A nők imádják szépíteni magukat, ez alól a körmük sem kivétel, az pedig szinte magától értetődik, hogy az idők kezdete óta, már az ókorban is megtették ezt, nem is akármilyen módon.
A manikűr is lehetett a státusz szimbóluma
A körmök díszítése nem egyetlen kultúrához köthető, ám van néhány fontos momentum a manikűrtörténelemben: például Egyiptomban régészek találtak olyan múmiákat, amelyeknek aranyozott körme vagy aranyból készült műkörme (!) volt. A kutatók arra gyanakszanak, hogy ez a társadalmi rang, a vagyon jelképe lehetett, de erre nem találtak perdöntő bizonyítékot. Ugyanakkor azt kétséget kizáróan tudjuk, hogy Kleopátra és Nefertiti piros színnel festették be a körmüket, ez pedig a hatalom jelképe volt. A szegény társadalmi osztályokból származó nők vagy jóval halványabb színeket használtak, vagy egyáltalán nem is festették a körmüket.

A csaló kihasználta a nők szépség iránti vágyát.
Tovább olvasom
Ez a tendencia egyébként keleten is megfigyelhető: Indiában, hozzávetőleg már i. e. 5000 környékén, a nők hennával festették be a körmüket és az ujjbegyüket is, míg a Ming-dinasztia nőtagjai bíbor színt hordtak a körmükön, így hangsúlyozva a társadalomban betöltött fontos szerepüket.
Ebből készült a körömlakk
Míg ma többnyire mindenféle vegyszert használunk a csodás manikűr elkészítéséhez, addig a nők (és a férfiak is) évezredekkel ezelőtt természetes anyagokkal színezték a körmüket. Kínában például tojásfehérjéből, méhviaszból, zselatinból készült a körömlakk, a színét pedig virágszirmokból nyerték: a rózsa és az orchidea volt a legkedveltebb. A férfiak az ókori Babilonban szenet használtak, ám ez az ő esetükben inkább harci dísz volt.

Később, a vegyipar fejlődésével megjelentek a tartós – és szintetikus – körömlakkok: az egyik elsőt a Revlon dobta piacra, amelynek egyik összetevőjét, a nitrocelullózt autófestékek gyártásához használták. Később jött divatba méghozzávéletlenül, ugyanis az anyaggal eredetileg fogakat tömtek.
Ma pedig már, ha arannyal szeretnénk díszíteni a körmünket, akkor nem kell rá a halálunkig várni, ahogy az egyiptomiaknak, egyszerűen csak beszaladunk egy drogériába, és megvásárolhatjuk az arany színű vagy arany fóliadarabkákkal dúsított lakkot, esetleg arany kövecséket, és máris kész a vadító és extrém manikűr, még akkor is, ha nem születtünk királynőnek Egyiptomban.
Ha kíváncsi vagy, hogy milyen kegyetlen módszereket vetettek be a nők a szépségük megőrzése érdekében, olvasd el ezt a cikkünket.

A múltban jó néhány olyan szépészeti trend terjedt el, amely mai szemmel nézve már meglehetősen bizarrnak hat.
Tovább olvasom
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés