek, hogy ki is a jobbik csapat.

Spanyol-Lengyel 1:1

A spanyolok a svédek után a lengyelekkel is egy küszködős, szerencsétlen találkozóra voltak csak képesek.Kaptak egy ajándék gólt, amit a bírók először elvettek les gyanánt, de a VAR vissza adta nekik, pedig szinte biztosan les volt.A kamera nem volt pont vonalban, de még így is látszódott, hogy a spanyol gyerek belóg.Ez a VAR is csak arra jó, hogy legalizálják vele a csalást, izé, hát miket írok, szóval a kívánt eredmény jöjjön létre.Ha kell visszavonnak bármit, a videót akkor állítják meg, amikor a kívánt helyzet adja magát, tetszés szerint húzkodják a vonalakat, centis leseket fújnak be vele, ami egyértelműen egyvonal kellene legyen; egyszóval szégyen az egész.Még a gólszerző, Morata is meglepődött erősen a számukra kedvező ítéleten.
Később a polákok szerencsére tudtak egyenlíteni, amit a spanyoloknak befújt tizi követett, de képesek voltak kihagyni.Meg még utána vagy 30 másik gólhelyzetet is, így marad a svédek számára kitűnő 1:1-es dönci.Egész Svédország lájkolja az eredményt, a csapatuk maradt két forduló után is az első helyen.Ezt se gondolta volna kábé senki előre.

Álljanak itt az eddig meccsek által kiadott tabella magyar részről:

És svéd részről:

Jönnek majd még az utolsó forduló érdekesebb eredményei, főleg, ha jut eszembe róluk bármi érdekes.

Végül is senki nincs lemaradva végzetesen ebben a két csoportban, vagyis bármi lehet, még a kapanyél is elsülhet, még akár izgalmasak is lehetnek az utolsó találkozók.