Afrika Velencéje ugyanúgy egy úszó városnegyed, vízre épített házakkal, lagúnákkal és csónakközlekedéssel, amely olasz "rokonához" hasonlón sok kíváncsi turistát vonz. A felsoroltakon túl azonban
semmiben nem hasonlít egymásra a két "vízi világ".
Így fest Afrika Velencéje
A lagosi Velence csatornái ugyanis nincsenek fényűző palotákkal szegélyezve, még csak kőházak sincsenek. A lebegő házak legtöbbje fa- és nádtákolmány. Nincsenek elegáns kávézók, sem éttermek, sőt az alapvető infrastruktúra is hiányzik. A legtöbb otthonban sem áram, sem ivóvíz nem érhető el, a higiéniai körülmények lesújtók: a csatornázottság hiányán is csak a házak alatti víztömeg enyhít, amelyből egyébként halásznak is. Sőt, ez gyakorlatilag az egyike a kevés megélhetési lehetőségnek: a halászaton kívül csónaküzemeltetésből lehet talán valamelyest biztosítani az alapvető megélhetést, noha "úszó" iskola, de még szépségszalon és barber shop is lebeg Makoko kétes összetételű vízén.
A lakosok száma 100 000 és 250 000 közé tehető, de mivel a hivatalos adminisztráció keretein kívül esik a lakosság jó része, ezért dinamikusan gyarapodó létszámukat megtippelni is nehéz.
Mindennek ellenére Makoko összetartó közössége híven őrzi kulturális és vallási hagyományait, nyüzsgő piaca pedig nemcsak árucserére, de a közösségi élet fenntartására is egyedülálló lehetőség. Az úszó városnegyed és a zsibongó vásár ugyanakkor az európai szemnek szemléletváltó tapasztalat.
Ha az igazi Velence sötétebb oldala is érdekel, olvasd el ezt a korábbi cikkünket is.

Eltemetjük, elégetjük. Leginkább ezt tesszük mi a holtak testével. Vannak, akik viszont ezután elő-előveszik azokat…
Tovább olvasom
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés