WTCR: Michelisz megőrizte a vezetést a malajziai finálé előtt
WTCR 2019: Makaó - 2-3. futam

Dominálta a túraautó-világkupa (WTCR) makaói hétvégéjét a Lynk&Co, de Michelisz éllovasként utazik majd a szepangi idényzáróra.

1f1f4c62ba3aedef8b3cc75d162eb6fc.JPG

Esteban Guerrieri büntetését követően Yann Ehrlacher kezdhette az élről a makaói WTCR-forduló második, fordított rajtrácsos versenyét. A francia ugyan jól eljött a rajtnál, de aztán maga elé engedte a bajnoki címre esélyesebb márkatársát, Thed Björköt, végül az ötödik rajtkockából induló Yvan Muller vette át a vezetést a Lynk&Có-val. Mindeközben Guerrieri is megelőzte Ehrlacher-t a Lisszabon-kanyarban, majd Kevin Ceccon autózta őt körbe a Mandarin-kanyarban, és vette el tőle a harmadik helyet.

Muller nem tudott érdemi előnyre szert tenni a leintésig, de így is duplázott Makaón, idei negyedik győzelmét szerezte a négyszeres világbajnok. Björk és Ceccon a dobogón, mögöttük Esteban Guerrieri futott be.

Michelisz Norbert a balszerencsés időmérőt követően a 12. helyről rajtolhatott, de az első körös helyezkedéseknél veszített egy pozíciót, a Hyundai csapatmunkájának köszönhetően viszont mégis a 10. helyen futott be, így 11 pontot megőrzött az előnyéből. A verseny elején Gabriele Tarquini, az utolsó körben pedig Nick Catsburg húzódott félre – utóbbi ezzel egy ötödik helyet adott fel –, amivel két pozíciót is nyert.

A mezőny másik magyarja, Tassi Attila sokáig pontszerző hely közelében autózott a KCMG-Hondával, három körrel a vége előtt viszont Mehdi Bennani nekiütközött, így körhátrányban, pont nélkül zárt. A harmadik makaói versenyen hasonló volt a helyzet, 16. lett.

A második futam végeredménye:

A hétvége utolsó futamának pedig a Makaó-menő Rob Huff vághatott neki a pole-ból, azonban Andy Priaulx azonnal lerajtolta honfitársát a Lynk&Có-val, így a volkswagenes visszaszorult a második helyre. Huff azonban nem hagyta meglógni Priaulx-t, folyamatosan próbált nyomást helyezni rá, ám a szűk utcai pályán az előzés egyenlő volt a lehetetlen küldetéssel – így viszont a 2012-es világbajnokot mellett sem tudtak elmenni, pedig az első négy helyezett végig két másodpercen belül autózott.

Priaulx így 2010 óta először nyert túraautó-futamot, vagyis még várat magára a 10. Huff-siker Makaón. Huffnak ugyanis be kellett érnie a második hellyel, harmadikként pedig az audis Jean-Karl Vernay-t intették le, aki utoljára a szezon második állomásán, a Hungaroringen állhatott dobogóra. Huff csapattársa, Johan Kristoffersson lett a negyedik, mögötte Catsburg kitartóan fegyverezte le Mullert, aki Björk előzékenységének köszönhetően zárt hatodikként. Esteban Guerrieri az első körök után kiharcolt 10. helyét őrizte meg, Ehrlacher és Ceccon mögött.

Michelisz ezúttal nem tudott javítani a rajthelyén, a 12. pozícióban végzett, miután beragadt Tom Coronel mögé a vonatozás közepette – így is kilenc pontos előnnyel utazik majd a december 13-15. között esedékes WTCR-idényzáró helyszínére, Malajziába. A bajnokságban továbbra is Guerrieri a második, reális esélye még a két Lynk&Có-s pilótának van: Muller lemaradása 11 egységnyi, Björké 28.

A harmadik futam végeredménye:

Fotó: Malcolm Griffiths / Sports Bureau (Macau Grand Prix Media Area), Clement Marin / DPPI (FIA WTCR Media)

Írta: Kováts Olivér

Még több hírért, érdekességért lájkolj minket a Facebookon, és csatlakozz a Facebook-csoportunkhoz!