Egy csodás út kezdete? Barcelona-Levante 3-0!
2021. szeptember 27. írta: g4brielsmith

A Barcelona visszatért a győztes útra, és a hétvégén a La Liga tabellájának első öt helyén végez, köszönhetően a Levante elleni kiváló, 3-0-s győzelemnek a Camp Nouban. A Barça 90 perc alatt végig remek támadófutballt játszott, Ansu Fati pedig a visszatéréskor a Barça közelmúltjának egyik legfeledhetetlenebb pillanatában betalált.

ELSŐ FÉLIDŐ:

Minden néző meglepetésére a Barcelona egyszerűen kiemelkedő volt az első félidőben. Korán szereztek két gólt: Memphis Depay büntetőt harcolt ki és lőtt, Luuk De Jong pedig egy zseniális hátulról építkező játék után megszerezte első gólját a klub színeiben, de a csapat az egész játékrészben folyamatosan támadott és lehetőségeket alakított ki.

A középpálya kiváló volt, Gavi és Nico González a labdával való játékukkal és a nyomásgyakorlásra és a labdabirtoklás visszaszerzésére való éhségükkel brillíroztak, Sergio Busquets pedig hónapok óta az egyik legjobb félidejét produkálta. Óscar Mingueza és Sergiño Dest állandó veszélyt jelentettek a hátvédek posztjairól, és védekezésben is nagyon jó volt a csapat.

A Barça könnyen szerezhetett volna négyet az ötből, ha nincs Aitor Fernández a Levante kapujában, és a félidőre rendkívül pozitív érzésekkel mentek a csapatok. Vajon a hazaiak képesek lesznek-e fenntartani a nyomást és több gólt szerezni a második félidőben?

MÁSODIK FÉLIDŐ:

A hazai csapat nem lassított: A Barça továbbra is dominált a labdabirtoklásban, és a második félidőben is igyekezett több gólt szerezni, Memphis pedig különösen éhes volt arra, hogy még többet hozzátegyen a számlájához, és időnként egy kicsit túlságosan is önző volt. Riqui Puig a játékrész elején állt be, és szokásához híven sziporkázott, de 10 perccel a vége előtt eljött a pillanat, amire mindannyian vártunk, amikor Ansu Fati visszatért.

A herceg azonnal veszélyt jelentett, gyorsaságával és ügyességével nekifutott a védőknek, és még egy büntetőt is kiérdemelt, amelyet a játékvezető és a VAR valahogy figyelmen kívül hagyott, annak ellenére, hogy Fatit egyértelműen felrúgták. Ansu azonban még nem fejezte be: a hosszabbítás első percében egy bombát lőtt a kapu mellől, és az alsó sarokba talált.

A Camp Nou felrobbant, a szülei sírtak a lelátón, és az egész csapat együtt ünnepelt a Barça új 10-es számú játékosával. A végső sípszóval egy tökéletes nap ért véget a Barça számára, és talán, de csak talán, ez sok más jó nap kezdete. A futball csodálatos.

Barcelona: Ter Stegen; Mingueza (Araujo 81'), García, Piqué, Dest (Lenglet 89'); Nico, Busquets; Gavi (Demir 81'), Coutinho (Puig 59'), Memphis; L. De Jong (Fati (81').

Gólok: Memphis (6'), L. De Jong (14'), Ansu Fati (90+1').

Levante: Aitor; Miramón, Postigo, Mustafi (Pier 77'), Clerc; De Frutos (Cantero 69'), Radoja (Martínez 55'), Pepelu (Vukcevic 69'), Melero; Roger, Gómez (Morales 55').

Gólok: Nincs