A Fejér Vármegyei Rendőrség korábban arról számolt be, hogy több olyan poszt is megjelent a közösségi médiában, amely szerint gyanús személyeket észlelnek az egész országban több iskola körül is.
Ennek kapcsán a rendőrök kiemelték, hogy nem gyermekekkel kapcsolatos bűncselekmény miatt volt érvényben a korábbi elfogatóparancs. Arra is kitértek, hogy ha valaki bűncselekmény előkészítésére utaló jeleket észlel, azt a 112-es telefonszámon jelezze, ne a közösségi médiában.
Hasonló közleményt adott ki a Székesfehérvári Törvényszék is. Mint írják, több olyan poszt és sajtóhír is megjelent a napokban, amik arra utalnak, hogy gyermekrablók járják az országot, azonban leszögezték: nincs folyamatban olyan büntetőeljárás, amelynek a tárgya gyermekekkel való kereskedelem, gyermekek elrablása lenne.
Az Infostart kiemeli a Törvényszék közléséből, hogy a közösségi média bejegyzéseivel, és sajtómegjelenésekkel összekapcsolt büntető ügy tárgyának – annak ellenére, hogy a Büntető Törvénykönyv 192.§ szerinti megnevezése »emberkereskedelem és kényszermunka« –-, nincs köze a lakosság körében terjedő, rémületet keltő magatartáshoz. A vádirat szerint ugyanis az elkövetési magatartás kiszolgáltatott, hajléktalan, felnőtt korú sértettek sérelmére megvalósított bűncselekmények.
A bama.hu számolt be róla az elsők között, hogy egy fehér furgonról kezdett el a Facebookon terjedni egy fotó, amelyhez azt a történetet társította a poszt szerzője, hogy a pécsi iskolák környékén azzal szólítanak le gyerekeket, hogy a szüleik kérték meg őket, hogy vigyék őket haza. A Baranya Vármegyei Rendőr-főkapitányság a lapnak cáfolta, hogy bűncselekmény, vagy szabálysértés gyanúja merült volna fel.
A győri lokalitású Facebook-csoportok körében két emberrablónak vélt alakról kezdett el egy fotó terjedni azzal a szöveggel, hogy iskolák, óvodák, plázák és játszóterek környékén rabolnak el gyerekeket – írta meg a kisalfold.hu.
Rengetegen sínylődnek rabszolgasorban, és mindez csak a jéghegy csúcsa
Évente négy-ötszáz emberkereskedelmi ügyet regisztrálnak itthon, de a valós szám ennél jóval magasabb lehet – mondta De Coll Ágnes az Economxnak. A Baptista Szeretetszolgálat emberkereskedelem szakterület vezetőjével beszéltünk arról is, hogyan mérhető ez a jelenség, mely iparágak érintettek leginkább, valamint, milyen segítséget kaphatnak az áldozatok.Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Gazdasági hírek azonnal,
egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Ausztria térdre rogyott, ez már a lakosság előtt sem titkolható

Nagy a baj: rendkívüli kormányülést hívtak össze a megállíthatatlanul terjedő vírus miatt

Népharag zúdul a láncokra Európában, a vásárlók elmossák az élelmiszerinflációt

Megvan a bukás oka: túl rondák a német autók?

Egy asztalhoz ült Kína és az EU, Hszi Csin-ping globális összefogást hirdetett

Megvan a bűnös, ez okozta a pénteki borzalmas földindulást

Meglépte Musk: eladta az X-et, nem meglepő a vevő

Lépett a Nébih: kőkemény szigor lép életbe a száj- és körömfájás miatt

Tízezres órabér, és akár még nyaralhat is - mégis lasszóval kell fogni a munkaerőt?
