Honnan tud a ló a másik dimenzióról?
További Kultúr cikkek
-
Ilyenre még nem volt példa, óriási átalakuláson ment át a kultikus budapesti szórakozóhely
- Átadták a Zsoldos Péter-díjakat, íme az idei nyertesek
- Ebből a filmből minden kiderül a pápaválasztás titkos folyamatáról
- Pont került az országos botrány végére, de nagy árat fizet érte a pécsi cég
- George Clooney reagált Donald Trump patkányozós kirohanására
„Nem tartom magamat sem írónak, sem történésznek” – ezzel az állítással kezdte Usztics Mátyás, a Nemzeti Kamara Színház igazgatója, a Magor-mozgalom és a Magyar Gárda egyik alapítója. A Magor nyelv és történelem című könyvével arra vállalkozott, hogy leszámoljon a Habsburg történelemhamisítással, mert szerinte csak akkor lesz itt rendszerváltás, ha a finnugrisztika tanszéket felszámolják.

I. e. 27 000
„Menjünk vissza az időben 30 ezer évet!” – kezdte az elején, rögtön az elejébe csapva. Beszámolt azokról a legalább 29 ezer éves női ruhadarabokról, amiket egy történésznő talált Chicagóban. Ezek a ruhák szerinte annyira jó minőségűek voltak, hogy nyilván alkalom kellett a viselésükhöz, tehát létrehozni mindenképp csak egy háttériparral lehetett. Usztics elmondta, hogy amikor ezt egy történész megemlítette, akkor „durr, vége lett a palinak”. Kísérteties módon ekkor a művelődési házban egy pár felállt a közönségből, és annyit mondva, hogy „elnézést, de egy haláleset történt a családban”, kisiettek a teremből.
Lóvá tett történészek
„Persze, a lovat hétezer éve nemesítették rókából, persze!” – kételkedett Usztics, majd egy Indiában feltárt romvárosra tért ki, ahol egy barlangban egy freskón egy ménen ülő főtisztet ábrázoltak. „C-14-es izotóppal megvizsgálták, és kiderült, hogy 40 ezer éves!” – mondta, azzal védve meg az információt, hogy az erről író Nature magazin nem szaladhatott bele ekkora bakiba.
Itt futólag említett egy mai technológiával is elmozdíthatatlan oszlopot, ami a Nazca sivatagban van, és a Marson kutakodó Curiosityről is beszélt, hogy miközben az a robot a világűrben van, addig indiánok az Amazonason fúvócsővel vadásznak a majmokra. „Miből gondoljuk, hogy pár ezer éve nem így volt?” – kérdezte a színész, akin látszott, hogy régen gyakran szerepelt a Rádiókabaréban. Ez abból is érezhető volt, hogy például amikor a nyugati embert parodizálta, akkor mindig csak ilyen hangot adott ki.
Az írástudók árulása
„Írni tudni mindenkoron hatalmat jelentett. Könyvet kiadni még nagyobb hatalom” – tért rá Usztics arra, hogy amit ma az újságok írnak, az csak a laptulajdonos érdekeit tükrözi. Ahogy mi nem tudjuk, hogy 200 éve hogy éltek az emberek, úgy 2200-ban sem fognak rólunk tudni semmit.

Itt éles váltással rátért arra, hogy magyarnak a magyarokat Árpád hazatérése óta nevezik, előtte szkíták voltak. „Miért, aztán nem voltak szkíták? És akkor jön a nyekergés!” Pedig a Római Birodalom is csak a Dunáig terjeszkedett, de Szkítiánál mindig kokit kapott – mondta Usztics Mátyás, majd rátért a nyelvre.
1 + 1 = magyar
„A magyar nyelv önmagából fakad, és csak magához hasonlítható” – mondta az író, aki szerint a gondolkodásunkban másokhoz képest egész más van. Ezt mi sem bizonyítja jobban, mint azok az 1800-as évek közepén Dél-Franciaországban talált barlangrajzok, amiket egy magyar kutató tudott csak megfejteni a magyar nyelv segítségével. A rajzokon vonalak, és azokon pontok voltak láthatók. A magyar kutató rájött, hogy egy pont 1-nek felel meg, egy vonal pedig 10-nek. Matematikai alapon jött ki, hogy az ábrának csak magyarul van értelme: például két vonalon elhelyezett hat pont az huszonhat, mert a pontok rajta vannak a vonalon. (A 60 pedig abból jött, hogy hat von.)
A barlangrajzok tehát nem mások, mint egy egységes európai kultúra lenyomatai, ami magyar nyelven kommunikált. Usztics szerint további példák is erősítik ezt az elméletet: számolunk/leszámolunk, részére/neki/számára, valakit emberszámba venni, száműzött/számkivetett. Az egytől egyig, a két fél egybe kelt, és az eg(y)észség is mind azt mutatják, hogy a finnugor elmélettel „a kéreg alól szedték ki a bogarat” – mondta a hobbitudós.
