Rangadó helyett újabb gála, hibátlanok maradtak női pólósaink a vb-n

női vízilabda
2024.02.08. 12:40
A magyar női vízilabda-válogatott rendkívül sima mérkőzésen 13–9-re legyőzte Ausztráliát a dohai világbajnokság csoportzáróján, ezzel első helyen végezve rögvest a negyeddöntőbe jutott.

Új-Zéland (19–8) és Szingapúr (39–2) legyőzése után az első érdemi mérkőzésére készült a magyar válogatott a világbajnokságon, a 2000-es olimpiát megnyerő Ausztrália ellen.

A mérkőzés elején a rivális Bronte Halligan és Charlize Andrews találatával kétszer is előnybe került (1–2), de beindult a Szilágyi Dorottya-show, Leimeter Dóra két kapufás góljával pedig 4–2-re vezettünk az első negyed után.

Szilágyi harmadik gólja a második játékrész közepére 6–3-as előnyt jelentett – más kérdés, hogy az ellenfélnek mind a három kaput eltaláló lövése beakadt.

A szünetig megmaradt a háromgólos differencia (8–5), majd Keszthelyi Rita duplája között Gurisatti Gréta is megszerezte újabb találatát, gyakorlatilag eldöntve a győzelem kérdését (11–5).

Az ausztrálok erejéből két kozmetikázás fért bele, előbb 11–7-re jöttek fel, majd Leimeter és Keszthelyi visszaállította a közte hatot, mielőtt Alice Williams még újabb két góllal 13–9-re hozta övéit.

A magyar válogatott így hibátlan mérleggel rögvest a negyeddöntőbe jutott, ahol az ellenfél az A2–B3 győztese lesz, minden bizonnyal Hollandia.

Női vízilabda-világbajnokság (Doha)

C csoport, 3. forduló

Magyarország–Ausztrália 13–9 (4–2, 4–3, 3–1, 2–3)

Új-Zéland–Szingapúr 30–4 (10–1, 9–0, 5–0, 6–3)

A csoport végeredménye: 1. Magyarország 9 pont (71–19), 2. Ausztrália 6 (54–20), 3. Új-Zéland 3 (44–36), 4. Szingapúr 0 (7–101)

(Borítókép: MVLSZ/Kovács Anikó)