Az ösztöndíj véget ért, a szerelem nem
Magyarországról az 1998-as csatlakozás óta 66 ezer hallgató vett részt a programban, de az Erasmus társprogramjaival együtt összesen 230 ezer magyar oktató, önkéntes vagy gyakornok szerzett már nemzetközi tapasztalatot. Közben pedig Magyarországra is egyre többen érkeznek külföldről, tavaly már többen voltak azok, akik ide érkeztek tanulni, mint akik innen mentek egy másik országba.
A Képszerkesztőség fotósainak munkáin keresztül tíz olyan párnak az életébe nyerünk bepillantást, akiknek van valamilyen magyarországi kötődésük, ezekből a fotókból válogattunk. A szabadtéri kiállítást először május 7-én vasárnap a budapesti Szabadság téren lehet megnézni, utána turnéra indul és több vidéki városban is bemutatják a képeket.

A 24 éves francia Laura és 25 éves német párja, Leo mindketten Budapestre jöttek Erasmus ösztöndíjjal tavaly ősszel. Laura a brüsszeli L'École de la Cambre egyetem vendéghallgatójaként a MOME fotó szakán tanul és a MOME nyitóbulijában találkozott Leóval, aki a német friedrichshafeni Zeppelin Egyetemről hallgatott át a budapesti Andrássy Egyetemre szociológiát és politológiát. Leo ösztöndíja ugyan az év elején már lejárt, de február óta együtt él Laurával még Budapesten. (Fotó: Karancsi Rudolf / Képszerkesztőség)


Robin a belgiumi Bruggében lévő Howest Főiskolán tanult informatikát, amikor Erasmus ösztöndíjjal ugyanezen a fősikolán kezdett el nemzetközi menedzsmentet tanulni Nóra 2006 őszén. Már Bruggében ugyanabban a kollégiumban laktak, majd 2013-ban Brüsszelben összeköltöztek, 2015-ben összeházasodtak és végül 2016-ban Budapestre költöztek. Nóra a Külker Főiskolán végzett közgazdászként és jelenleg menedzserként dolgozik egy amerikai multinacionális vállalatnál, 28 éves flamand férje pedig saját informatikai vállalkozását vezeti. (Fotó: Adrián Zoltán / Képszerkesztőség)


A 24 éves német-francia állampolgárságú Anne-Sophie a németországi Koblenzben ismerkedett meg magyar barátjával Bálinttal, aki az Óbudai Egyetem mérnökinformatika szakos hallgatójaként élt Erasmus ösztöndíjjal a városban 2014 őszétől majdnem másfél évig. 2015 tavasza óta vannak együtt, tavaly óta pedig Anne-Sophie tanul Erasmus ösztöndíjjal Budapesten az ELTE–PPK pszichológia szakán és ősztől a CEU egyik mesterképzésén folytatja majd tanulmányait. (Fotó: Adrián Zoltán / Képszerkesztőség)


Linda termékfejlesztési osztályvezetőként dolgozott egy életbiztosítónál Budapesten, amikor megismerte dán párját, aki a Copenhagen Business Schoolon folytatott európai tanulmányok után a CEU MBA képzésén vett részt Erasmusszal 2009 őszén. Mindketten 33 évesek és majdnem nyolc éve vannak együtt és néhány hónappal megismerkedésük után, 2009 végén költöztek össze Budapesten. Nem házasok, most várják két és fél éves Mia lányuk kistestvérét. Mads fejvadászként dolgozik a CIELO Tehetséggondozónál, Linda pedig már termék- és üzletfejlesztési igazgatóként dolgozik ugyanannál az életbiztosítónál. (Fotó: Tuba Zoltán / Képszerkesztőség)


Orsi a CEU-n folytatott hálózatkutatási tanulmányai közben volt 2016 júniusától Erasmus szakmai gyakorlaton Barcelonában. Itt ismerte meg a 31 éves venezuelai-spanyol programozó barátját, Alonsót. 2016 végétől élnek felváltva Budapesten és Barcelonában, de nyáron hosszútávra Barcelonába költöznek. (Fotó: Tuba Zoltán / Képszerkesztőség)


Petra a csehországi Zlín város Tomaš Baťa Egyeteméről, Zoltán pedig a Pécsi Tudományegyetemről érkezett 2004 őszén az osztrák Fachhochschule Steyrbe, ahol mindketten a közgazdasági szakon hallgattak marketinget. 2004 októberétől vannak együtt, két év távkapcsolat után 2007 januárjában költöztek össze Prágában, majd két évre rá Budapestre költöztek. Petra 34 éves és brand menedzserként dolgozik az Unilevernél, Zoltán 35 éves és szervezetfejlesztési tanácsadó az ExxonMobilnál. Hat éves Dóra és két éves Laura lányaikkal Dunakeszin élnek. (Fotó: Ancsin Gábor / Képszerkesztős / Képszerkesztőség)

Az Egypár Erasmus-pár című kiállítást az Európai Bizottság Magyarországi Képviselete megbízásából a Képszerkesztőség rendezte, a kiállítás kurátora Virágvölgyi István, a fotókat a Képszerkesztőség fotográfusai, Adrián Zoltán, Ancsin Gábor, Karancsi Rudolf és Tuba Zoltán készítették.
Ehhez a cikkhez ajánljuk
- Nagykép
Hasonló, de mégis ugyanolyan
A Capa központ kiállításán keresztül pillanthatunk be az ezer kulturális szálon összekötött osztrák és magyar valóság egy-egy szegletébe.
március 22., 12:17
- Nagykép
„Néha úgy éreztem, mintha a II. világháború rémségeit fotóznám”
Az ukrán fotóművész, Maxim Dongyuk háborús képei visznek közelebb minket a borzalmak megértéséhez.
február 24., 09:33
- Nagykép
Az emberi nyomorúság, kiszolgáltatottság, gyarlóság és gonoszság éve képekben
Minden ott van a fotókon, ami megdöbbentett, elkeserített és megríkatott bennünket 2024-ben.
tegnap, 07:33
- Mindeközben
Freddie a szépségről: Hiba a külcsínre építkezni, mert az el fog múlni, és mindig jönnek fiatalabbak, vonzóbbak
3 órája
- Címlapon
Továbbterjedhet a hepatitis A-járvány, volt, amikor a fagyasztott gyümölcs volt a bűnös
De megvannak a trükkök, hogy elkerüljük a betegséget.
2 órája
Rovataink a Facebookon