Egy pohár latte

Egy pohár latte

Ezért válaszd a gyűrűs kalendáriumot, ha szeretsz papíron tervezni!

2019. szeptember 12. - Egy pohár latte

Számos tervezőt kipróbáltam az elmúlt években a füzetektől a bullet journal naplókon át a határidőnaplókig. Egyikre sem mondhatom azt, hogy rossz megoldás lenne arra, hogy rendszerezd az életedet, viszont a gyűrűs kalendáriummal mindegyik tervezőtípus pozitívumát ötvözheted. Nem beszélve arról, hogy teljesen egyedivé tudod tenni. Aktualizálhatod a belső kialakítását, a lapok sorrendjét, ha valamire nincs szükséged, egész egyszerűen kiveszed belőle, ha pedig valamit pluszban hozzátennél, akkor csak lefűződ az általad kívánt részhez. Ez azt jelenti, hogy akár a meglévő listáidat, jegyzeteidet is össze tudod benne fésülni, csak egy lyukasztó kell hozzá. Magad is készíthetsz bele tervezőket, de nyomtatni is tudsz, akár ingyen is olyan oldalakról, amelyek egy feliratkozás után már elérhetővé is teszik számodra, hogy válogass a számodra szimpatikus tervező oldalak közül.

img_7568.JPG

Ha nem tudod, hogyan fogj hozzá a terveződ kialakításához, akkor mutatok néhány alapvető tippet.

1. Ha megvan a gyűrűs kalendáriumod (akár lehet régi is, hidd el fel tudsz dobni egy ezeréves, teljesen egyszerű darabot is, ehhez nem kell feltétlenül rohannod a papírboltba), azt javaslom, hogy teljesen ürítsd ki.

img_7571.JPG

2. Gondold végig, hogy mikre lesz szükséged, például: határidőnapló, heti, havi tervezők tematikusan, jegyzetlapok, egy oldal a posztiteknek, zsebes tároló.

3. A megfelelő sorrendben fűzd le ezeket, ha valami nem áll rendelkezésre, akkor szerezd be, vagy használj fel meglévőt! A kapcsos tervezőkbe lehet kapni naptárat az üzletekben, de ha év végén tör rád a tervezési őrület, akkor szerintem fölösleges invesztálnod (meg olyankor már kevésbé lehet kapni is, mondjuk, ha éppen van, akkor legalább akciós), saját magadnak is tudsz készíteni heti, illetve havi tervező oldalakat, akár egy ceruza és egy vonalzó segítségével.

4. Ha vannak dekorpapírjaid, vagy olyan papír ajándéktáskáid, amiknek tetszik a színe, mintája, nyugodtan használd fel őket, készíthetsz belőlük egyedi elválasztó lapokat! Fontos, hogy azért a karton sokkal inkább bírja hosszú távon, vagy, ha vékonyabb lapokban gondolkozol, mert azok tetszettek meg, akkor érdemes azokat lamináltatni.

5. Zsebes tárolót szintén tudsz készen vásárolni, de ha nem akarsz venni, akkor egy boríték kilyukasztásával máris készítettél egy lefűzhető tárolót, amibe például a matricákat tudod betárazni.

6. Ha reggelente a teendő listádat is ebben a tervezőben szeretnéd rögzíteni, akkor az első oldalra, ami mindenképp legyen vastagabb, ragassz fel letéphető jegyzetlapokat, így akár a napi teendőidet, akár a bevásárlólistát írod rájuk, nem kell magaddal vinned a komplett gyűrűs kalendáriumodat, elég csak leszedned az aktuális jegyzetlapot.

img_7570.JPG

Ha beköltöztél a terveződbe :), akkor nincs más hátra, mint az, hogy rendszeresen használd is. Rögzítsd benne a különböző projektjeidet, a munkádat, a háztartással, utazásokkal, életmódoddal összefüggő terveidet, céljaidat!

 

süti beállítások módosítása