2018. jún 18.

Freskó a bölcs vezérrel és gonoszok bandájával

Freskó a bölcs vezérrel és gonoszok bandájával

fresko.jpgLesz itt egyszer normális ország? Mikor lesz az, hogy az ország vezető napilapja (momentán vetélytársait kiütve a Magyar Idők) Nagy Imre és mártírtársai kivégzésének kerek évfordulóján nem az egykor volt Szabad Nép stílusában támadja meg a párt (Fidesz) ellenfeleit? Érdemes a Magyar Idők évfordulós cikkét idézgetni. Elgondolkodni annak stílusán, érvelésén. Hogy kell nevezni a politikai ellenfelet? „Sztálinista fogantatású magyar baloldaliak, balliberálisok. Azok szellemi örökösei, akik hazaárulással az ártatlan kivégzetteket vádolták...” Azt 1958-as megtorlás pedig azonos súlyú azzal, amikor a rendőrség 2006-ban összecsapott a tüntetőkkel. „A rendszerváltozás utáni időkből minek fölemlíteni a pufajkás meg a D–209-es, no meg az Apró–Dobrev klánba beépült posztkommunista miniszterelnök tevékenységét? Elég csak Gyurcsány Ferenc kapcsán rámutatni, hogy végig mert veretni a forradalom és szabadságharc félszázadik évfordulóját ünneplő tömegen. Világos: az 1958-as és a 2006-os gyűlöletkiáradás azonos helyről jött.Most mi van? Jó tudni: „a harmadik kétharmados nemzeti kormányzás” 'annak a fideszes politikusnak a nevével fémjelzetten, aki már egész fiatalon államférfiúi erényeket csillogtatott az éppen ezen a júniusi napon elmondott beszédével, harmincegy évvel a megtorló kivégzések után. Orbán Viktor Nagy Imréék újratemetésén nem csak a kommunizmus és a demokrácia összeegyeztethetetlenségét állapította meg. Nem csak a szovjet csapatok haladéktalan kivonásáról tárgyalást kezdő, szabadon választott kormány létrejöttét sürgette. Látnoki érvénnyel mutatott rá a pártállami nómenklatúra örök átvedlési kísérleteire is.”

És jól megmondta bölcs vezérünk, nem árt jól figyelni, mert az ellenség nem alszik. „Hol tart ma ez az átvedlési mutatvány, immár nyolc éve ellenzékben? Amellett, hogy továbbra is Nagy Imre örököseinek hazudják magukat, a Nyugat ideküldött misszionáriusainak szerepében is tetszelegnek. Így készek kiszolgálni a hozzánk elérő mindenkori birodalmi törekvéseket az ezzel járó újabb keletű, de makacsul marxista gyökerű társadalommérnöki elképzelések sulykolásával. Beleértve a nemzetek, kultúrák, vallások, nemek egyenlősítő keverését egy új világproletariátus művi előállítása érdekében.”

Meghalt Lovas István. De békében nyugodhat. Utódai megvannak. Hát nem olyan ez a világkép,amit a Magyar idők szerzője fest, mint egy észak-koreai falfestmény? Középen ott a látnok, a fényes tekintetű nagy ember, a szálfatermetű bölcs vezér, akit körül vesz kétharmados többségben lévő tiszta tekintetű, rajongóinak tömege. De ott a bal sarokban csúf-képű, ravasz összeesküvők próbálják a freskóra csempészni a gonosz birodalmának (az új világproletariátus művi előállításán munkálkodó) képviselőit.

Párdon. Rossz a hasonlat. Lehet, hogy Észak-Korában hamarosan lemázolják az ilyen fali képeket.

Kereszty András

 

 

Szólj hozzá

Magyar Idők fideszes ujságírás