Lemaradtál? Összeszedtünk minden fontos információt a pótfelvételiről!
Határidők, pontszámítás, ösztöndíj és megújuló szakok egy helyen

img_0296-min_1.JPG

Pótfelvételi eljárás keretében augusztus 9-ig lehet benyújtani a jelentkezést az egyetemek különböző alap- és mesterképzési szakjaira. A Corvinuson pótfelvételi során is van lehetőség ösztöndíjas helyre jelentkezni, ráadásul a Corvinus Ösztöndíj az állami félévek számát sem csökkenti, a fokozatosan megújuló szakok pedig további lehetőségeket kínálnak. 

Írta: Taxner Tünde & Kovács Máté; Fotók: Szép Zsóka & Ressely Kinga

  • Meddig lehet jelentkezni?
  • Hogyan érinti a Corvinus átalakulása a pótfelvételit?
  • Milyen képzések indulnak?
  • Miért éri meg jelentkezni mesterre?
  • Vannak-e ösztöndíjas helyek, hogyan működik a Corvinus Ösztöndíj?
  • Mikor dől el, hogy felvettek-e?

Ki jelentkezhet?

A pótfelvételi eljárásban azok vehetnek részt, akiket nem vettek fel az általános felvételi eljárás során, vagy idén még egyáltalán nem jelentkeztek felsőoktatási intézménybe. Fontos megjegyezni, hogy az alapszakok esetében nincsen keresztféléves képzés a Corvinuson, így ha valaki most nem próbálkozik meg a felvételivel, akkor egy teljes évet kell kihagynia. 

Hogyan és meddig kell jelentkezni?

Jelentkezni elektronikus úton a felvi.hu-n lehet. A csatolandó dokumentumokat a jelentkezési kérelemmel egy időben kell a felületre feltölteni, majd a jelentkezést Ügyfélkapun keresztül elektronikus úton vagy postára feladva kell hitelesíteni. 

Határidő: 2020. augusztus 9. éjfél

További információk a felvi.hu oldalán vagy ebben a tájékoztatóban érhetők el.

Milyen változások lesznek a megújuló Corvinuson?

ressely-e4-min_1.jpgA Corvinus átalakulásával a szakok is megújulnak. Habis Helga, a Corvinus Mesterképzésekért felelős dékánja szerint minden szakot az úgynevezett tanulási eredmény alapú megközelítésben gondolnak újra. Arra fókuszálnak, hogy a végzett hallgatók tudásukkal és képességeikkel a munkahelyi feladataikat jól el tudják látni, és sikeres karrierjük legyen.

“A szakfejlesztés minden esetben csapatmunka. Részt vesznek benne a szakterület kulcs oktatói, jelenlegi és végzett hallgatók, munkáltatók és oktatás módszertani szakértők is. A megújuló Corvinus Egyetemen kulcsfontosságú, hogy minden szakunk naprakész és a munkáltató igényeknek megfelelő tudással vértezze fel a hallgatóit” - mondta lapunknak Habis Helga. 

Dr. Szántó Richárd, a Corvinus Alapképzésekért felelős dékánja szintén a gyakorlatorientáltságot emelte ki: “A szakok fejlesztése során kikértük a legfontosabb munkaadók véleményét éppúgy, mint azon Corvinusos öregdiákok meglátásait, akik nálunk végeztek. A megújult szakok így sokkal gyakorlatorientáltabbak lettek, de továbbra is jellemzi őket az az elméleti igényesség, amely a Corvinus védjegyévé vált az idők során.”

“A Corvinus a gazdaságtudományi, közgazdasági és társadalomtudományi területen vezető képzőhelynek számít Magyarországon, és az országban egyedülálló módon számos nemzetközi akkreditációval is rendelkezik” - fogalmaz Dr. Szántó Richárd, amikor a Corvinus előnyeiről kérdezzük. “Az egyetem büszke arra, hogy valós alternatívát kínál azok számára, akik nemzetközi minőségű képzésen szeretnének részt venni, és ehhez nem kell külföldre utazniuk. Mindemellett a

Corvinuson nagyon aktív a diákélet, a hallgatóink több mint negyven diákszervezethez csatlakozhatnak a tanulmányaikon túl.”

Habis Helga szerint további előny, hogy a megújuló egyetem stratégiai célja a nemzetköziesedés is. “Számos szakunk elvégezhető double degree formában, azaz a hallgatók a Corvinus Egyetem diplomája mellé valamely neves külföldi egyetem diplomáját is megszerezhetik. A Corvinus rendelkezik Magyarországon a legkiterjedtebb nemzetközi kapcsolatrendszerrel, így hallgatóink a világ bármely pontján részt vehetnek különböző részképzésekben, illetve látogathatják a partner egyetemekről hozzánk érkező nemzetközi professzorok előadásait.”

ressely-c4-min.jpg

Milyen képzésekre jelentkezhetek a Corvinuson a pótfelvételi során?

A pótfelvételi eljárásban csak egy képzést lehet megjelölni. A Corvinus pótfelvételiben meghirdetett alapképzései és felvételi követelmények ezen az oldalon találhatók.

“A Budapesti Corvinus Egyetem képzései folyamatosan újulnak meg, 2020 szeptemberétől az alapképzési szakok közül az Alkalmazott közgazdaságtan és a Nemzetközi gazdálkodás indul új tantervvel”

- mondta Dr. Szántó Richárd, a Corvinus Alapképzésekért felelős dékánja. Utóbbi ettől az évtől kezdve már csak angol nyelven és négy új specializációval indul el.