Usztics még egy darabig szórakozott – azaz szavakat rakott egymás után –, aztán összefoglalta a tanulságot: „Nem tudjuk, hogy mondták, de értjük!” Ilyenek az olyan külföldön nem létező szavak, mint az elmagányosodás vagy az elnemzetietlenedés, aminek a magyarság nem találja az ellenszerét, de sajnos érti.
Az István húzta meg!
A latin ábécé alkalmatlan volt a magyar rovás leváltására – mondta Usztics, és hogy ezt érzékeltesse, az arab nyelvet imitálva harákolt, és japánul zagyvált. Usztics felhozott egy hamis Trefort Ágoston-idézetet is, ami szerint az ő idejében csak finnugrista nyelvészek kaphattak anyagi támogatást.

De a magyarságromboló nyílt és leplezetlen nyugati támadások szerinte korábbról valók, ugyanis István király idején vették el a szkíta keresztény vallásunkat és emlékeinket. „Milyen erők intézték, hogy az összes Árpád-házi királyunk külföldi nőt vegyen el?” – kérdezte, majd eltűnődött azon, hogy miért hazudják Árpád-háznak a Turul-házat, amikor egy Árpád nevű uralkodónk sem volt. („Göncz Árpád” – nevetett fel valaki.) Usztics azt sem hiszi, hogy Imre herceget egy vadkan ölte meg („a rendszáma osztrák volt”), és szerinte az Intelmeket sem István íratta.
Kincs, ami nincs
Ezután kezdődött a vérengzés. A táltosokat és a regősöket úgy mészárolták le, akár a jediket a Sithek bosszújában. Ezért azok kénytelenek voltak a tudásukat olyan helyre elrejteni, ahol senki sem keresné: a magyar népmesékbe, amik mind igazságosztókról vagy az igazságkeresésről szólnak. Amellett, hogy a három prímszám, azért is mindig ennyi gyerek van a mesékben, mert csak úgy marad fent egy nemzet, ha a harmadik gyerekek tanulnak az első kettő hibáiból. (Az előadás egyik legviccesebb pontja volt, ahogy Usztics az első két „mufurc, buflák gyereket” utánozta.)
A harmadik gyerek sem véletlenül választotta végül a szemétdomb mögött legelésző háromlábú lovat – amit a mesében éppen Táltosnak hívnak –, hanem azért, mert hihetetlen titkok tudója. Ez abból is kiderül, hogy egyszer megkérdezi, hogy milyen gyorsan vágtázzon: mint a szél, vagy mint a gondolat? A gondolat ugyanis olyan sebesen megy, hogy nem állhat semmi sem az útjába. „A gondolat, amit magunk elé vetítünk, egy másik dimenzióban van. Honnan tud a ló a másik dimenzióról?” – lepődött meg Usztics újra azon, amiről már írt.
Űrutazás, világvége, ilyesmi
Ezzel eljutott az előadás legmerészebb következtetéséhez. A Mali Köztársaságban élő dogonok, akik azt állítják, hogy a Szíriuszról jöttek (nem a Szíriusz A-ról, hanem a B-ről), alapjaiban rengették meg az evolúcióelméletet. „Charles Darwin öcsém, te a majomtól származol!” – mondta diadalittasan Usztics Mátyás.

Usztics szerint a fennmaradt emlékekből az is kiderül, hogy a sumérok szerint a Nap körül tíz bolygó kering, és ők a tizedikről származtak, ami nem más, mint a Nibiru. Itt Usztics megnyugtatott mindenkit, hogy nem idén lesz a világvége, mivel a Kitalált középkor című könyvből kiderül, hogy 300 évet belehazudtak a középkorba, semmilyen irat sem valódi abból az időből, így Nagy Károly és Kis Pipin mellett avarok és kazárok sem léteztek.
Amikor viszont nincs adat, a történetírás a legendához fordul – állítja Usztics, aki Arany János költeményéből jött rá arra, hogy Hunor és Magor testvérekként egy nyelvet kellett, hogy beszéljenek. Ezt az is megerősítette, hogy találtak egy örmény nyelvű hun nyelvtankönyvet, amit viszont a kiadók nem mernek kiadni.
Usztics még felsorolt néhány bizonyítékot a szíriuszi magyar űrkultúra létezésére: a parazsat evő ló például egy hőleadással működő gépezet, de a láthatatlanná tévő sapka is lehet, hogy létezik – mivel Tibetben könyvtári irodalma van annak, hogyan lehet a test rezgésszámát megváltoztatni –, az indiaiak pedig légi ütközeteket és lángszórókat írtak le hajszálpontosan.
Usztics szerint lehetséges, hogy máshol már túlléptek a fogyasztói társadalmon („Vedd meg ezt a telefont, hogy aztán majd lehallgathassunk!”). „Itt minden van. És az emberrel bévül mi van vele? A nagy semmi” – állapította meg keserűen a dimenziónkról a színművész. „Semmi nem úgy volt, mint ahogy ma tanítják, mert nem lehetett úgy” – vonta le a tanulságot, és végül felolvasta a könyv zárszavát. De zárszónak is egy a vége.
