facebook.com/2060blog - infobox: 2060.blog@gmail.com - 2060 TV a youtube.com-on!

2060.blog - Bicske másképp, neked!

Némi szerencsével sikerült a zuglói reváns: BVSC Zugló-Bicskei TC 2-1 (1-1)

Továbbra is nyílt harc a 4-6. helyekért!

2022. május 16. - ventil66

dscf5957.JPGTömény futballtörténelem fogadja a Szőnyi úti stadionba belépő szurkolót. Az immáron ódon főlelátó és a pályát övező masszív, áthatolhatatlanul magasodó kerítés az NB I-es időket idézi, de több más aktualitása is volt a vasárnapi rangadónak. A bicskei szakmai igazgató Csordás Csaba fiatal éveiben 3 esztendőt is eltöltött Zuglóban, éppen félszáz meccset lehúzva a kék-sárgáknál. A közelmúlt bicskei játékoskereteiből pedig Fröhlich Roland és Filipovic Marko is már egy ideje a bajnoki címért küzdő házigazdáknál kergeti a bőrt. Ősszel a fejér megyei alakulatnak sikerült meglepni (2-1) a BVSC-t és talán a a váratlan vereség közrejátszhatott abban, hogy mostanra Buzsáky Ákos csapatának már csak halovány matematikai esélye maradt az NB II-be jutásra. A bicskeiek szintén pontokra éhesen érkeztek, hiszen a 4-6. helyekért zajló ETO-BTC-PAFC versenyfutás igencsak kiélezetté vált a hajrára. Folytatva a hagyományt, a két tábor (Blue Boys és Bicske Tigers) közös poharazgatással kezdte a találkozó előtti ráhangolódást, majd igen sportszerűen, egymástól alig 30 méterre, de annál lelkesebben szurkolták végig a küzdelmes meccset az árnyas főlelátón. Folytatáshoz kattints!

A sérülések - mint oly sokszor - ezúttal is befolyásolták Csordás Csaba kezdőjét, amely most a Szűcs - Pekowski, Lapos, Vékony, Gaszner - Hirman, Popovics, Dencinger - Sóron, Wágner, Lencsés összetételben állt fel a nyárias melegben és kifogástalan talajú játéktéren. A korábban balhátvédként futballozó Lencsés ezen a meccsen a támadósorban kapott helyet, s utóbb ez remek húzásnak bizonyult. A hazai 11 kapott előbb lábra, az 5. percben Szilágyi jobb oldali sarokrúgása után Takács 8 méterről fejelt, de Szűcs biztos kézzel védett. Három perccel később Szalánszki szlalomozott a védőink között, majd 18 méterről lőtt fölé. A 19. percben Kovács Benedek, aki kapusként egyébként elég sokat bóklászott a büntetőterületen kívül, ezúttal elvétette a labdát, Sóron megszerezte, de kisodródott, így csak vissza gurított, érkezett Wágner, de elsőre nem találta el a labdát, majd másodjára mellé gurított. A következő percben Wágner szerezte meg tőle a labdát, középre adott és az érkező Lencsés 12 méterről az üresen maradt kapuba továbbított (0-1).

Nem tartott sokáig a gólöröm, a 25. percben Tóth elfutott a bal oldalon, beadásából Szilágyi estében, kapásból, 8 méterről védhetetlen gólt szerzett (1-1). A 30. percben Popovics a 16-os oldalvonalától végezhetett el a jobb oldalról szabadrúgást, nem sikerült a figura, így oda lett a lehetőség. A 34. percben a hazai kapus ismét a mezőnyben "járt", Sóron a megítélt szabadrúgást mintegy 40 méterről a kapura lőtte, de a labda a léc fölé szállt. A 37. percben Szilágyi 18 méteres lövése a védőkről pattant az alapvonalon túlra, a sikertelen szöglet után Pekowski futott el a jobb oldalon, beadását Lencsés Wágner elé tálalta, aki lövésével telibe találta az éppen a helyén álló kapust. A 40. percben egy vadkacsa landolt a játéktérre, majd ijedten elmenekült. A 45. percben Sóron beadása után Wágner fejese célt tévesztett. A 45+1. percben Popovics szabadrúgását Vékony fejelte kapura, a védőkről lepattanó labdát Sóron szerezte meg, majd a földre került, a nézőtérről nézve büntetőnek kellett volna következni, a játékvezető azonban nagyvonalúan továbbot intett.

Az 50. percben Sóron szerzett labdát az ellenfél térfelén, felnézett és az ismét a 16-oson kívül járó kapus felett ívelt 40 méterről, centikkel a léc fölé. Az 54. percben Nagy előre lódult, 20 méteres lövése a blokkról pattant ki, a szöglet után Takács fejjel fölé csúsztatott. A 69. percben Sóront és Wágnert Németh és Vörös váltotta. A következő percben Popovics csúszott el a félpályánál, a gyors kontrát indító vendéglátók négyen vezethették két védő ellen kapura a labdát, Gaszner azonban az utolsó pillanatban remek becsúszással mentett. A 74. percben Popovics helyét a sérüléséből felépülő Bori vette át. Két perc elteltével Májer jobb oldali beadását a nem sokkal korábban beálló Kelemen lekezelte, egy csel után 12 méterről lőtt, a labda pedig Lapos hátán megpattanva a kapu bal oldalába vágódott (2-1). A 79. percben gólunk szerzőjét, Lencsést Kincses váltotta. A 81. percben Németh harcolt ki szabadrúgást a kaputól 22 méterre, a sértett azonban fölé görbített. Három perc elteltével a Némethet gólhelyzetben durván leterítő Balogh csak sárga lapos figyelmeztetést kapott, a megítélt 17 méteres szabadrúgást Bori fölé lőtte.

A hosszabbítás második percében Bori végzett el szabadrúgást a jobb oldalról, a sarokzászló közeléből, a védőkről kipattanót Németh szúrta rá, de a kisérlet mellé szállt. Ezúttal az elmúlt meccsek szerencsecsillaga elpártolt a Bicskétől és egy szerencsés, hajrábeli megpattanó lövés után már nem tudtak újítani Csordás Csaba fiai és Szommer játékvezető időnként vitatható ítéletei sem a vendégeknek kedveztek. A 4. hely esélyese mai magabiztos győzelmével most már az ETO Akadémia, némi vigasz, hogy az üldöző Puskás Akadémia FC II. csak gól nélküli döntetlent ért el Kaposvárott, így elmaradt az előzésük. Javítási lehetőség a 2021-2022-es bajnokság utolsó hazai találkozóján, május 22-én vasárnap 18.00 órától a mindig veszélyes FC Nagykanizsa ellen. A baráti hangulat itt is garantált lesz a két tábor között, akik közös bográcsozással indítanak majd 1 hét múlva. (tudósított: Venczel József és Komjáthy Péter)