A teljesen megújuló mesterszakok sorában a Közgazdasági elemző mesterszak az első. Habis Helga lapunknak elmondta, hogy itt már szeptembertől negyedéves intenzív kurzusok formájában kezdődik az oktatás. Az alapozó tárgyak mindössze fél évig tartanak, tavasszal már specializációs tárgyakat választhatnak a hallgatók, a második évben pedig projektekben és választható tárgyakban mélyíthetik el megszerzett tudásukat. A piacelemző specializáción empirikus vállalati elemzések, szabályozási kérdések és adatelemzési megoldások sajátíthatók el, a makrogazdasági elemző specializáció pedig nemzetgazdasági, növekedési és jegybanki kérdésekkel foglalkozik az MNB-vel szoros együttműködésben.

A Corvinus pótfelvételiben meghirdetett mesterképzései és felvételi követelményeik ezen az oldalon böngészhetők. A pótfelvételi vizsgák és egyéb követelmények a szakok neveire kattintva olvashatók. A felvételi vizsgák a következő hetekben kerülnek megrendezésre, ezért figyeljetek nagyon oda az időpontokra!

Miért menjek mesterre, ha már elvégeztem az alapszakot?

Habis Helga, a Corvinus Mesterszakokért felelős dékánja szerint mesterszakos végzettséggel magasabb kezdő fizetés érhető el, ráadásul ez a bérelőny az évek előrehaladtával tovább nő. Aki hosszú távon sikeres karriert szeretne, annak érdemes mesterszakos diplomát szereznie. Ezen túlmenően a diplomás pályakövetési rendszer adatai szerint 

a Corvinusos diploma 10%-kal magasabb kezdő fizetést jelent, ami öt évvel később átlagosan 50%-os bérkülönbözethez vezet.

Emellett a szakfejlesztés fókuszában nemcsak a tantárgyi struktúra áll, hanem az oktatásmódszertani megújulás is. Ahogyan Habis Helga fogalmaz, “a frontális, előadásokon alapuló tanítás helyét átveszik a probléma alapú, interaktív, kooperatív tanulási formákat előtérbe helyező, modern eljárások. Azt gondolom, hogy a Corvinus Egyetem ettől a modern módszertantól lesz kiemelkedő a magyar felsőoktatási piacon, hiszen nálunk alkalmazható tudást szerezhetnek a hallgatók. Ezt a tudáselőnyt pedig a munkaerőpiac is kiemelten díjazza.”

nevtelen_terv_2.png

Indulnak ösztöndíjas képzések is?

A Corvinuson minden alap- és mesterszakon lehetőség van Corvinus Ösztöndíjas helyre jelentkezni. Mesterszakok esetében kizárólag a Corvinus hirdet a pótfelvételin ösztöndíjas képzést a magyar egyetemek közül, tehát más egyetemekkel ellentétben nem csak önköltséges helyek érhetők el. 

További előny a Corvinus esetében, hogy a Corvinus Ösztöndíjas félévek nem csökkentik az állami ösztöndíjas félévek számát, így azokat később, más egyetemen fel lehet használni, valamint nincs röghöz kötést sem.

Hogyan működik a Corvinus ösztöndíj?

Az elmúlt hónapokban többször is felmerült, hogy a Corvinus Ösztöndíjat mennyivel lesz nehezebb megtartani, mint a korábbi állami támogatást. Kérdésünkre a Corvinus Egyetem az alábbi választ juttatta el hozzánk: 

“Évi 46 teljesített kredit és évfolyamátlagtól/csoportátlagtól függő, de legalább 3,8-as átlag mellett már nagy eséllyel megtarthatod a Corvinus Ösztöndíj nyújtotta térítésmentes képzési lehetőségedet.

Ha pedig négyes vagy annál magasabb átlagot érsz el a félévekben, szinte biztos, hogy továbbra is térítésmentesen tanulhatsz. Nem lehetetlen elérni ezt az átlagot, sőt még egy-két rosszabbul sikerült vizsga is belefér.”

A Corvinus Ösztöndíj rendszeréről ebből a cikkből tudhatsz meg többet, az ösztöndíjas hely elnyeréséről pedig itt olvashatsz. Összegyűjtöttük azt is, hogy mik azok a tények az ösztöndíjjal kapcsolatban, amik a pénztárcádat érintik, és hogy mi történik, ha külföldi félévre mész vagy szakot váltasz.

Hogyan dől el, hogy felvettek-e?

A pótfelvételire meghirdetett szakok ponthatárai nem lehetnek alacsonyabbak az általános felvételi eljárásban, 2020. július 23-án meghatározottaknál. Ha az adott képzést akkor nem hirdették meg, a jogszabályi minimumnál nem lehetnek alacsonyabbak, ami alapszakoknál és osztatlan képzéseknél 280, mesterképzésnél pedig 50 pont.

A pontszámítás szabályairól minden részletet a Felsőoktatási felvételi tájékoztatóból tudhatsz meg.

ressely-e14-min.jpg

Mikor tudom meg, hogy felvettek-e?

A ponthatárok kihirdetése legkésőbb augusztus 28-ig megtörténik. Utána a jelentkezők szeptember első napjaiban kapják meg az intézményektől a felvételi határozatot és a beiratkozással kapcsolatos tudnivalókat.

Mikor és hogyan kezdődik a tanév a Corvinuson?

A tanév pontos időbeosztását a honlapon találjátok. Az őszi félév szeptember 7-én kezdődik, de előtte a gólyáknak regisztrációs hetet szerveznek. A Corvinuson, amennyiben a vírushelyzet lehetővé teszi, hibrid rendszerben tantermi oktatással és online előadásokkal is számolnak, amiről ebből a cikkünkből tudhatsz meg többet, de minden további fejleményről beszámolunk majd, így érdemes követni a Facebook-oldalunkat is. 

süti beállítások módosítása