Ehhez a cikkhez ajánljuk
- Kultúr
Az Oscar-díjas rendező újfent betalált, filmje szívszorító mese
Amennyire elemi és szerethető, annyira gyötrő is.
április 18., 19:07
- Kultúr
Az Andor főszereplője elárulta az Indexnek, mi kell egy forradalomhoz
Az örök lázadó Diego Lunával és a sorozat női főhősét, Bixet alakító Adria Arjonával beszélgettünk.
2 órája
- Kultúr
A hírnév tönkreteszi a személyiséget, és ürességbe taszít
Ez történik, amikor két sztár találkozik.
április 18., 16:59
- Mindeközben
Nem fogadták el olyannak, amilyen, ezért 17 milliót költött külsejére egy fiatal férfi
4 órája
- Kultúr
Tizennégy év különbséggel tűnt el a milliárdos család két gyermeke
Az erdő istene nem kegyelmez.
április 18., 10:52
- Kultúr
Nyugati hadjáratra indul a Hunyadi
Külföldön is vetítik az „európai Trónok harcát”.
április 18., 17:56
- Kultúr
Műsorváltozás lesz a Hunyadi miatt a TV2-n
A változás két szombatot is érint.
április 18., 18:23
- Kultúr
Megjelent a Fény és varázslat második évadának előzetese
A Lucasfilm stúdiójának életében új korszak kezdődik.
április 18., 18:54
- Kultúr
Huszonheten kerültek be a Zene Háza idei Fringe programjába
Három kategóriába sorolták a kiválasztottakat.
április 17., 21:39
- Kultúr
Eltemették Gene Hackmant és a feleségét
A búcsúztatón a legendás színész három gyermeke is jelen volt.
április 16., 08:31
- Címlapon
Pokoli veszteségek jönnek, minden eddiginél véresebb harcok várhatók Ukrajnában
Tarjányi Péter biztonságpolitikai szakértő elemezte az orosz–ukrán háború eseményeit.
4 órája
- Címlapon
Ötezer éves kínai türelem néz szembe Trump öklével, végsőkig tartó küzdelem jön
Az Egyesült Államok erőből lép, Kína viszont kitart.
7 órája
- Kultúr
Egyszerre nácizott és zsidózott le egy rendőrt a Hatodik érzék sztárja
Haley Joel Osment azóta bocsánatot kért.
április 19., 05:55
- Kultúr
Elkészült Bruce Willis feleségének első könyve
Az alkotása a „Váratlan utazás” címet kapta.
április 19., 08:26
- Címlapon
Donald Trump minden korábbinál keményebben nekiment Volodimir Zelenszkijnek, ultimátumot adott az ukrán elnöknek
16 órája
- Mindeközben
Egykori szépségkirálynő lesz a Mokka új műsorvezetője: „Nagyon tetszik nekem ez a műfaj”
9 órája
- Mindeközben
„Gyakorlatilag mindent újra kell tanulnom” – Horváth Éva elindult a gyógyulás útján a motorbalesetét követően
13 órája
- Címlapon
Amerikából kitoloncolt magyarok jelentek meg a budapesti hajléktalanok között
A főigazgató számolt be a város aktuális ügyeiről.
6 órája
- Kultúr
Holttesteket találtak egy családi ház kertjében
Az Eltemetett igazságnál semmi sem fájdalmasabb.
április 16., 08:35
- Kultúr
Felvétel arról, hogy Selena Gomezt nyilvános szex közben kapják el a rendőrök
Az énekesnő olyan tágra nyitja a száját, amekkorára csak tudja.
április 17., 10:30
- Kultúr
A népakarat győzött, az önkormányzati botrány meg, úgy fest, helyrekerül
Az országos felháborodást okozó pécsi döntés kérészéletű volt.
április 16., 11:03
- Kultúr
A fekete mágia lett a szenvedélyük, a halál a sarkukban járt
A híres költőpáros története szokatlanul indult, a vége tragédiába torkollt.
április 17., 08:08
- Kultúr
A Vatikán kimondta: szentté avathatják Gaudít
A katalán sztárépítészt Ferenc pápa méltatta.
április 17., 10:26
- Kultúr
Az Erkel Színházban elevenedik meg újból Amélie csodálatos élete
Április 19-én filharmonikus zenei estet tartanak a teátrumban.
április 17., 13:11
- Kultúr
A Last of Us színésznője az Indexnek: Ha lehetne, mindig csak lányokkal csókolóznék
A Dinát alakító Isabela Merceddel és a Jesse-ként debütáló Young Mazinóval beszélgettünk az új évadról.
április 16., 20:22
- Kultúr
Az emberek megálltak a kerítésnél, annyira kíváncsiak voltak, mi történik bent
Ez a nyár egyik legkedveltebb szórakozása.
április 17., 06:13
- Címlapon
Orbán Viktor megjelent Menczer Tamásék fórumán, és beszólt a Tiszának
A miniszterelnök azt mondta, ők is benne vannak a nemzetben, mint a balsors a Himnuszban.
2 órája