A gyermekek kis korukban gyorsan nőnek és fejlődnek. Elkezdik önállóbban felfedezni a világukat. Javul a koordinációjuk, és egyre több dolgot kezdenek el önállóan csinálni.
A motorikus és finommotorikus mozgást már egészen apró koruktól lehet játékosan fejleszteni, egyszerű gyakorlatokkal támogatni.
Ezek a játékok fejlesztik a gyerek mozgását és egyensúlyérzékét
A játék az egyik legfontosabb módja annak, hogy a gyermekek tanuljanak, fejlődjenek és növekedjenek. A játék a kisgyermek fejlődésének minden területére jó hatással van, beleértve a motoros készségek fejlődését is. Átlagosan az egy- és hároméves kor közötti kisgyermekeknek naponta legalább három órát kellene mozogniuk. Ez a mozgás jelentheti a sétát, a futkározást, az ugrálást, az aktív játékot, az egyensúlyozó gyakorlatokat vagy a kúszást-mászást. De lehet csendes játék is, például az építőkockázás.

Hallgass olyan zenét a kicsivel, amelynek ritmusára tud mozogni, ringatózni, pörögni, forogni. Egyszerű kellékekkel még izgalmasabbá teheted a táncos mulatságot, például szalagokkal vagy csörgőkkel. Egyszerű dalokat és rímeket is énekelhetsz neki, amelyekben utánozhatja a dalban lévő cselekvéseket.
Fotó: Liderina / Getty Images Hungary

A különböző méretű dobozokkal, egymásba illeszthető játékokkal segítheted a kisgyermeknek gyakorolni a finommotoros készségeket. Egyesével egymásba tudja illeszteni a kisebb darabokat a nagyobbak felé haladva.
Fotó: MajaMitrovic / Getty Images Hungary

A biztonságos kültéri játék során a totyogó felfedezheti a különböző tereptárgyakat, felületeket, kísérletezhet a mászással és egyensúlyozással. A különböző textúrájú talaj is izgalmas felfedezni való, a kavicsok, a homok, a friss fű mind izgalmas lesz.
Fotó: MajaMitrovic / Getty Images Hungary
A mezítlábas szenzoros ösvényeket otthon is ki tudod alakítani, néhány egyszerű alapanyagból is. Fejleszti a kicsi testsémáját és térérzékelését, és jó egyensúlygyakorlat is egyben.

A csippentő készség kialakulásával a gyermek kipróbálhatja új készségét a gyűrűs építőkön, a formabedobós játékokon és építőkockákon.
Fotó: Ekaterina Goncharova / Getty Images Hungary

Az egyensúlyozó játékok közül rengeteg fajta elérhető, a billegő korongok, tölcsérek széles választéka fellelhető.
Fotó: ninelutsk / Getty Images Hungary

A labirintusjátékok és golyópályák is fejlesztik a finommotorikus képességeket és a szem-kéz koordinációt.
Fotó: chameleonseye / Getty Images Hungary
Az ugróiskola örök kedvenc, szuperül fejleszti a gyerekek mozgáskoordinációját és egyensúlyérzékét. Vannak beltéri változatok is, hogyha éppen rossz idő lenne.
(Képek: Getty Images Hungary.)
„Azt mondta, hogy nem a barátom…” - Így reagálj szülőként jól az ovis összezördülésekre
Elsőként erősítsd meg a gyereked abban, hogy ez a nehéz érzés, ami most a lelkét nyomja, teljesen normális.
Elolvasom