Boris Pistorius német védelmi miniszter tavaly úgy fogalmazott, országának 2029-re készen kell állnia a hadviselésre. Míg a védelmi beruházások kormányszinten nőnek, a lakosság sem marad tétlen: aki teheti, bunkert vesz – írja a Euronews.
Az országban nagyon sok bunker maradt meg a második világháború mellett a hidegháború idejéből is, ezeket azonban fel kell újítani ahhoz, hogy nemcsak biztonságosak, de az ilyen típusú ingatlant vásárolni vágyók számára vonzók is legyenek. Peter Aurnhammer, a németországi Bunker Makler tulajdonosa szerint nagyon megnőtt a kereslet a bunkerek iránt – főként, mivel az országban nincsenek civilek számára igénybe vehető hasonló létesítmények baj esetére.

Több bunkertípus érhető el háború esetére
A Bunker Makler különböző csomagokat értékesít. Egyikben mélygarázsként működtetett épületeket alakítanak át menedékhellyé, ha szükség van rá, ami meglehetősen minimális komfortot jelent.
Van olyan lehetőség is ugyanakkor, amely wellnesszel és három havi élelmiszer-ellátással nyújt háborúban is élhetőbb körülményeket.
Más vállalkozások is kínálnak hasonló lehetőségeket az országban.
Svájc 2024 végén jelentette be, hogy 250 millió eurót költ menedékekre: minden lakosának hozzá kell tudni férni ilyenhez. A menedékek atombunkerek, ám jelenleg a legtöbben borospincének használják azokat.
A prepperek azonnal tudják, hova meneküljenek, ha baj van – te tudod, kik ők?

Akik így cselekszenek, azoknak több esélye lehet.
Tovább olvasom
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés